3měsíční miminko je poslední dny podrážděné a hodně křičí

30.5.20 20:31

Ve třech měsících poslední dny je podrážděný a hodně křičí

Ahoj…mám 11 týdenní miminko a poslední 4 dny nastala změna. Do teď byl moc hodný, vůbec neplakal, hezky a spokojeně kolem sebe koukal. Ale asi před 4 dny začal být nevrlý a podrážděný. Začne hodně brečet, ale jde lehce utišit. Někdy dostane takový hysterák, úplně zrudne, začne sípat a skoro nejde utišit. Na prdíky trpíme, užívá espumisan a Biogaia kapky. Je na UM - sunar AR, ten máme asi 1 měsíc. Krásně kaká i prdí. Nejhorší křik je u krmení…po chvilce se zklidní a dokonce se usmívá.
Zkoušeli jsme i sáhnout do pusinky, jestli náhodou zoubky…
Jestli se to nezlepší půjdeme v pondělí k pediatrovi.
Nemáte někdo nějaké zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

113
30.5.20 20:39

Nám miminko takto křičí od porodu dokud nemá pozornost :( espunisan nebereme, jak se užívá a pomáhá opravdu? Četla jsem že spíš dávat probiotika, ty taky nedáváme, ale pochybuju že když začneme že začne být veselé miminko co se samo zabaví. Je pravda že zatím moc hraček nemáme a ještě neumí uchopit. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 20:42

Espumisan jsme chvilku vysadili a bylo to horši. Tak ho má zpátky. A je pravda, že to AR hodně pění když se rozmíchává a jak tam kapnu dvě kapičky, tak pěna zmizí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
30.5.20 20:59

Dcera měla tak takové období okolo tří měsíců. Od narození byla a je zlaté dítě, ale asi dva týdny okolo toho třetího měsíce byly očistec. Věčně nespokojená, ufňukaná, nic ji nebavilo, nic ji nezajímalo, jakmile jsem se vzdálila - řev. Jak jsem ji dala pod hrazdicku - řev. Taky jsem si myslela, že zuby, ale první vyrostly až v 7 m :mrgreen: někde jsem o tom něco hledala a našla jsem něco o “krizi třetího měsíce”. Postupně se tyhle období vracely a vypozorovala jsem, že vždy par dni před tím, než udělala nějaký velký psychomotoricky krok vpřed. Napr. ve třech a půl měsících se naučila pretacet na břicho. Proste to byla asi jistá forma a projev nějaké frustrace z toho, že chce něco umět a nejde ji to, u miminek je často mozek napřed oproti tělu, dítě chce něco umět, ale tělo to ještě nedokáže a děti to často prostě zlobí :nevim:
Jakmile se to naučila, tak byl zase klid.
Tak uvidíš. Nejspíš to bude “jen nějaké období”.
Ať je brzy lépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
30.5.20 21:02

Možná si uvědomil, že vlastně nechce být sám a dožaduje se tak tvé přítomnosti. Moje dcera bude mít dva měsíce a prakticky se od ní nehnu. Hned mě volá :mrgreen: :mrgreen: :jazyk: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3129
30.5.20 21:12

Spurt a nejaky mentální posun vpřed?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
30.5.20 21:13

Mě hned napadlo, jestli to nemůže být růstový spurt, když vidím ty 3 měsíce. Pokud se dá snadno utišit, s návštěvou pediatra bych možná osobně počkala i trochu déle, jestli nevykazuje nějaké známky nemoci (horečka, méně počuraných plen atd), nebo bych tam aspoň nejdřív zavolala - nás dr často pouští zadem, když tam nejdeme s nemocí, ať nemusíme přes čekárnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
30.5.20 21:20

Myslím si, že to bude růstový spurt a taky se můžou pomalu tlačit zoubky. Taky jsme to taky měli. Nevrlá byla vždycky tak týden a pak byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.20 22:36

Jiné příznaky právě že nemá…u našeho pediatra je to teď tak, že se tam s nikým nepotkáváme (covid)… moc všem děkuju za názory…tak my počkáme a snad se to srovná…děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama