Věci při placení vyživného

11.11.19 09:03

Věci při placení vyživného

Dobrý den
Matka mého syna si dělá právo na jeho všechny věci. Já platím výživné 4000,–. Syn hraje hokej ma 5 let. Vídávám ho co 2 týdny. A pokud mi ho dá přes týden a chci at mi půjči hokejovou výzbroj tak mi řekne, že to je její at si koupím vlastní. Mám nárok na věci tohoto typu aniž by mi řekla, že to jsou výhradně její věci?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56563
11.11.19 09:10
@Lukis78 píše:
Dobrý den
Matka mého syna si dělá právo na jeho všechny věci. Já platím výživné 4000,–. Syn hraje hokej ma 5 let. Vídávám ho co 2 týdny. A pokud mi ho dá přes týden a chci at mi půjči hokejovou výzbroj tak mi řekne, že to je její at si koupím vlastní. Mám nárok na věci tohoto typu aniž by mi řekla, že to jsou výhradně její věci?
Děkuji

Je to krá. va. Věci jsou to syna a čistě teoreticky by ti je dát měla. Otázka je vymahatelnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14349
11.11.19 09:12
@Lukis78 píše:
Dobrý den
Děkuji

tak ono pořídit hokejovou výzbroj každou chvíli není vůbec finančně jednoduché. přispěl jsi a přispíváš na ní? Pokud jsi platil polovinu, tak bych požadovala, aby ji dávala synovi sebou. Pokud ne a ty ji chceš jen třeba na odpoledne kdy syna máš, tak to bude jen na její dobré vůli a na tom, jakou má zkušenost s vracením věcí...….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14349
11.11.19 09:14
@Lama Lama píše:
Je to krá. va. Věci jsou to syna a čistě teoreticky by ti je dát měla. Otázka je vymahatelnosti.

Tak ono bude i dost záležet, kdo tu hokejovou výstroj platí. Tady nejde o stovky, ale tisíce pokaždé když dítko povyroste, takže pokud to vše hradí matka a má třeba špatnou zkušenost s tím, v jakém stavu se tyto ne zrovna levné věci vrací, tak se dá pochopit, že už je půjčovat nechce...…...

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
11.11.19 09:14
@Keyllah píše:
tak ono pořídit hokejovou výzbroj každou chvíli není vůbec finančně jednoduché. přispěl jsi a přispíváš na ní? Pokud jsi platil polovinu, tak bych požadovala, aby ji dávala synovi sebou. Pokud ne a ty ji chceš jen třeba na odpoledne kdy syna máš, tak to bude jen na její dobré vůli a na tom, jakou má zkušenost s vracením věcí...….

A když na ní přispěl z výživného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
11.11.19 09:15
@Keyllah píše:
Tak ono bude i dost záležet, kdo tu hokejovou výstroj platí. Tady nejde o stovky, ale tisíce pokaždé když dítko povyroste, takže pokud to vše hradí matka a má třeba špatnou zkušenost s tím, v jakém stavu se tyto ne zrovna levné věci vrací, tak se dá pochopit, že už je půjčovat nechce...…...

Jo, to samo hraje roli, blbá zkušenost s vracním může být problém. Jinak ale nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14349
11.11.19 09:17
@Lama Lama píše:
A když na ní přispěl z výživného?

pokud vím, větší výdaje by se měly řešit nad rámec výživného a ve většině rozsudků to tak i bývá, že se hradí na půl. Takže pokud otec hradil půlku, ok, pokud ne, je to na zvážení matky. Věci běžného života ok, to je matka povinna nabalit, ale hokejovou výstroj za tisíce, stejně jako lyžařskou výbavu atd, kolo atd. to záleží na tom, jaký vzájemný vztah mají a jsou schopni se domluvit...…..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14349
11.11.19 09:19
@Lama Lama píše:
Jo, to samo hraje roli, blbá zkušenost s vracním může být problém. Jinak ale nechápu.

Máš reálnou zkušenost kolik ta hokejová výstroj stojí? Pokud na ni otec nepřispěl ani floka a teď by ji chtěl půjčovat a jednou zlomí hokejku, jednou nechají kus oblečení někde, tak se matce nedivím. Lítají v tom tisíce.
Ale jasně, pokud mají dobrý vztah, je zbytečnost tímto trápit dítko, ale to záleží i dost na přístupu otce...….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
11.11.19 09:26
@Keyllah píše:
Máš reálnou zkušenost kolik ta hokejová výstroj stojí? Pokud na ni otec nepřispěl ani floka a teď by ji chtěl půjčovat a jednou zlomí hokejku, jednou nechají kus oblečení někde, tak se matce nedivím. Lítají v tom tisíce.
Ale jasně, pokud mají dobrý vztah, je zbytečnost tímto trápit dítko, ale to záleží i dost na přístupu otce...….

Hele, máš recht, že ze 4 tisícového výživného asi hokejovou výbavu nepořídila.

Ale i tak - u nás jsou s naší ex vztahy na bodu mrazu, taky syslí věci, nevychází vstříc. Ale kdyby přítel nenechal vzít kola a lyže, které dětem koupil ze svého, k mámě a radši si je nechal doma v obýváku a kochal se tím, jak jsou krásný, tak mu řeknu, že je pič. us.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 09:31
@Keyllah píše:

Ahoj
Nepřispíval jsem na věci, akorát rukavice jsem mu koupil. Nic nechtěla. Na bazošu to zas tak drahé není. Rozpočet výživného mi taký nedává. Ptám se za co utratí ty 4000? Taky mi neřekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47717
11.11.19 09:31

@Lukis78 pokud jsi zaplatil půlku tak bych to brala že jste domluveni že to bude klukovi dávat. Pokud to ale platila vše sama tak bych to nedala. To není výbava za pár korun a když se něco ztratí, zničí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47717
11.11.19 09:33
@Lukis78 píše:
Ahoj
Nepřispíval jsem na věci, akorát rukavice jsem mu koupil. Nic nechtěla. Na bazošu to zas tak drahé není. Rozpočet výživného mi taký nedává. Ptám se za co utratí ty 4000? Taky mi neřekne.
:mrgreen: :mrgreen: Tak si to spočti sám, strava, oblečení, boty, bydlení ;) To vše stojí peníze ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13934
11.11.19 09:37

Pokud jsi zaplatil byť jedinou korunu výživného, na všech jeho věcech máš podíl a dokonce jako zákonný zástupce jsi povinen spravovat jeho majetek. Musí ti to vydat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9950
11.11.19 09:38

Jak už tu padlo, větší výdaje se mají řešit nad rámec výživného, takže výstroj za tisíce, pokud jsi na ní nepřispěl polovinou nákladů, ti opravdu půjčovat nemusí. Blbé je, že na tom je vlastně bitej syn, ale nic ti nebrání mu koupit výstroj náhradní, případně se domluvit s jeho matkou, že jí polovinu zaplatíš a ona mu to bude dávat s sebou. Mimochodem, v době, kdy ho máš, má nějaké zápasy/tréninky? Nebo šlo jen o to, že byste si šli spolu na staďák zahrát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17395
11.11.19 09:39
@Lukis78 píše:
Ahoj

za co utratí 4000??? :mrgreen: ty jsi honě mimo vid, co jídlo, oblečení, školka, jídlo ve školce, boty, no a to nepočítám ten slavný hokej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama