Dcera ve třech letech nemluví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 08:50
Ve skolce maji asi podezreni na nejakou dg

Dobry den,
Dnes mi reditelka rekla, ze si se mnou chce dat schuzku, na ditaz o cem, ze to probereme v patek v 8 rano. Ptala jsem se ucitelky a ta mi jen rekla, ze dcera nemluvi a ze ma zvlastni body perception, coz nevim jak si presne prelozit, vim, ze to je vnimani tela, ale v tom kontextu, ze je dcera hrozne chytra, samostatna, ale neco se jim nezda, ze to proberu s reditelkou, ze pripadne doporuci logopeda..

Ze dcera nemluvi, vim. Ma 3r3m a skoro nemluvi, ve 2 letech jsme odesli do Nemecka, obcas rekne zkomolene nemecke slovo, obcas i anglicke, ja tu mluvim anglicky, prisuzovala jsem to tomu, nicmene k logopedovi jsem ji objednala, mame termin zacatkem kvetna, nemluvi vubec, dorozumi se ale ve vsem, to rikala i ucitelka, ze komunikuje v naznacich, posunkach, ze umi rict co chce a i cizi to pochopi, ze je chytra a ve vsem samostatna. Mluvi cca 12 slov, obcas prida nive sluvko, ted šaty, ale rekne šašy, nicmene 12 slov v tomto veku plus nejake citislovce je fakt malo. Slysi bych rekla dobre, na vse reaguje, kdyz ne, tak spis, ze nechce. Nicmene me samotnou zarazi, ze neumi opakovat slovo, treba ja, obcas rekne ja, ale vetsinou rekne ai. Kdyz reknu ne, rekni já, rekne ai a zatleska si jakoby to rekla dobre, mluvi jinak hodne, ale beze smyslu, hatmatilka, zvatlani..

Nevim co si mam predstavit pod tim body perception, vnimani tela, paklize si to prekladam dibre. Napadlo me jen, ze je hidne aktivni, nelosedi, porad neco dela, nevydrzi sedet v klidu. Na to me uz taky upozornivali, pozirnost ma roztekanou, u svacin neposedi, sije s sebou, to se pry ted zlepsilo.

Mam dicela strach co z toho bude.. Porad mi to vrta v hlave, myslim, ze nejaka dg to bude. K logopedovi jedeme do cech a pokud tam neco bude, asi se i vratime. Zrovna se nam tu zacalo darit, ja v pzlce kcetna jdu do prace, chjo.. Hlavne mam obavy o dceru, co z toho bude, aby to nemela v zivote tezke.

Sama se ale priznam, ze jsem to asi cekala, obcas se chova zvlastne, uplny tajfun doma, nevnima nic kolem. Kdyz zacne zlobit, dat na zadek, minutu breci a vse zniva, kdyz na ni mluvim, vubec nevnima, ocni kobtakt, nic, kdyz ji chytnu a sednu si k nu, aby me videla do oci, he mimo, skube se, oci uplne rozsireny a jakoby me nevnimala a jede si svone. Treba vxera, zlobila kocku, chtela si s ni hrat, kocka spat, skrabla ji, najednou jakoby se vratila do reality a bum rev, po pul minute zase zniva, viskala, smala se, litala a honila kocku, mbe nevnimala, zas ji skrabla, zas chvilju rev a nanovi, musela jsem ji zmitajici odchytit, na sliva nereagivala, na zadek, zacala vnimat a vztekat se.

Mate nekdo podobnou zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 03.04.19 08:57

no je jasné už z toho textu, že to je na diagnózu , proč jsi to neřešila dřív?

eumedon
Extra třída :D 14520 příspěvků 03.04.19 08:58

Nějaká porucha autistického spektra? Aspergerův syndrom?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 09:02
@Kaileee píše:
no je jasné už z toho textu, že to je na diagnózu , proč jsi to neřešila dřív?

Resila, k logopedovi mi dali termin az kveten, na 3 lete mi pediatra rekla, ze mala je sikovna, chytra a ze ta mluva, ze to se vyvrbi, ze to nic byt nemusi, ze se to stava u deti co zmenily jazykove pristredi a kdyz ne, ze k logopedovi a to jsem ji obj. Mne pediatra rekla, ze nevidi nic zvlastniho, ze je jen akcni a vit ta mluva..

unuděná
Kelišová 7002 příspěvků 03.04.19 09:03
@Anonymní píše:
Dobry den,
Dnes mi reditelka rekla, ze si se mnou chce dat schuzku, na ditaz o cem, ze to probereme v patek v 8 rano. Ptala jsem se ucitelky a ta mi jen rekla, ze dcera nemluvi a ze ma zvlastni body perception, coz nevim jak si presne prelozit, vim, ze to je vnimani tela, ale v tom kontextu, ze je dcera hrozne chytra, samostatna, ale neco se jim nezda, ze to proberu s reditelkou, ze pripadne doporuci logopeda..

Ze dcera nemluvi, vim. Ma 3r3m a skoro nemluvi, ve 2 letech jsme odesli do Nemecka, obcas rekne zkomolene nemecke slovo, obcas i anglicke, ja tu mluvim anglicky, prisuzovala jsem to tomu, nicmene k logopedovi jsem ji objednala, mame termin zacatkem kvetna, nemluvi vubec, dorozumi se ale ve vsem, to rikala i ucitelka, ze komunikuje v naznacich, posunkach, ze umi rict co chce a i cizi to pochopi, ze je chytra a ve vsem samostatna. Mluvi cca 12 slov, obcas prida nive sluvko, ted šaty, ale rekne šašy, nicmene 12 slov v tomto veku plus nejake citislovce je fakt malo. Slysi bych rekla dobre, na vse reaguje, kdyz ne, tak spis, ze nechce. Nicmene me samotnou zarazi, ze neumi opakovat slovo, treba ja, obcas rekne ja, ale vetsinou rekne ai. Kdyz reknu ne, rekni já, rekne ai a zatleska si jakoby to rekla dobre, mluvi jinak hodne, ale beze smyslu, hatmatilka, zvatlani..

Nevim co si mam predstavit pod tim body perception, vnimani tela, paklize si to prekladam dibre. Napadlo me jen, ze je hidne aktivni, nelosedi, porad neco dela, nevydrzi sedet v klidu. Na to me uz taky upozornivali, pozirnost ma roztekanou, u svacin neposedi, sije s sebou, to se pry ted zlepsilo.

Mam dicela strach co z toho bude.. Porad mi to vrta v hlave, myslim, ze nejaka dg to bude. K logopedovi jedeme do cech a pokud tam neco bude, asi se i vratime. Zrovna se nam tu zacalo darit, ja v pzlce kcetna jdu do prace, chjo.. Hlavne mam obavy o dceru, co z toho bude, aby to nemela v zivote tezke.

Sama se ale priznam, ze jsem to asi cekala, obcas se chova zvlastne, uplny tajfun doma, nevnima nic kolem. Kdyz zacne zlobit, dat na zadek, minutu breci a vse zniva, kdyz na ni mluvim, vubec nevnima, ocni kobtakt, nic, kdyz ji chytnu a sednu si k nu, aby me videla do oci, he mimo, skube se, oci uplne rozsireny a jakoby me nevnimala a jede si svone. Treba vxera, zlobila kocku, chtela si s ni hrat, kocka spat, skrabla ji, najednou jakoby se vratila do reality a bum rev, po pul minute zase zniva, viskala, smala se, litala a honila kocku, mbe nevnimala, zas ji skrabla, zas chvilju rev a nanovi, musela jsem ji zmitajici odchytit, na sliva nereagivala, na zadek, zacala vnimat a vztekat se.

Nevím, proč jsi tohle neřešila už dávno, normální to není.
Mluvu bych až tak neřešila, jestli je vlastně z trilingvinní rodiny, tak dětem trvá často déle se rozmluvit, ale to ostatní prostě normální není :nevim: Buď ráda, že tě ve školce upozornili a odborník tě naučí, jak na ní.

Příspěvek upraven 03.04.19 v 09:04

unuděná
Kelišová 7002 příspěvků 03.04.19 09:04
@Anonymní píše:
Resila, k logopedovi mi dali termin az kveten, na 3 lete mi pediatra rekla, ze mala je sikovna, chytra a ze ta mluva, ze to se vyvrbi, ze to nic byt nemusi, ze se to stava u deti co zmenily jazykove pristredi a kdyz ne, ze k logopedovi a to jsem ji obj. Mne pediatra rekla, ze nevidi nic zvlastniho, ze je jen akcni a vit ta mluva..

Myslím, že spíš než na logopeda je to na neurologii (viz. popisované škubání sebou, cukání, nevnímání atd).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 09:06

Jinak deti vnima, ma je rada, naopak nechce byt sama, rada si hraje v kolektivu, i doma, nechce si hrat sama, vetsinou se mnou, musim ji nutit, abych aspon neco poklidila, aby si chvilku hrala, je dost socialni i k cizim lidem.. Kdyz neni v tom svym amoku, ocni kontakt udrzuje..

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18447 příspěvků 03.04.19 09:07

Ahoj, vypadá to jako přes kopírák u nás. Ve třech letech slovní zásoba cca 14 slov z toho slova typu NE, TADY, TAKY, atd…

Dcera momentálně 6 let, středně těžká vada řeči, vývojová dysfazie - opožděný vývoj řeči. Jinak přesně jak píšeš, chytrá šikulka. Mozek akceleruje v jiných oblastech, tam je napřed ale hodně zaostává ta řeč.

Přečti si moje deníčky, které jednou za rok píšu. Možná se v nich najdeš. Je to tam tak nějak popsané z mojí stránky. Můj pohled na věc.

Jinak jsem ti tady k dispozici :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 09:08
@unuděná píše:
Nevím, proč jsi tohle neřešila už dávno, normální to není.
Mluvu bych až tak neřešila, jestli je vlastně z trilingvinní rodiny, tak dětem trvá často déle se rozmluvit, ale to ostatní prostě normální není :nevim: Buď ráda, že tě ve školce upozornili a odborník tě naučí, jak na ní.Příspěvek upraven 03.04.19 v 09:04

Resila jsem to s pediatriu a ta neshledala nic, aby nas nekam poslala, tak jsem si rikala, ze to asi prehanim ja. S jinymi detmi zkzsenost nemam, nevim jak spravne se ma chocat 3 lete co je jeste zlobeni v nirme, ci se mi nezdalo, jsem ji popsala..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 09:09
@Luisiana píše:
Ahoj, vypadá to jako přes kopírák u nás. Ve třech letech slovní zásoba cca 14 slov z toho slova typu NE, TADY, TAKY, atd…

Dcera momentálně 6 let, středně těžká vada řeči, vývojová dysfazie - opožděný vývoj řeči. Jinak přesně jak píšeš, chytrá šikulka. Mozek akceleruje v jiných oblastech, tam je napřed ale hodně zaostává ta řeč.

Přečti si moje deníčky, které jednou za rok píšu. Možná se v nich najdeš. Je to tam tak nějak popsané z mojí stránky. Můj pohled na věc.

Jinak jsem ti tady k dispozici :mavam:

Dekuji, prectu

Vercsi148
Kecalka 305 příspěvků 03.04.19 09:17
@Anonymní píše:
Dobry den,

Sama se ale priznam, ze jsem to asi cekala, obcas se chova zvlastne, uplny tajfun doma, nevnima nic kolem. Kdyz zacne zlobit, dat na zadek, minutu breci a vse zniva, kdyz na ni mluvim, vubec nevnima, ocni kobtakt, nic, kdyz ji chytnu a sednu si k nu, aby me videla do oci, he mimo, skube se, oci uplne rozsireny a jakoby me nevnimala a jede si svone. Treba vxera, zlobila kocku, chtela si s ni hrat, kocka spat, skrabla ji, najednou jakoby se vratila do reality a bum rev, po pul minute zase zniva, viskala, smala se, litala a honila kocku, mbe nevnimala, zas ji skrabla, zas chvilju rev a nanovi, musela jsem ji zmitajici odchytit, na sliva nereagivala, na zadek, zacala vnimat a vztekat se.

Ono tohle je u pediatrů problém - že oni problém nevidí. Vidí dítě na prohlídce pár minut, nemají ho na očích každý den. Naše doktorka tvrdila taky, ať jí nechám, že bude v pohodě.. Nedala jsem naštěstí na její slova a šla si za svým…

Nicméně, pokud dcera nemluví a má i jiné odchylky, budeš potřebovat klasické kolečko, které se v tomto případě dělá, tzn. logopedie, neurologie, psychologie, foniatrie.
A pak to bude chtít cílenou práci s dcerou. Čím dřív začneš, tím lépe.
Moje dítě má taky dysfázii, jak psala @Luisiana.

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18447 příspěvků 03.04.19 09:18

Ještě bych dodala že moje dcera je v téhle vadě velká vyjímka. Většinou je vývojová dysfázie přidružená k nějaké jiné vadě, třeba poruchy chování, poruchy spektra a pod. Jen dcera má samostatně tuhle vadu.

Takže ti bohužel neporadím s dalšími příznaky jako nepozornost, že je v transu, neposlouchá atd… Ale on ten mozek prostě pracuje trochu jinak.

Dcera byla zase hodně plačtivá a nervní v době vždy před nějakým skokovým zlepšením.

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18447 příspěvků 03.04.19 09:20

A do třetice. Vykašli se na logopedii, objednej si přímo vyšetření v SPC. Najdi nejbližší SPC a zajeď tam. Logoped jako takový ti asi zatím moc nepomůže. Potřebuješ komplet vyšetření.

Vercsi148
Kecalka 305 příspěvků 03.04.19 09:53
@Luisiana píše:
A do třetice. Vykašli se na logopedii, objednej si přímo vyšetření v SPC. Najdi nejbližší SPC a zajeď tam. Logoped jako takový ti asi zatím moc nepomůže. Potřebuješ komplet vyšetření.

Dovolím si s Tebou nesouhlasit. Pokud dítě nemluví, logopedické vyšetření je rozhodně na místě a je velice důležité pro další terapii. Naopak pro někoho nebude tak žhavé vyšetření v SPC. My třeba jsme tam byli pouze a jenom kvůli doporučení do logopedické školky…Jak jsem psala zakladatelce, důležité je mít klasické kolečko vyšetření a mezi ty klinický logoped rozhodně patří. Spíš je potřeba najít logopeda, který umí pracovat s takhle malým a třeba hůře spolupracujícím dítětem.

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18447 příspěvků 03.04.19 10:00

@Vercsi148 Ten postup bude asi individuální, my kdyby jsme nešli do SPC tak by jsme se nikdy nedobrali tam kde jsem :think:

Ale on je ten postup individuální. Každopádně neuro, fono je základ.

Jak u Vás probíhalo vyšetření v SPC? Protože u nás právě v SPC byl přítomen klinický logoped a psycholog a po dvou hodinách vyšetření bylo jasno. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama