Večerka pro patnáctiletého syna?

Anonymní
25.12.19 00:57

Večerka pro patnáctiletého syna?

Ahoj,

Chtěla bych se vás zeptat, co si myslíte o večerce pro dítě ve věku 15ti let. Máme už nějakou dobu nastaveno, že o pracovních dnech do 10, když má hodně učení může i déle a o víkendech nebo když ráno nemusí vstávat má mít ve 12 zhasnuto a spát. V poslední době si stěžuje na to že musí mít večerku, a že jiné děti v jeho věku (například jeho spolužáci nejsou vůbec omezení a můžou být vzhůru jak dlouho chtějí). Nevím co mám dělat, je v pořádku, aby můj syn ponocoval a chodil pozdě spát? Vím že ráno nemusí brzy vstávat, ale přece…

Co si o tom myslíte, mám strach že kdybych mu večerku zrušila úplně chodil by klidně spát až ve 3, 4 ráno, když už ostatní dávno spíme. On říká, že si to chce řídit sám ale raději se obrátím na vás, co byste udělali na mém místě? Budu ráda za každou radu a případnou pomoc. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5361
25.12.19 01:00

Mám strach, aby se nechytl špatné party a nepotuloval do 5 ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 01:06

@Božislava Doma má být v 10, to je stanovené, jde jen o to být vzhůru, tak dlouho bych ho nikdy venku nenechala.

• Citovat
  • Nahlásit
5361
25.12.19 01:08
@Anonymní píše:
@Božislava Doma má být v 10, to je stanovené, jde jen o to být vzhůru, tak dlouho bych ho nikdy venku nenechala.

No, když je doma a pátek tak do půl 2. P. s: Není holt skřivan, ale sova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
25.12.19 01:08

Ja nemela vecerku od druheho stupne, vetsinou jsem si ve vsedni dny zalezla s knizkou kolem 10, usnula jak kdy, o vikendu sem chodila spat kolem 3-4 i. V lete sem mohla byt venku do 10 ale ja vyrustala na vesnici, od 15cti to nikdo neresil uz vubec, to kdyz jsme jeli na disko tak dat jen vedet s kym jedu a popripade jestli nepotrebujem odvoz. V 15cti uz cloveka neberu jako dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5361
25.12.19 01:10
@Peggy54 píše:
Ja nemela vecerku od druheho stupne, vetsinou jsem si ve vsedni dny zalezla s knizkou kolem 10, usnula jak kdy, o vikendu sem chodila spat kolem 3-4 i. V lete sem mohla byt venku do 10 ale ja vyrustala na vesnici, od 15cti to nikdo neresil uz vubec, to kdyz jsme jeli na disko tak dat jen vedet s kym jedu a popripade jestli nepotrebujem odvoz. V 15cti uz cloveka neberu jako dite

Bohužel patnáctiletou uškrtili ve dvě ráno…Dva nezletilci. Rok starej případ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2

Hodně jsem valcila s tátou právě kvůli tomu. Jestli je rozumný tak ať si to řídí sám, jde o skoro dospělého muže… Skoro. Později pozná, jak je spánek skvělá a nedocenitelna věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
@Anonymní píše:
Ahoj,

Chtěla bych se vás zeptat, co si myslíte o večerce pro dítě ve věku 15ti let. Máme už nějakou dobu nastaveno, že o pracovních dnech do 10, když má hodně učení může i déle a o víkendech nebo když ráno nemusí vstávat má mít ve 12 zhasnuto a spát. V poslední době si stěžuje na to že musí mít večerku, a že jiné děti v jeho věku (například jeho spolužáci nejsou vůbec omezení a můžou být vzhůru jak dlouho chtějí). Nevím co mám dělat, je v pořádku, aby můj syn ponocoval a chodil pozdě spát? Vím že ráno nemusí brzy vstávat, ale přece…

Co si o tom myslíte, mám strach že kdybych mu večerku zrušila úplně chodil by klidně spát až ve 3, 4 ráno, když už ostatní dávno spíme. On říká, že si to chce řídit sám ale raději se obrátím na vás, co byste udělali na mém místě? Budu ráda za každou radu a případnou pomoc. Děkuji

Přijde mi to OK. Jako holka jsem to měla podobně. Ale nebyla taková lákadla a největšú vzrůšo bylo číst si tajně pod dekou novou knížku nebo později psát deníček. Uvidíme, co bude vyžadovat syn, zatím se jako extra spáč neprojevuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
25.12.19 01:11

Na prvnin stupni do deviti spat. Od druheho stupne dlena domluvy. Od detstvi jsem delala muziku a dost casto jsem byla po koncertech, takze podle domluvy. Od 15 jsem byla na intru a to uz neresil nikdo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
25.12.19 01:27

Mám doma 16.letého a řešíme to tak, že před všedním dnem má večerku v 22.h, ale jen tak, že se vypíná wifi, zaleze si do pokoje, je potichu a pokud si pak chce číst, učit se OK.
Před nevstávacím dnem se dopředu domlouváme co se bude dít (např. vstává se v 8.h a jede se na celý den na výlet…) a podle toho se sám pak zařídí- pokud chce,,pařit" ať paří, ale platí domluva.
Doma musí být do půlnoci, vždy chci vědět kde bude, s kým a ideálně i na někoho dalšího kontakt. Asi jsem přísná, ale v dnešní době :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
25.12.19 01:49

Mám syna v 9 třídě (v lednu bude mít 15), naštěstí se mi ještě po večerech venku netoula, takže do kdy být doma jsme neřešili, ale O to více zase sedí před pc a s klukama ze třídy hrají on-line hry. Školu má až od 8:45 takže do 22 hod musí byt vyply pc a on v posteli (kdy usne už neřeším) a když ráno nevstava do skoly je mi jedno kdy zhasne pc a jde spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14127
25.12.19 06:43

Syn (13) pres tyden v 9, o vikendu v 11. Po vecerech se venku zatim netoula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
25.12.19 07:28

Ubohost rodicu, kdyz tak velkemu klukovi musi urcovat vecerku. Chudak kluk.
Neresim ji ani u daleko mladsich deti a nikdy nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
25.12.19 07:39

Já si pamatuju akorát na večerku ve smyslu přijít domů, ale možná jsem byla mladší. Udávat čas, kdy má jít puberťák spát mi přijde trochu divný, pokud není vyloženě blbec a nejde spát v 5, když v 8 má být ve škole. V tomto věku už by měl být schopnej nýst zodpovědnost za svoje skutky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
25.12.19 07:41

Nasi byli mnohem horsi, i na gymplu me nutili v 9 zalezt a to do spolecneho. pokoje s mladsim brachou ktery spal. Mohla jsem si max cist. Takze vase vecerka mi prijde v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat