Ve skoro 3 letech chce, abych s ní spala v pokoji

Anonymní
16.4.21 07:54

Ve skoro 3 letech chce abych s ní spala v pokoji

Zdravým dámy, přišla jsem si pro radu od vás zkušenějších. Naše dcera bude mít v červenci 3 roky a do teď krásně spala sama v pokojíčku, ale tak před týdnem nastal zlom. V noci se probudí a usne jen když si k ní jdu lehnout. Jinak nastává řev. Nevíte co s tím? Vyhovět ji nebo ji ukázat, že takhle to příště nejde?…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49487
16.4.21 07:58

Ty spíš radši v posteli s manželem nebo sama? Předpokládám, že s manželem. Tak proč chceš po vlastním dítěti, aby spalo samo, oddělené od „smečky.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
16.4.21 07:58

Si ji vem k sobě. Mě chodí do postele skoro sedmiletá, dojde většinou každý den nad ránem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
16.4.21 08:00

Já taky uspávám 3+. A občas k nám ještě chodí spát i pětiletá.
Jastli jí nechceš uspávat, tak zjisti příčinu problému a vyřešit ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 08:02
@lucenka píše:
Ty spíš radši v posteli s manželem nebo sama? Předpokládám, že s manželem. Tak proč chceš po vlastním dítěti, aby spalo samo, oddělené od „smečky.“

Promiň, ale my nejsme žádná tlupa zvířat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
14810
16.4.21 08:03

Tak si k ní lehni a počkej než usne. Ja bych si dítě do manželské postele neučila. Osobně se s ním prostě nevyspím. Ale může mít nějaké noční děsy nebo cokoliv jiného, proto bych ji v noci takto brečet nenechala. Ono to zase odezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
16.4.21 08:03

Vyhovet a nebo si ji vzit k sobe do postele, jestli je to pohodlnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9628
16.4.21 08:05
@Anonymní píše:

Ne, Vy jste tlupa lidí! Je v tom ohledně potřeby ochrany ve snu nějaký rozdíl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 08:05
@Netopirek píše:
Já taky uspávám 3+. A občas k nám ještě chodí spát i pětiletá.
Jastli jí nechceš uspávat, tak zjisti příčinu problému a vyřešit ho

Já ji neuspávám, špatně jsem to napsala. Nad ránem se probudí a nechce spát sama. Jde mi spíš o to jestli to je nějaká normalni fáze nebo prostě jen vymýšlí.

• Citovat
  • Nahlásit
49487
16.4.21 08:06
@Anonymní píše:
Člověk je pořád savec. A pořád má to mládě stejné potřeby, být nablízku matce a cítit se v bezpečí. Jen některé ženy dají přednost radši chlapovi než vlastnímu potomkovi.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 08:08
@nozu píše:
Tak si k ní lehni a počkej než usne. Ja bych si dítě do manželské postele neučila. Osobně se s ním prostě nevyspím. Ale může mít nějaké noční děsy nebo cokoliv jiného, proto bych ji v noci takto brečet nenechala. Ono to zase odezní.

Do naší postele ji taky nechci učit. Na vyřvání nemám srdce ani nervy :mrgreen: Ještě spíš v postýlce takže si budu muset pořídit teda aspoň matraci bo s ní ležím na zemi na řece a to je dost nepohodlné :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
16.4.21 08:09

A proč by to nešlo?

Tlupa zvířat samozřejmě jste. Tvoje dítě má co do potřeby blízkosti matky a bezpečí totožné potřeby, jako třeba malé kotě. Znáš někoho, kdo by se divil, že chce kotě spát v košíku s matkou a ne za zdí?

Ale tak chápem, nějak jsi ji navykla a nechceš jí (si) to kazit. Nicméně zřejmě má nějaké zcitlivělé období a potřebuje tě. Mj. je ve věku, kdy děti objevují bubáky ve tmě (pokud v tom není něco jiného). Potřebuje tvoji přítomnost, protože potřebuje bezpečí.

• Citovat
  • Nahlásit
19799
16.4.21 08:13
@Anonymní píše:
Já ji neuspávám, špatně jsem to napsala. Nad ránem se probudí a nechce spát sama. Jde mi spíš o to jestli to je nějaká normalni fáze nebo prostě jen vymýšlí.

Dítě si samo od sebe nevymyslí. To se učí od nás. Kdyby se k tobě chtěl manžel v noci přitulit, taky ho odbydeš s tím, že si vymýšlí? Asi ne že?

Prostě potřebuje být s tebou a cítit tě. Dneska malá došla s pláčem těsně po půlnoci s tím, že se bojí Zavrtala se ke mě a spala dál. Někdy chodí nad ránem, jindy spí celou noc. Neřeším to. Pokud ji nechceš mít v posteli, tak jí odveď do pokojíku zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16356
16.4.21 08:21
@Anonymní píše:

no zjevně je vyděšená a trápí se o samotě. Není to její výmysl či chyba. Jste smečka, a přirozenost je pro lidi být pohromadě, ne o samotě. Postupně se tu paniku ze samoty naučíme zvládat, ale ty to chceš po batoleti.

Pokud už to zvládala a najednou je úzkost zase zpátky tak to že je zase zaplavená úzkostí a strachem může odrážet případní zvýšené napětí u vás doma. A ne fakt to není něco, nad čím ona má kontrolu a pokud jí to budeš vyčítat a budeš to považovat za její selhávání, tak tím jen budš zvyšovat její vnitřní nejsitotu a napětí, což povede k tomu, že pro ní bude horší a horší spát o samotě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4117
16.4.21 08:22

K nam chodi 7 leta, 3 leta kupodivu spi sama a chodi az rano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat