Věci pro miminko a do porodnice z lékárny

Anonymní
14.7.21 12:14

Věci pro miminko a do porodnice z lékárny

Ahoj, chystám se drogerie a do lékárny nakoupit věci, co budu potřebovat s sebou do porodnice a pro miminko, až budeme doma. Co mě napadá jsou vložky, kalhotky a vložky do podprsenky do porodnice, krém na bradavky, vlhčený ubrousky s dubovou kůrou, intimní gel po porodu. Pro miminko pak líh na pupík, nějaký olejíček, mastičku na zadek. A kupovali jste v lékarně rovnou i teploměr, něco na teplotu, na prdíky a tak? :think: Budu ráda za jakékoliv rady a postřehy, co jste ještě pořizovaly :srdce:, děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9682
14.7.21 12:20

Vlhceny ubrousky a intimní gel jsou zbytečnosti. Olejicek spíš vysušuje, ten za mě taky ne. Teploměr určitě, do zadečku s ohebnou špičkou. Odsavacku nosu na vysavač. Na teplotu nic zatím nekupuj u novorozence. Na prdiky espumisan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
14.7.21 12:33

Mám v plánu koupit si intimní pěnu od Lobey s dubovou kůrou, teď používám Chilly gel.
Pro mimi klasický kokosový olej, ten mám z okolí xkrát vyzkoušený, je super na suchou kůži i na seboreu a vyčesávání z vlasků 😊
Jinak kromě toho pro mě vložky, síťové kalhotky, vložky do podprdy už nosím teď.
Pro malého líh, krém na dupku, biogaiu, vitamín D od Terezie, perlan.
A jednorázové podložky pode mě, až budu sedět nahatá a rozkročená, ať se tělo co nejlíp vyčistí 😊

Příspěvek upraven 14.07.21 v 12:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 12:34

To mne zajima. Mame v praci Benefit kartu a mam tam jeste 15 tisic na tenhle rok, na cestovani to neutratim, tak mne taky napadla lekarna a veci pro mimino.

• Citovat
  • Nahlásit
461
14.7.21 12:37

Já mám koupenou takovou sadu pro péči o mimčo kde jsou nůžtičky kleštičky hřebínek, odsávačka, teploměr, a nástavec na prst na masáž dásní a teploměr do vody…do porodnice jsem si pořídila vložky, síťové kalhotky vložky do podprsenky, vlhčené ubrousky a balík plen -proste to co psali na stránkách porodnice…jestli budu kupovat nějaké léky dopředu ještě nejsem rozhodnuta…lékárny cestou z porodnice potkáme nejmíň tři tak to můžu kdyžtak koupit až pojedeme domu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
14.7.21 12:55

Nejlepší po porodu je klasické mýdlo. Žádné zbytečné gely atd…určitě alespoň 2× nebo 3× síťové kalhotky a taky balíky vložek po porodu, těch jsem spotřebovala opravdu hodně. Na zadeček miminko Bepanthen ten se mi osvědčil nejvíc i na bolavé bradavky. Později Sudocream. Vložky do podprsenky se mi zdály úplně na nic, měla jsem jich milion a taky mi jich milion zůstalo :mrgreen: A to jsem měla opravdu hodně mléka. Jinak se mi osvědčil bezkontaktní teploměr. S teploměrem do zadečku dcera plakala, ale tak to je asi normální. Měli jsme i teploměr do vaničky ale ten jsme používali jen krátce, teplotu prostě odhadneš. Jinak mě teď nic nenapadá. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
14.7.21 13:28

@Le_lenaz klasické mýdlo? 😳 na intimní místa rozhodně žádné mýdlo na ruce ani na tělo nepatří, po porodu tuplem ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
14.7.21 13:34

@Asiina

Naopak, několik gynekologů i sester v porodnici mi tohle doporučilo. Čím se po porodech myly naše maminky a babičky? Mě to po porodu pomohlo, naopak intimní mýdlo mi nedělalo dobře. Jinak samozřejmě doma používám třeba Chilli gel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5519
14.7.21 13:34
@Anonymní píše:
To mne zajima. Mame v praci Benefit kartu a mam tam jeste 15 tisic na tenhle rok, na cestovani to neutratim, tak mne taky napadla lekarna a veci pro mimino.

Na benefitní kartu se nejlíp nakupuje přes eshop drmax… koupíš spoustu věci. I makeupy, řasenky, šampony, čaje, opalováci krémy… vše možné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 14:51
@Anonymní píše:

Já nakoupila hodně na Benefit kartu na Pilulce. Tam mají snad všechno. Seženeš tam i vaničku, nosítko, látkové pleny, přebalovací podložky jednorázové i cestovní, rukávník na kočárek atd. Přijde mi, že to tam mají o krapet dražší než jinde (jak co), ale pokud potřebuješ utratit peníze z té karty, tak je to fajn :palec:

@Anonymní píše:
Ahoj, chystám se drogerie a do lékárny nakoupit věci, co budu potřebovat s sebou do porodnice a pro miminko, až budeme doma. Co mě napadá jsou vložky, kalhotky a vložky do podprsenky do porodnice, krém na bradavky, vlhčený ubrousky s dubovou kůrou, intimní gel po porodu. Pro miminko pak líh na pupík, nějaký olejíček, mastičku na zadek. A kupovali jste v lékarně rovnou i teploměr, něco na teplotu, na prdíky a tak? :think: Budu ráda za jakékoliv rady a postřehy, co jste ještě pořizovaly :srdce:, děkuju :kytka:

Pro sebe jsem kupovala - vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky (to se mi osvědčili nejvíce pratelné). Intimní gel záleží na tobě, mně v porodnici doporučovali jen obyč vodu. A intimní ubrousky jsem měla, ale vůbec nepoužila, vždycky je lepší spodek opláchnout. Ale jako nouzovka jedno balení proč ne :palec:

Pro miminko - já jsem spokojená s měsíčkovou sadou od Weledy. Kojenecká olejová koupel, dává se přímo do vaničky a miminko už pak nemusíš mazat. Pak mám samotnej olej a ten mažu jen občas na opravdu suchá místa a do záhybů faldíků proti opruzeninám (krk, podpaží atd.) Mají i krém na prdelku, ten mi nevyhovuje hlavně kvůli zavírání (šroubovací a prostě to při přebalování zdržuje :mrgreen: ). Na prdku teda používám Bepanthen (ten je i na bradavky). To je z kosmetiky pro mimčo vše.
Léky, kromě toho líhu na pupík, jsem nekupovala dopředu žádné a pak až po prvním očkování po poradě s doktorkou. V prvních týdnech jsem pak dokupovala Libenar (voda do nosu), odsávačku, o něco později rektální rourky.
Jinak teploměr doporučuju klasický digitální s ohebnou špičkou (do zadečku). A já užila hodně i teploměr do vody…asi to jde bez něj, ale já fakt odhad nemám a navíc jsem teda měla lehce nedonošené mimčo s horší termoregulací, tak jsem chtěla mít jistotu.
Jo a pak ještě nůžky na nehty s kulatou špičkou, bez nich si to neumím představit ostříhat nehty :mrgreen:. Popřípadě hřebínek/kartáč, to malá měla moc ráda.

Jinak na ty léky a kapičky pozor…nevím, jak dopředu do kupuješ, ale nemají moc velkou exspiraci. Tak se taky může stát, že než to budeš potřebovat, tak budeš muset koupit nové.

• Citovat
  • Nahlásit
19910
23.7.21 12:52
@Anonymní píše:
Ahoj, chystám se drogerie a do lékárny nakoupit věci, co budu potřebovat s sebou do porodnice a pro miminko, až budeme doma. Co mě napadá jsou vložky, kalhotky a vložky do podprsenky do porodnice, krém na bradavky, vlhčený ubrousky s dubovou kůrou, intimní gel po porodu. Pro miminko pak líh na pupík, nějaký olejíček, mastičku na zadek. A kupovali jste v lékarně rovnou i teploměr, něco na teplotu, na prdíky a tak? :think: Budu ráda za jakékoliv rady a postřehy, co jste ještě pořizovaly :srdce:, děkuju :kytka:

kosmetiku nejlíp žádnou, max. přírodní Weleda apod… a tady dávám odkaz na seznam mé výbavy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat