Veci este pred narodenim, kocar a pod.?

70
29.1.07 11:01

Veci este pred narodenim, kocar a pod.?

Chcela by som sa spytat, co by sme mali uz teraz kupit pre mimco, ma sa narodit sice az 15.8.2007, ale nechcem potom mat stres a behat po obchodoch… Teraz mame cas, pohodu :-) Myslim kocar, oblecko, autosedacku, plienky a pod? Prosim ak mate s tymto skusenosti, napiste, velmi sa potesim… Viem, ze niekto moze byt povercivy, ze je uz skoro, ale neviem si predstavit v 9-tom mesiaci s bruskom zhanat tieto veci. Dakujem za akukolvek radu, alebo skusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12141
29.1.07 11:34

Ahojky Lucia, já jsem měla velké štěstí, že jsem úplně všechno dostala od švagrové, která má chlapečka. Takže jsem to měla bez starostí a shánění. Oblečení jsem si nachystala dopředu - vyprat, vyžehlit a uskladnit. Kočárek i postýlku jsme dovezli domů na poslední chvíli - kdyby něco. Ale já pověrčivá nejsem, takže kdyby bylo po mém, bylo by to doma i dřív. Takže si myslím, že oblečení si klidně můžeš dávat dohromady, postýlku i kočárek taky a jestli jsi pověrčivá, nechej tyhle 2 věci u sousedů nebo rodičů. Jo a pleny jsem měla taky už doma v zásobě, ale stejně je pak dokupoval manžel. Tak se nestresuj a vzhůru na to. Ono i to nakupování a vybírání Ti zabere docela hodně času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
29.1.07 11:42

Já bych počkala tak do 6měsíce, nikdy nevíš co se může stát, obvzlášť ze začátku a pak mít doma věci přichystaný, tak to musí být hrůza.. Zatím bych vybírala na netu, co se mi líbí, podívala se po obchodech, abych věděla co kde maj, srovnala si v hlavě co potřebuju, za kolik co je a až dýl to nakoupila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
29.1.07 11:45

Ahojky,
já jsem to také řešila pořád a nakoupila spoustu věcí, které jsme ve výsledku ani neužili. Ale nejdůležitější je mít:

1. pro mimčo něco na sebe - bodýčka, dupačky apod…
  2. Přebalování - mít ho jak a kde přebalit - přebalovací podložku či pult, plínky, vlhčené ubrousky nebo žínku, mastičku na zadeček a nějaký koš či něco na špinavé pleny
  3. Spinkání - postýlka s matrací je samozřejmá, do ní je ze začátku šikovná zavinovačka či rychlozavinovačka a já ještě přikrývala lehkou dekou, dál pak uvidíš, já nakoupila i polštář a peřinku, ale protože spíme ve spacím pytli, tak je zatím nevyužijeme, dále tak 2-3 prostěradla a igelitovou podložku pod prostěradlo, šikovný je také mantinel
  4. Papání - záleží zda budeš kojit či ne, já kojila a hodí se 2 kojící podprsenky, vložky do podprsenky, můžeš si koupit i odsávačku a nějaké nádobky či lahvičky na odstříkané mléko, ale já to také nevyužila
    dobré je mít také pár bryndáků
  5. Koupání - kyblík nebo vaničku, žínku, pak nějaké tekuté mýdlo - doporučuji koupit nějakou kosmetiku v lékárně, na promazání po koupeli - olejíček, opět bych šla do lékárny
    Ostatní potřeby - vatové tyčinky, dudlík (my ho nikdy nepotřebovaly),líh na ošetření pupíčku, pár látkových plen na odříhnutí či jiné potřeby, ručník či velkou termoplenu na osušení, prací prášek pro kojenecké prádlo, odsávačku na hleny, autosedačka, kočárek, el. chůvička
    Hračky - chrastítka, kolotoč nad postýlku…
  • já si ještě koupila nějakou knížku o péči o miminko
    No možná jsem na něco zapomněla, ale ten základ by to měl být

Šikovný odkaz je zde:
http://www.miminko.estranky.cz/…ky/Vybavicka
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
29.1.07 11:52

Ahoj Lucko,

já začala pomalu shánět výbavičku až bylo těhu fakt jisté a vše nasvědčovalo tomu, že to klapne, takže někdy v pátém měsíci (a taky už třeba víš, co čekáš a do jakých barev máš výbavičku ladit).
I když už předtím jsem si na na netu mapovala trh, co všechno pro prcky existuje, kolik to stojí, četla si různé diskuze, který kočárek maminám vyhovuje a tak, ptala se kamarádek co už měli děti, co se jim osvědčilo a co jsou naopak vyhozené peníze. Oblečky jsem kupovala postupně když bylo někde něco v akci nebo měli sezónní slevy, dalo se tak ušetřit spoustu peněz. Věděla jsem, že čekáme kluka, takže jsem všechno ladila do modra, bíla, béžova, aby to šlo mezi sebou dobře kombinovat. Ale nijak jsem to z množstvím nepřeháněla, ani nekupovala na moc dopředu (tak do vel.68) ono se stejně až po porodu ukáže, co vyhovuje a co ne, jak bude miminko velké, jak bude mít velkou hlavičku a tak. Plenkama taky nemá cenu se zazásobit moc dopředu, každému dítěti vyhovují jiné, jiný střih, někdo používá vel.2 tři měsíce, naopak když je miminko baculaté, tak ani třeba nestihnete vypotřebovat první balík a už potřebuje větší (to byl náš případ:-). Takže úplně stačí jeden balík kvalitních plenek vel.2 a pak se uvidí. To samé platí pro vlhčené ubrousky a kosmetiku pro mimi, je dobré si nejdřív pořídit jen malé balení kosmetiky a zkusit, jestli to bude vyhovovat. Taky nemá cenu pořizovat si dopředu celý arzenál dudlíků a lahviček, drahou odsávačku na mléko apod., stačí jeden silikonový dudlíček nejmenší velikosti a jednu lahvičku, a ostatní dokoupit až podle potřeb miminka.
Naopak věci jako osušky, žínky, látkové pleny, přebalovací podložku, vaničku (nebo kyblík), postýlku, rychlozavinovačku a podobné nutnosti, ty si můžeš v klídku nakoupit dostatečně dopředu.
Spousta věcí se vyplatí nakoupit přes internet, jsou tam většinou lepší ceny, já tam kupovala ještě před prckovo narozením třeba chůvičky, cestovní postýlku, kočárek a autosedačku (to jsem měla přes net objednáno, ale vyzvednout a zaplatit jsme si to jeli osobně), povlečení a nějaké hračky a nakupuji tam ráda do teď:-)
Tak příjemné shánění výbavičky!
evitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.1.07 11:53

Ahoj :wink:
Tak já hlavně čekala na výsledky ze 16. týdne tt. na vývojovky a pak jsem začla nakupovat. Měla jsem vše, dokonce i měsíc před porodem nachystanou postýlku :lol: . Jediné, co bych už nikdy dopředu před porodem nekoupila, je kočárek. Mi ho koupili v mém sedmém měsíci a pak se mi jich líbilo mnohem víc a jiné modely. Tak to už né. Jinak kosmetiku a plíny pro mimíska jsem měla měsíc až dva dopředu. Kosmetiku z lékárny, ale byl to Johnson's.
Opravdu si dávej pozor, aby jsi nekupovala hlouposti, třeba něco krásného v akci a pak to neužila (např. teplejší kombinézku na léto :roll: , jako já, myslela jsem, že bude na září-říjen). :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
29.1.07 12:03

Ahojky já měla termín 4.8.2006 a rodila jsem 7.8.2006,věcičky jsem začala pomalu nakupovat od února,potom ta představa v těch vedrech něco shánět.Byla jsem ráda že jsem si postupně vše nakoupila( většinou když bylo něco v akci nebo veslevě,to se vyplatí).Asi tak měsíc před porodem jsem měla doma vše nachystané včetně postýlky i tašky doporodnice.Jediný kočárek jsme měli schovaný u babičky,dovezl se až po porodu.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.1.07 12:12

Ahoj. My jsme začali nakupovat po 20tt. Koupila jsem úplně vše - to už popisují holky předemnou, ale kočárek jsme nechali až po porodu. To jsme měli zakázané od budoucí babičky. Jinak si myslím, že je lepší počkat až budeš vědět, co to bude, abys věděla na jakou barvu se zaměřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
29.1.07 12:30

Já začala nakupovat tak ve 4. měsíci. Všichni na mě koukali jak na blázna, že nevím, co se může stát, ale já byla nakonec ráda. 6. měsíc jsem proležela, pak jsem se v 7. měsíci trochu zmátořila, ale na běhání to nebylo, v 8. měsíci jsem byla v nemocnici a v 9. bylo příšerné vedro. Kočár jsem měla koupený jako první, ale neměla jsem ho doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
29.1.07 13:05
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
29.1.07 13:15

Ahoj,
tak já začala kupovat oblečky až po UTZ ve 20. týdnu. Říkala jsem si, co kdyby. Kočárek, postýlku a takové ty větší věci jsme začali shánět chvilku před 30. týdnem. Myslím si, že máš času dost. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
29.1.07 14:22

Ahojky, pokud nejsi pověrčivá, tak jsi základní výbavičku klidně pořiď, nevidím na tom nic divného, taky by se mi nechtělo v devátém měsíci lítat po obchodech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
29.1.07 18:07

Ahoj, já už pár neutrálních kousků oblečeníčka taky mam. Tchýně mi sice řiká, ať nic nekupuju, ale já se tak těšim… Podle mě klidně nakupuj. Může se cokoliv stát, budeš muset ležet třeba a pak akorát budeš zbytečně ve stresu, že nemáš nic připraveno. Já mam termín 21.7. a neumim si představit, že bych to nechávala na poslední chvíli a lítala pak s břichem v tom vedru. A navíc ta výbavička bude stát hodně peněz, tak je i lepší si to rozložit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
29.1.07 20:38

holky už to tady všechno napsali, taky si myslím,že by bylo moudré počkat až budeš vědět co to bude ať nekupuješ růžové oblečky na kluka,jako já :oops: Můj doktor totiž pohlaví byl schopen určit až v 32 týdnu,takže jsem nakupovala samozřejmě dříve. Jenom s nákupem autosedačky bych počkala,až bude mimi na světě. My jsme šli do Tesca s týdenním mimisem, sice nevím,jestli to byl dobrý nápad vláčet takhle malé mimi mezi tolik lidí, ale dítě si fakt musí autosedačku vyzkoušet. Položili jsme ho do několika, v některých dokonce řval, nechtěl tam být, nebo se mu tak divně klátila hlava..atd a nakonec jsme kopili Graco, protože hned jak jsme do ní malého položili, tak bylo vidět,že se v ní cítí dobře a už v ní pomalu usínal :wink: Ségra zase třeba vybrala pro svého klučinu úplně jinak dělanou /chicco/ protože se zase v téhle její mimi cítilo nejlépe. Některé porodnice už dokonce mají pár autosedaček na vyzkoušení přímo u nich :o))…takže klidně pro mimi nakupuj od obleček po kočárek, ale výběr autosedačky bych raději nechala na něm :o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
29.1.07 20:53

siloenko a jak jste jeli z porodnice domu? V pujcene?
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama