Ve kterém týdnu zjistí rozštěp rtu?

18.4.17 11:54

Ve kterém týdnu zjistí rozštěp rtu?

Ahoj. Chtěla bych se zeptat zda určí utz ve 20 týdnu vady jako rozštěpy rtů? Zjišťují to nebo se maminka, musí ptát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1544
18.4.17 12:00

Ano kontrolují to, kdyby tam něco bylo, dr by ti to rekl urcite. A pokud roštep je, operuje se hned pry po narozeni do 10dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
18.4.17 12:03

Drobné rozštěpy rtu mohou být přehlédnuty i na tomto UTZ, ale pokud je přehlédnou, jedná se většinou jen o kosmetickou vadu. Velké vady v návaznosti na funkčnost něčeho dalšího by být přehlédnuty neměly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
18.4.17 12:05

Všechny vady normálně říkají automaticky, ale čistě jenom rozštěp rtu měkkých tkání nemusí být na ultrazvuku vůbec vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 12:08

A zaměřují se na to nebo si musí maminka říct zda by to nebylo vidět? a může se na to, vůbec jen tak ptát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
18.4.17 12:18

@Flylight
Já sem se ptala na všechno, co mě zajímalo. Ale kdyby tam něco bylo, tak to určitě doktor řekne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17701
18.4.17 12:22

Mne rikala pabi doktorka uz na screeningu ve 12.tydnu, ze rozstep nema a pak to kontrolovala i ve 20.tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
18.4.17 12:32

@Flylight Na ultrazvuku ve 20. týdnu zjišťují všechny viditelné vady. Je na to postup, co a jak musí prohlédnout a přeměřit. Pokud je cokoliv mimo normu vidět, tak ti to řeknou. Pokud to vidět není, tak to pochopitelně vědět a říkat nebudou. Ptát se můžeš na co chceš. Pokud máš extra starost, že bys mohla mít miminko s rozštěpem, nic ti nebrání to zmínit. Ale maximálně ti ukáže, kde má dítě obličej, aby ses jukla sama. A ty uvidíš mnohem míň než člověk, co bude ovládat ultrazvuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
18.4.17 13:09

Ve 20 týdnu koukala a říkala že tam není nic černého takže je to ok, že pokud by tam bylo že by to znamenalo rozštěp…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18978
18.4.17 13:26
@Flylight píše:
A zaměřují se na to nebo si musí maminka říct zda by to nebylo vidět? a může se na to, vůbec jen tak ptát?

Mají předepsáno, co mají kontrolovat. Ale taky záleží na tom, kdo a kde na čem ten ultrazvuk dělá. Běžný gynekolog nebude mít takovou praxi a ani takový přístroj, jako lékař na specializovaném diagnostické pracovišti.
A pokud máte v rodině nějakou genetickou dispozici, tak by to doktor měl už dávno vědět a naopak se na tyhle věci extra zameřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1812
18.4.17 13:51

@Flylight Nám u všech dětí vyloučili rozštěp už ve 12.tt, ve 20. to vždy jen potvrdili. Ptala jsem se aktivně, sama mám rozštěp rtu i patra. Doktor říkal, že ten 12.tt je na tyto soudy takový hraniční. Že větší rozštěp rtu a rozštěp patra lze vyloučit s určitostí, ale že nám nezaručí, jestli to nebude nějaká drobnost na rtu. To nám vždy vyloučili až v tom 20.tt. Určitě se na to zeptej, od toho tam jsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama