ve školce nestíhá dojít na záchod-doma ano

Anonymni
18.9.08 13:31

ve školce nestíhá dojít na záchod-doma ano

Zdravím maminky předškoláčků.
Potřebuji poradit-moje 4 letá holčička začala v září chodit do školky a poslední 3 dny tam nestihla dojít na záchod-na velkou (nebo si neřekla-to nevím, tvrdí mi, že to nestihla-a řekla si potom). Doma se jí tohle od 2 let nestalo-v pohodě si dojde sama, jen po velké mě zavolá (to ji utírám). Plenku měla do roku a půl, na spaní do 2 a půl roku.
První dva týdny s tím ve školce problém neměla, tak nevím, co se děje.
Průjem nemá, nemocná není.
Snažím se jí to opakovaně vysvětlovat-že si musí říct paní učitelce a jít na záchod…že prý volala mě.
Už si pro ni chodím se stresem, co zase bude. Učitelky se zatím tváří mile-ale asi z toho moc nadšené nejsou, dnes mi vyčetly, že nemá ve skříňce náhradní kalhotky, ale má je tam (2× kalhotky, 2× ponožky, 1× tepláčky, 2× tričko)-učitelka mi nechtěla věřit, tak jsem jí to ukázala-že prý to nemohla najít ??
Je možné, že ještě není na školku zralá??
V pohodě se domluví, sama se svleče i obleče (jen si nezapne zip), přezouvá se, nají se. Akorát první týden ve školce dost plakala, chtěla abych byla s ní.
Tak nevím, měli jste někdo podobné problémy?
Jsem zatím na mateřské s mladší dcerou, myslíte, že mi ji vrátí domů, ať rok počkáme??
Omlouvám se za anonym-nejsem tu registrovaná, jen si sem chodím číst.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1955
18.9.08 13:53

Markéto,já myslím,že to bude otázka času.Buď je to z té změny nebo opravdu nestihla dojít-děti ve školce moc času nemají :D .Matyášovi se to také párkrát stalo a přešlo to.Každopádně má pro jistotu víc náhradních slipečků než je třeba.Myslím,že to není nic tak hrozného,aby ti jí vraceli domů.Uvidíš jak to bude dál.Pro jistotu mu každé ráno připomínáme,že si musí říct včas.
Učitelky jsou začátkem roku dost protivné-tedy alespoň ty naše letos byly :(
Držím palečky ať je to brzy o.k. Elen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
18.9.08 14:00

Já bych řekla že to prostě nezvládne stihnout. Nechala bych tomu čas. Možná promluvila s učitelkama jestli neví co s ní. Takových dítek co to nezvládnou je víc třeba na ně fígle mají.
Jinak vydržet. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11079
18.9.08 15:07

Chápu. Honzík byl zatím ve školce asi 8× a skore je 3× počuraný, 1× pokakaný, 1× vykakaný s neutřeným zadkem. Je třídě je jednoznačně nejmladší a učitelky už se kysele tváří.

Oblečení si sám rozhodně nenajde, ale připravuju vždycky úplně nahoru kompletní hromádku s oblečením (a až pod to další spoďárky, tepláky).

Taky mě to stresuje, když jdu pro něj do školky, čekám, co tam zase bude na mě čekat za hromádku :roll:.

Taky mě napadlo, jestli ho nenechat ještě doma, ale do školky se vždycky těší a naopak dělá scény, když jdeme domů, tak čekám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.9.08 21:10

Mno, mě se čtyřletý syn taky dvakrát počůral - prý ho paní učitelka odmítla pustit na záchod když se po O. ještě leželo :roll: .

A taky, omlouvám se zakladatelce, že si dovolím odbočit :oops: , si už několikrát stěžoval že dostal na prcku, protože neposlouchal 8O. Sice si nemyslím, že by ho tam přímo mlátili, ale můžou si to učitelky dovolit? Na jednu stranu sama vím, že je kapku hyperaktivní, a není to s ním lehké, ale i tak mi to přijde ve školce trochu neadekvátní :roll: . Jenom váhám zda to řešit, aby se mi po něm pak nevozily :oops: :( .
Co si o tom myslíte? Jarka*

A říkám si co by na to asi řekla Džamila :) .

• Nahlásit
  • Citovat
437
20.9.08 08:21

Myslím, že se stidí. Některé děti se prostě stydí že jim bude zadeček utírat někdo cizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.08 23:44

Tyjo tak ať učitelky to udělají tak, aby to prostě stihla!! 'To je o přístupu. Kdyby si k nim našla pořádnou důvěru, řekla by jim včas, že chce čůrat.
V tvojí dcerušce podle mě problém není. Mně vrátili tuhle taky dceru počůranou. Je stejně stará jako tvoje. a ona jim chudák nejen neřekla, že chce čůrat, ona dokonce ani nenahlásila, že je počůraná!!! Nad čímž se učitelka DĚĚĚĚĚĚSNĚ pozastavovala. Tak jsem jí řekla (milé paní učitelce, jsem totiž taky paní učitelka, takže si to říkáme hezky na férovku z očí do očí), že jestli ji třeba nenapadlo, že čtyřleté dítě už se za to STYDÍ.

No fajn. Koukam, že to je všude podobný.
já bych s nima promluvila. Ať na ni jdou pomalounku a ať s ní třeba chodí i „preventivně“, prostě aby měla prázdný měchýřek (případně střívka). To přece musej zvládnout. Maj praxi.

My máme ve školce problémy různého rázu, paní učitelky tam pořád řešej kraviny, jako kdo dopil kolik kakaa a kdo zase nedopil čaj a kdo snědl dneska knedlíky a kdo se toho minule ani nedotkl, místo aby si našly k dětem přoádně cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
5811
23.10.08 23:58

Nestydí se? Ať už kvůli tomu utírání zadečku cizím člověkem, nebo na těch otevřených záchodcích (asoň co jsem tu v OV viděla, soukromí 0. Zkus se povyptávat, doma, v klidu, jako že o nic nejde.

Taky bojujeme, synek se pro změnu počůrával, protože mu zakázaly čůrat na holčičí záchody s prkýnkem, on je zvyklý sedět, tak si sedl na klučičí bez prkýnka, to ho studilo a od toho dne čůral do gatí, pokud se tam nedostal sám a nešel „na holky“ - doma to odůvodnil slovy jsou tam škaredé záchodky a páčila jsem to z něj týden :roll: .

To, že učitelka „nevidí“ nachystané náhradní oblečení, šusťáky na ven apod., když jí řeknu, že to a to chování má tu a tu příčinu a lze tomu snadno předejít, nezařídí se podle toho, ale řeší ptákoviny typu jestli jedl polévku a jestli si přidal a že nejí salát a nepije mléko, tak to máme taky :? .

Anonymní Jarko - bude to do vlastního hnízda :wink: , protože jsem taky učitelka, ale jestli máš aktivní dítko a ony ho trestají tím, že mu naplácají, tak mlčením, aby si na něj nezasedly, nic nevyřešíš, protože už si na něj zasedly nebo se přinejmenším chovají neadekátně. Když už nemají zábrany mu naplácat, protože jsou v práci a tělesné tresty v našem školství nejsou povoleny, měly by mít zábrany mu naplácat a obecně se k němu zle chovat, protože budou vědět, že jsi „potížistka“, budeš kolem toho dělat vlny u nich, u ředitelky, na rodičáku, případně u zřizovatele, pokud by to pokračovalo nebo gradovalo… Smutné, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama