Ve třech měsících nepřitahuje hlavičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 19:09
Ve trech mesicich nepritahuje hlavicku

Holky, chtela bych se zeptat na vase zkusenosti. Mam trimesicni holcicku, ktera mi prijde hodne sikovna. Podle toho, co jsme cetla nebo videla u kamaradek, tak presne odpovida a nebo je i popredu. Konicky pase krasne, doktorka rikala, ze az excelentne. Uz je oprena i o dlane a zveda hodne vysoko a vydrzi dlouho. Ale kdyz ji pritahovala do sedu, tak mela uplne provesenou hlavicku a vubec ji nechtela pritahnout. Rikala mi, ze uz by to mela urcite delat a ze mam doma procvicovat pritahovani do sedu a za 14 dni prijit na kontrolu a pokud to nezacne delat, tak me hned posle na rehabilitace. Cetla jsem o tom na internetu a vsude pisou, ze se pritahovani do sedu cvicit rozhodne nema, pry je to jenom diagnosticka metoda a neodbornik to nema delat kvuli te visici hlavicce. Navic jsme cetla, ze to jeste dite ve trech mesicih umet nemusi. Tak jsme z toho takova nesva, jestli teda opozdiva a jestli to s ni cvicit nebo ne, nechci to zanedbat. Co si o tom myslite vy a jake mate zkusenosti? Moc dekuji za zkusenosti.

Reakce:
Hoa Mai
Kelišová 6565 příspěvků 15 inzerátů 03.07.19 19:13

Jsem laik, takze ti nebudu radit, ze to mas nechat byt, ale muzu te uklidnit, ze i kdyz to delat nebude, muze byt uplne v pohode. Resila to pribuzna, jeji syn hlavicku nepritahl nikdy. Chodili k fyzio a na rehabky, cvici poctive, kloucek hlavicku nepritahl ani jednou, proste totalni bojkot. Ve vsem ostatnim byl tak nejak v norme. Dnes je mu 2,5 a je velmi sikovny, bez potizi, vsechna stadia motorickeho vyvoje provadel kvalitne.
Byt tebou, tak na ty rehabky pro jistotu chodim, tim nic nezkazis, ale pokud je jinak sikovna, nedelala bych si z toho tezkou hlavu.

Příspěvek upraven 03.07.19 v 19:15

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.07.19 19:14

U nás se o to doktorka taky pokoušela při každé prohlídce a ještě ani v osmi měsících takto malá hlavičku neudržela. Okomentovala to pouze slovy: „nechce se Ti, tak ne no. Nebudu Tě trápit“… Takže nevím, jak to má být správně. Pokud jinak dcera prospívá, tak bych to neřešila :nevim:

Uživatel je onlinePetula306
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 03.07.19 19:21

Píšete, že je šikovná..tak vidíte. Navíc je pořád malinká. Proč mi přijde, že je dnes trendy se vším chodit na rehabilitace, cvičit dle Vojty a podobně? Dítě se prostě vyvíjí svým tempem. Třeba mu nejde tohle, ale zase umí něco jiného.

bobda
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 03.07.19 19:21

Naší malý je příští týden 6 měsíců a doktorka nás ještě ani jednou nepritahovala do sedu. Včera jsem s malou byla na RHB a taky ji to nedělala, ani neříkala, že by to měla umět, takže podle mě je to blbost.

Uživatel je onlinedickys
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 1 inzerát 03.07.19 19:24

Přesně tak, cvičit se tohle rozhodně nemá. Syn byl v tomhle taky „linejsi“, myslím, že tu hlavu při přitahování držel až tak v 5 měsících, tzn doktorka to viděla až na 6m prohlídce a nic špatného k tomu neříkala. Jinak je taky šikovný, teď je mu 8,5 měsíce, leze, sedí, stojí, začíná obcházet nábytek…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 19:30

Resila jsem to same se svym synem. Ve 3 mesicich by „dle tabulek“ mely deti mit naznak pritahnuti…, ale cas „dle tabulek“ maji do 4 mesicu. Nas byl rad, ze hlavu udrzel v lajne v 6 mesicich. Mel slabe brisni svaly a cvicili jsme vojtovku (uplne na prd, ted uz bych byvala necvicila). Pokud opravdu pase ukazkove (ja take myslela, ze pase ukazkove, ale nepasl, zvedal hlavicku pres zaklon). Nicmene to vsechno dohnal a je to zdravy kluk :-).

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 03.07.19 19:44

No ja bych za nejlepsi variantu videla zeptat se jineho doktora. Tohle dr nikdy nezkousela a taky jsem cetla ze se to nedela, dite se ma vyvijet prirozene, pokud vim posuzuje se hlavne drzeni hlavicky v tomhle veku. :) takze za me urcite se zeptat jinde, tohle mi prijde jako blbost, stara skola abych byla presnejsi.

Yopii
Kecalka 388 příspěvků 03.07.19 20:21

Ja bych to neresila, pokud je jinak ok - do skolky se to nauci :lol: beru, ze kazde dite je individualni, nekdo tohle proste nemusi, ma zafixivano, ze dospely tahne, tak se povolim atd. :nevim: doktori maji kazdy jiny nazor a hlavne se meni to co je treba umet, takze se netrap

Uživatel je onlinedarekp
Závislačka 2686 příspěvků 03.07.19 20:35

Podle me je jeste mala, aby to musela dr resit rehabkama :nevim: ja mam srovnani svoji dcery a jejiho bratranka.. ten byl ve vsem docela napred, brzo se zacal otacet, lizt, chodil jeste pred 1. rokem.. nase dcerka zase byla na paseni koniku lina, otacet se zacala tak nejak v norme, pak nejdriv zacla valet sudy, pak se teprv plazila, lezla a chodit zacala ve 13 mesicich, takze to nakonec docela dobre dohnala, ale chtela jsem hlavne napsat, ze je o 4 mesice mladsi nez ten bratranek a hlavicku zacala takhle drzet driv nez on :) a ve finale byla ve vsem ostatnim trosku pozadu, proste kazdymu diteti jde neco lip, neco hur a ve 3 mesicich si myslim, ze se nic nedeje :palec:

Váš příspěvek
Reklama