Večerní neposlušnost / rozjívenost, noční buzení - 2,5 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

merilyn
Povídálka 14 příspěvků 02.03.17 07:47
Večerní neposlušnost/rozjívenost, noční buzení - 2,5 roku

Ahoj, uvítám jakoukoliv radu.

Máme holčičku 2,5 roku a máme problém s tím, že každý večer je děsně rozjívená. Každý večer, když se má oblékat pyžamo a jít spát, nastává boj :) Nejdřív mi utíká, abych ji nemohla obléknout do pyžama a namazat krémem ekzém. Když ji dostihnu, tak se buď pere, nebo dělá hadrovou panenku, abych to měla těžší. Pak si nechce jít čistit zuby, takže zase ji musím dohonit nebo jinak zpacifikovat a pak ji dotáhnout jako hadrovou panenku do koupelny a nějak přesvědčit, aby otevřela pusu. No a do postýlky ji musím odnést v náručí, kdy se prohýbá do luku a snaží se zdrhnout. U toho všeho se pořád děsně směje a bere to jako strašnou srandu.

Problém je, že na ni nemám žádné páky. Vysvětlování, že pokud nebude poslouchat vše bude trvat déle, a tak nebude čas na pohádku/delší pomazlení před spaním, nepomáhá. Čtení a vyprávění pohádek ji nezajímá, pohádky v televizi ji zajímají, ale pokud je nepustím, tak ji to nijak nevadí. Vysvětlování, proč si musí čistit zoubky, co se stane, když si ji nebude čistit, jak v té a té pohádce si nečistil zoubky a jak ho bolely, zpívání písniček při čištění apod. zabere vždy jen na pár dní. Dát na zadek taky nepomáhá, jeden den dostala a další den vše udělala zas a ještě mi u toho říkala „na zadek“. Dávat spát dřív/později také není žádný rozdíl.

Neříkám, že přes den vždy poslechne. Má prostě klasické období vzdoru. Ale přes den si nechá už dost věcí vysvětlit, případně mám víc možností, jak ji motivovat, smlouvat apod. Večer už nic nezabírá. Nemusím říkat, že i já jsem večer už dost unavená a trpělivosti ubývá. Takže uvítám jakoukoliv radu, případně podporu, že to je zas jen nějaké období, které přejde.

Další problém je, že se budí několikrát za noc a chce buď přikrýt nebo nemůže najít panenku, se kterou spinká. Nemyslím, že by ji byla zima, protože několikrát se stalo, že jsem ji přikryla a ona se zase odkopala a usnula. Víc obléknout na spaní jsem také zkoušela. Spí s námi v ložnici ve své postýlce, s námi v posteli spát nechce a vlastní pokojíček bude až za pár měsíců. Spát celou noc se u nás podařilo zatím jen jednou za 2,5 roku. Děsím se, až do toho budu ještě vstávat a chodit do práce.

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 02.03.17 08:16

Pokud je to přes den lepší, tak prostě musí hrát večer roli i nějaká únava - dávat spát večer dřív, ráno dřív budit, mít jasný večerní řád (v tolik a tolik hodin se dělá tohle a tohle) a neustupovat z něj. Jestli spí špatně, může to být tak, že se vzájemně rušíte. V tu dobu už všechny naše děti chtěly spát samy.

Taky je otázka, jestli ti spí po obědě? Tam taky pomůže změna - dávat spát, pokud nechodí.

Síma 22
Stálice 93 příspěvků 2 inzeráty 02.03.17 08:20

Mám úplně to samé, syn má stejný věk. Podle mě to přejde, prostě zkouší co vydržíme. Když už mám opravdu nerva tak ho polozim do postele zavřu dveře a odcházím. Chvíli je hysterický, pak vypije mléko a spí. Budí se mi skoro každou noc. Usíná v naší posteli a když jdu spát ja tak ho prendavam do jeho ale vždycky k nám v noci přeleze. Čištění zubů vzdávám a netuším jak ho to naučit, zkoušela jsem snad vše. Poradím ti jen trpělivost. :palec:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 02.03.17 08:27

Syn ma neco pres dva roky a vecer je taky na zabiti.
Chodi jeste po obede spat, kdyz nejde, kolem 18. hodiny se s nim uz nedomluvim. On je teda dost rezimovy, ale snazim se mu vse rikat dost dopredu. Treba az dojis veceri, pujdes se koupat, pak zuby a spinkat. A porad mu to opakuji.
Kdyz vidim, ze uz je unaveny chodi se koupat driv, pak si jeste hraje a veceri.
V noci celou noc spal parkrat, raky se budi. Spi teda s nama v posteli a myslim, ze je to vjemy pres den. Vcera dostal nove kolo a v noci byl 3× vzhuru a ptal se jestli kolo spinka.. :)

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 02.03.17 08:31

No já bych ji hlavně nehonila, protože o to ji přesně jde a bere to jako hru.

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 02.03.17 08:34

U nás je večer taky na palici. I když ma přes den pohyb, pravidelně spí, mame večerní rituály. Proste mu každy večer přeskočí kolečko a běhá, křičí, odmítá byt v posteli. Děs - většinou ho zkouší po dobrém uložit manžel a když to nejde nastupuji ja - matka drsoň a do te koupelny na zuby ho proste odnesu, vycistim, nacpu do postele, dam mu knížku a když dal jeci, tak je zle a zvýšim na nej hlas a napevno ho zabalim do periny. Spí v posteli se mnou, ale naštěstí celou noc. (Z druhé strany spí mimino, takže jsem stejne porad vzhůru :mrgreen: ). Zkus ji dat pytel na spaní, aby se nemohla odkopat. Medvídků ma několik a když jednoho ztratí, tak popadne jiného

Síma 22
Stálice 93 příspěvků 2 inzeráty 02.03.17 08:34

Je pravda že když je syn vylítaný z venku tak usne i před osmou. Odpoledne chodí spát ale až kolem jedné. Pak se taky stává že ještě v deset nám skáče po hlavě. Nijak mi to nevadí. Až bude chodit do školky a budu ho budit v sedm ráno, rychle pochopí že chodit spát v deset je pozdě :mrgreen:

Bela111
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 02.03.17 08:46

Malá dva a čtvrt má režim takový, že chodí spát mezi půl desátou a desátou a do té doby se fakt vyblbne i s manželem, takže všechno stihne, přetažená není a spolupracuje a to nejsme vůbec přísní a ani nijak extra důslední rodiče. Podle mě je dcera zakladatelky unavená a z toho „zlobí“ nebo si prostě hraje. U nás třeba pomáhá, že si dcera všechno dělá sama, začne se sama mazat krémem, zuby si taky ráda sama čistí a já to pak dočistím. Jinak spát celou noc začala teď třetí den. Myslím si, že až půjdete do práce, půjde malá asi do školky, tam jí to dá i fyzicky zabrat a bude to jiné. Možná bych na to zlobení nereagovala, nedávala tomu tolik pozornosti.. nebo vymyslet nějakou klidnou zábavu pak v posteli, na co by se třeba těšila. Jinak mě nic moc nenapadá.

Alušáček
Závislačka 3193 příspěvků 02.03.17 14:09

@merilyn Mám stejně starou dceru a chová se podle stejného scénáře :roll: To jsem ráda, že nejsme jediní :lol: Myslím, že nám nezbývá, než vydžet až z toho vyrostou :)

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 02.03.17 14:14

U nás tyto stavy nastávají z přetažení nebo po požití sladkostí.

nani77
Kecalka 411 příspěvků 02.03.17 14:28

Naše cácorka (také 2,5r.) takhle strašně zlobí, když je přetažená. Když se s ní nedomluvím, tak odcházím a nechám ji tak. To většinou zabere. Přikrytí nesnese vůbec. Už odmala. Takže na spacím overálku má ještě tenké pyžamko a spí bez deky/peřiny. V noci se nebudí, ale budí mě - hrozně mluví a vykřikuje ze spaní. Několikrát za noc kontroluje, jestli jsem s ní v posteli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >