Ve škole jsem kradla, vleče se to semnou doteď

Anonymní
26.4.20 09:30

Ve škole jsem kradla, vleče se to semnou doteď.

Je mi to dost trapný a proto anonym :?
Jelikož se mi tak v 8 třídě děcka posmivaly že jsem oblečená jako vandrák a že nemám ani telefon, rodiče ani nemám kteří by mě zaopatřili a teta byla ráda, ze ji někdo živil, tak jsem začala krást z šaten. Věci které jsem ukradla jsem se snazila prodat za pár korun v horší čtvrti a koupila jsem si za to třeba boty :zed: je mi fakt hodně blbe, nesudte mě prosím. :? Nechápu co jsem si v té době myslela… Chtěla jsem se dorovnat ostatním, ale za jakou cenu… Samo, že to prasklo.

Teď zpětně když potkám spolužáky, tak mě ignorují, přehlíží. Už vydělávám, napadlo mě jim to vrátit finančně, jenže o mě nikdo nemá už zájem, čemuž rozumím, ale také není cesta jak to vrátit zpět. Nejsem uvnitř tak špatná, řekla bych že nejsem zlý člověk ale nikdo mi nedá druhou šanci. Psala jsem zprávu, ale dočkala jsem se zablokování.
Denně na to myslím…a mrzí mě že vlastně všechny kontakty jsou v nenávratnu. :roll: :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5213
26.4.20 09:35

Člověk udělá různé hlouposti, je škoda, že se to s tebou táhne, trest by neměl být větší než vina. Tehdy, když to prasklo, tak tu škodu tví rodiče nemuseli hradit, žes jim to chtěla vracet teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24079
26.4.20 09:36

Co bylo bylo, byla jsi na základní škole. Pokud mají rozum a znali tvoji situaci, asi to na jednu stranu teď chápou pokud žiješ spořádaný život. Nech to být, život jde dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8900
26.4.20 09:39

Stalo se, čas vrátit nejde. To co si dělala jak dítě, nebylo správné, ale svou vinu, na tom měly i spolužáci, když se ti pořád posmívaly. Hoď to za hlavu a žij svůj život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
26.4.20 09:40

Ahoj, děti dělají různé věci, když se jim nedostává pozornosti, něco jim chybí nebo o ně není dostatečně postaráno. Hold jsi na sebe upozorňovala tak, že jsi kradla aby jsi zapadla. Věř, že nejsi první ani poslední. Děje se to pořád, znám spousty takových případů. Hlavní je, že už to neděláš a začala jsi nový život a vydělávat. Na minulost se vykasly a na ty spolužačky taky. Žiješ nový život a najdi si nové přátele. Jednou se na to zapomene neboj. Ty jsi snahu projevila, pokud oni nepřímou omluvu, tak na ně prd. Ikdyz to co jsi dělala, tak nebylo dobré ale přiznala jsi chybu. Žij přítomnosti a ne minulosti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
26.4.20 09:46

U nas se na zs taky dost lidi nechovalo zrovna ukazkove, ale jsem rozumna a zpetne chapu proc se kdo ruzne choval.. vsichni byli deti proste. snaz se tu dobu odstrihnout a ted se chovat hezky. To uz nezmenis. Vetsina lidi to snad neresi, maji sve starosti. Kolik ti ted je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4606
26.4.20 09:46

Tyhle kroky jsou uplne zbytecne a jen se zbytecne trestas vecmi, ktere jako dite nemohlas nijak ovlivnit. Kamarady ze ZS nema skoro nikdo v dospelem a pozdejsim veku, tohle je normalni beh zivota. Odpust hlavne sama sobe i svym blizkym a zacni na sobe pracovat. Pokud nektere veci zmenis v sobe a nektere zas nechas spat v minulosti, tak se ti bude lip zit a ziskas i skutecne pratele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.20 09:58

Odžij si to v sobě a přestaň se trestat. Je to těžké, je to dost pláče, ale nech to vyplavit a začni znova. Přijmi, že jsi to udělala. Nezavírej to ve smyslu „zapomenout“ protože to se ozve s novou silou, ale nenechej si tím ničit současný život. Už jsi jinde, ne? ;)

Oni jsou taky zvláštní, já jsem už dávno odpustila kamarádovi mého bratra, co mi ukradl telefon. Prostě děcko vidělo něco na co neměl a co mu jeho rodina nemohla dopřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
26.4.20 10:11
@Anonymní píše:
Je mi to dost trapný a proto anonym :?
Jelikož se mi tak v 8 třídě děcka posmivaly že jsem oblečená jako vandrák a že nemám ani telefon, rodiče ani nemám kteří by mě zaopatřili a teta byla ráda, ze ji někdo živil, tak jsem začala krást z šaten. Věci které jsem ukradla jsem se snazila prodat za pár korun v horší čtvrti a koupila jsem si za to třeba boty :zed: je mi fakt hodně blbe, nesudte mě prosím. :? Nechápu co jsem si v té době myslela… Chtěla jsem se dorovnat ostatním, ale za jakou cenu… Samo, že to prasklo.Teď zpětně když potkám spolužáky, tak mě ignorují, přehlíží. Už vydělávám, napadlo mě jim to vrátit finančně, jenže o mě nikdo nemá už zájem, čemuž rozumím, ale také není cesta jak to vrátit zpět. Nejsem uvnitř tak špatná, řekla bych že nejsem zlý člověk ale nikdo mi nedá druhou šanci. Psala jsem zprávu, ale dočkala jsem se zablokování.
Denně na to myslím…a mrzí mě že vlastně všechny kontakty jsou v nenávratnu. :roll: :?

Mají tě zaškatulkovanou tak jak mají. A nemají důvod, proč to měnit.

Kontakty jsou prostě pryč a když tě to tak trápí, tak se odstěhuj a začni někde jinde znovu. Rodina tě podle popisu nedrží.

Taky když se podíváš hodně do budoucna, tak by bylo pitomé, kdyby se tvoje a jejich děti potkaly jako spolužáci a po letech jsi měla tu historku na talíři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
26.4.20 10:20

A jaký máš důvod se snima bavit? Mě určitý lidi neměli rádi, a doteď se snima nebavím. Proč taky? Holt se stalo, život jde dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1022
26.4.20 10:28

Oni se taky nechovali správně, když se ti posmívali. A možná ještě hůř… Pod šikanou člově udělá kdejakou hloupost.

Chápu, že tětlačí černé svědomí, ale co bylo, bylo. O takovou partu beztak není co stát. Jistě by si zasloužili tvoji omluvu - jenže ty by sis zasloužila tu jejich zrovna tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
26.4.20 10:30

Spolužačka na ZŠ ukradla peníze, které se vybraly pro adopci na dálku (škola měla adoptovanou indickou holčičku, prodávaly se naše výrobky na řodičáku a výdělek jiíposlali), peníze, které vybrala ona zatajila. Jednalo se o docela dost, cca 4000. Za zle jí to měli všichni spolužáci. Ale ROZDÍL mezi ní a tebou je ten, že ona měla standardní rodinu, měla nové oblečení telefon, kroužky… Netrpěla po žádné stránce.
Tvoje činy se dají do jisté míry pochopit, prostě dítě, když je ve složité situaci, nevyhodnotí jaké řešení je správné.
Je normální některých věcí litovat, ale nesmíš se jimi užírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3829
26.4.20 10:33

Chceš aby tě pochopili Tak začni u sebe a začni chápat je. Prostě se s tebou nechtějí bavit a kamarádi nikdy nebudete. Tak se přestaň rýpat ve starých křivdách. Mě ve škole několik holek šikanovalo. Vždycky to byly a do teď jsou maloměšťácký pipi. Viděla jsem to tenkrát a je to tam stále. A i kdyby stokrát přišly a omlouvali se kamarádit se s nimi nebudu, nemám potřebu a jsou mi ukradený. Myslím si že to je i tvůj případ jseš jim ukradená. Můžeš se přestěhovat můžeš si najít nějaké jiné kamarády kteří to pochopí když mají odstup.
Minulost nezměníš Tak s tím přestaň už trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
26.4.20 10:39

Vykasli se na to. Udělala jsi blbost, byla za ní dost potrestána a uvědomila sis, že takhle dal ne, nekrade dál a nepachas v dospělosti trestnou činnost. Co víc si prat? Tobě a normálně a to je hlavní. Víš, kolik lidí kradli a krade a mají z vostudy kabát? Třeba Jitka Asterova jednou přiznala, že chtěla ukrást v sámošce kafe, ale chytili ji a nic si z toho nedělala. Je to něco jiného, já vím.
Hele, kašlu na ne, smáli se ti, rys jim odpustila, oni tobě ne. Taky třeba nevědí, jak s tebou mluvit!
Bytě a si to sama v sobě, klidně se odtehuj, ale kašli na to už.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12249
26.4.20 10:58

Tak je hod za hlavu a věnuj se lidem, které jsi potkala po základce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama