Reklama

Večerní uspávání dvouletého a pětiletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

minipupu
Kecalka 187 příspěvků 15.12.16 20:06
Večerní uspávání dvouletého a pětiletého

Dobrý večer, jdu si pro radu od zkušenějších a budu vděčná za každý nápad jak vyřešit usínání sourozenců. Dva a půl a pět a půl roku. Oba kluci, oba živelní. Mají svůj pokoj, každý svou postýlku, z ložnice na ně přímo vidím. Jenže večer nastává peklo :lol:. Prostě spolu blbnou a trvá to někdy i dvě hodiny, než usnou. Lezou po sobě, řvou, prostě žádný klidový režim před spaním. Večer jim přečtu pohádku, dám pusu a pak mladší přeleze ke staršímu a celé to začne :roll:. Na moje a manželovo napomínání zareagují, ale vydrží jim to minutu a pak se zase rozjedou. Přitom si myslím, že kdyby nebyli takhle rozjetí, spali by mnohem dřív. Když ale mladšího vezmu k nám a dám jeho postýlku vedle naší, řve, že chce k bráchovi. Když je u bráchy, tak řádí, když zhasnu, řve, že chce světlo, když nechám světlo, tak to berou jako povolenku k dovádění. Vím, že jsme si to udělali sami, že to někde jde stylem: pohádka, pusa, zhasnout, nechat přivřené dveře a spát, ale u nás to nefunguje. Ukládám je cca v 19:30. Abych uspávala nejdřív mladšího, nehrozí, musela bych u něj sedět a to už jsem mimochodem taky zkoušela - sezení u postýlky bylo delší a delší, až jsem tam pomalu usínala dřív já, než on, takže to nebude asi to pravé ořechové. Nějaký nápad? :kytka: Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 15.12.16 20:14

Promiň žádný nápad nemám, jen ti chci říct, že mi to přijde krásný :D Fakt mi to přijde jako krásnej sourozeneckej vztah a jsou to rošťáci, budete na to jednou vzpomínat, myslím, že ti i bude líto až to budou patnáctiletí pubeťáci, fakt užívej si to. Ale vím, že seš už večer mrtvá, to chápu :hug:

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 20:20

Chtela jsem navrhnout, at u nich sedis, nez se v postylkach zklidni a zacnou usinat, ale koukam, ze to nezabira..Proc ti vadi, ze se par minut perou nebo blbnou? Pokud to nejsou dve hodiny, tak naopak myslim, ze je to mile, utuzi to jejich sourozenecky vztah. Klidne bych jim zavrela dvere a nechala je svemu osudu.Ty si odskrtnes „ulozeno“,kluci si zablbnou a popasuji se spolu dle svych pravidel a za chvili je klid. Navic je to jiste jen docasne, za pul roku muze byt vse jinak ;)

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 20:22

Jaj, ted koukam, ze jsem presne ty dve hodiny prehledla…Hele a jsou utahani, kdyz je davas do posteli? V kolik chodi spat a v kolik pak usnou.Jak vstavaji rano?

Kristanka
Závislačka 3593 příspěvků 15.12.16 20:24

Tak na dobrou radu si pockam, mam kluky cca stejneho veku se stejnym problemem :mrgreen:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 20:25

@minipupu neměli chodit spát ve stejnou dobu

LennaZS
Závislačka 2524 příspěvků 15.12.16 20:26

Mám tři děti, z toho dva kluky a to ve věku pět a půl a dva a půl. Slovo živelní je strašně mírné. Oni jsou naprosto šílení, divocí, neuvěřitelně aktivní a neunavitelni. Moc nevím, jak poradit Tobě, ptz my to máme doma jinak. Nejmladší spí mezi námi v posteli a pětiletý má svoji postel kousek ode mě. Máme velký dům, takže nejde o prostor. Vyhovuje mi to takhle, protože si vemu kluky do ložnice, lehneme, tulime se, oni trochu prudi, ale povidame po tmě pohádku a ja je do ní zapojuji. Tukame na postel, imitujeme zvířátka, proces tak na půl hodinky. Pak pomalu tlumim hlas a za chvíli už spí. Brzy nás čeká stěhování do vlastního pokojíku…beztak si je zas vemu do ložnice :-) tobě držím palce, ať máš silné nervy..myslím, že toto období chce jen přežít :-)ale třeba někdo poradí. I když..co platí na jednoho, nemusí na druhého…

Příspěvek upraven 15.12.16 v 20:29

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 20:26

A neni mozne, ze si tim vyzaduji vasi pozornost? Kdyz jim zavres a nebudes na ne reagovat, neusnou rychleji? Ja bych to delala tak, ze bych zapnula nejake male nocni osvetleni a zavrela dvere. Nechodila k nim, pokud by nebyl vylozene plac. Pokud by takhle spolu blbi dlouho i dal, tak bych si snad i myslela, ze proste chteji byt spolu :*

minipupu
Kecalka 187 příspěvků 15.12.16 20:28
@ALEAS píše:
Promiň žádný nápad nemám, jen ti chci říct, že mi to přijde krásný :D Fakt mi to přijde jako krásnej sourozeneckej vztah a jsou to rošťáci, budete na to jednou vzpomínat, myslím, že ti i bude líto až to budou patnáctiletí pubeťáci, fakt užívej si to. Ale vím, že seš už večer mrtvá, to chápu :hug:

Ale já vím, když se na to kouknu s odstupem, je to roztomilý. Ale jsou večery kdy to už nedávám a kdy to nedává ani manžel, který přijde z práce, je rád že je rád :lol: a řeší večer co večer tohle řvaní. No a člověk, místo aby měl večer čas na nějaké to popovídání nebo alespoň krátkou intimní chvilku :lol:, je z toho tak vyřízený, že ho přejde chuť na všechno… navíc občas tak blbnou, že se hlavně bojím, aby nespadli, nedali si ránu o zeď nebo hranu postýlky…naposledy na sebe strhli přišroubovanou lampičku a ta menšímu rozsekla vnější koutek oka. Nebylo to moc, ale trochu zbytečný. Nemůžu sedět a dvě hoďky na ně v kuse čučet :roll: :D

minipupu
Kecalka 187 příspěvků 15.12.16 20:31
@unuděná píše:
Jaj, ted koukam, ze jsem presne ty dve hodiny prehledla…Hele a jsou utahani, kdyz je davas do posteli? V kolik chodi spat a v kolik pak usnou.Jak vstavaji rano?

Utahaní vypadají a pak se rozjedou. 19:30 ukládám, pak dovádějí, vstávají v 6:30-7:00.

fenris
Kecalka 196 příspěvků 15.12.16 20:32

Já mám čtyřletého a dvouleťačku a měli jsme to stejně, kluk už je schopný pochopit, že z postele se nevylézá, ale slečna řádila každý večer jak černá ruka :) Nakonec jsem to dělala tak, že když už to bylo neúnosné, vzala jsem staršího a odlifrovala ho k nám do postele. Sice to jakoby odskákal za ni, ale taky v tom nebyl nikdy nevinně :) Když malá neměla pro koho dělat divadlo tak hned usnula. Asi za dva týdny pochopila, že, když bude vylézat, žádná sranda nebude, když leží mají dovoleno si „povídat“ - co je obvykle taky hukot, ale aspoň u toho leží takže do půl hoďky obvykle vytuhnou :)

minipupu
Kecalka 187 příspěvků 15.12.16 20:32
@unuděná píše:
A neni mozne, ze si tim vyzaduji vasi pozornost? Kdyz jim zavres a nebudes na ne reagovat, neusnou rychleji? Ja bych to delala tak, ze bych zapnula nejake male nocni osvetleni a zavrela dvere. Nechodila k nim, pokud by nebyl vylozene plac. Pokud by takhle spolu blbi dlouho i dal, tak bych si snad i myslela, ze proste chteji byt spolu :*

No, jenže mám fakt strach, že si ublíží. Nějak oba neznají hranice. Chvíli si hrají a pak už je v pokojíku řev jako v blázinci :zed:

Fofrník
Závislačka 3264 příspěvků 15.12.16 20:33

@minipupu Nejmladší dvojčata (5 let)mají postýlky ještě v ložnici. Přečteme pohádky a zhasneme. Každému dám ruku a čekám než trošku zaberou. Jak začnou klimbat tak mohu jít (už se ani nehnou). ;)

Moise
Hvězda diskuse 35340 příspěvků 15 inzerátů 15.12.16 20:33

@minipupu popravdě, já bych na tohle neměla nervy :oops: Hrát si a blbnout spolu můžou odpoledne, ne když mají jít spát :think: Když je napomínáš, tak se děje co? Nemají vás tak trochu na háku? :lol:

minipupu
Kecalka 187 příspěvků 15.12.16 20:34
@matkabagristy píše:
@minipupu neměli chodit spát ve stejnou dobu

A to jako jak udělat? Mladší spí přes den, starší ne, oba vypadají po večeři na usnutí, pak to rozjedou. A aby starší čekal hodinu, než mladší usne… nevím

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama