Věčně hladové miminko na UM

31
19.9.19 11:27

Věčně hladové miminko na UM

Chtěla bych se zeptat, nemáte někdo zkušenosti s věčně hladovým mimčem na UM? Malá má 2 měsíce a pořád by pila. Stáhne třeba 170ml a stěží vydrží 3 hodiny. Poslední hodinu už ji většinou musím nosit a houpat, i tak ale řve jak tur. Včera večer vypila 260ml a za 3 hodiny se domáhala jídla zas. Dnes dopoledne 200ml, má 2 hodiny po jídle a už zase hledá, strká si pěstičky do pusinky a pobrekává. V noci vstávala dnes každé 2 hodiny… Stahovat žaludek jsme zkoušeli 2 týdny, ale nedalo se. Porodní váhu měla 3060g a teď v 8 týdnech má 4700g. Doktorka je naštvaná, že ji překrmuji, ale já už fakt nevím, jak ji od jídla odlákat. zkoušela jsem nosit v rukách kolem baráku ať se zabaví, v nosítku, mluvit na ni, zpívat, ukazovat hračky… Ale prostě hlad je hlad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2053
19.9.19 11:36

Tak zase nepřibrala tak šíleně 1,7 kg za dva měsíce… Mi dcera běžně 1kg za měsíc až do třetího měsíce. Ale teda 260ml nevypije na ex ani ve třech. Zkoušela jsi změnu UM, jestli není malo sytné pro ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5877
19.9.19 11:52

Doktorka je naštvaná? Naše malá se narodila v 37.tt s 2700g a po osmi týdnech na kontrole měla přesně 5000g. Doktorka mi řekla, že přibírá správně. Normální je kolem 150-250 g týdně. Taky mě napadlo zkusit jiné mléko, možná ji málo zasytí. Naše princezna vydrží už někdy spát celou noc(cca 9 hodin). Přes den jí taky až tak po čtyřech hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
19.9.19 12:05

No ona jedla hodne uz i u jineho mleka, navic mivala i problem s kakanim. Ted mame Hipp Comfort a konecne kadi a prdi bez problemu. Je nefer, ze kojene miminka mohou kdykoliv a kolik chteji a ty na umelem mleku si takto popijet proste nemohou :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2053
19.9.19 12:07

@Diolet já si třeba myslím že je to špatně i u kojených je přejídat, pořád je to jídlo a potom má jídlo jako nějaký uklidnující prostředek. Kamarádka má dvouměsičního syna. Porodní váha 3,5kg a nyní má 7kg…je na prsu skoro pořád, je uplakané mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 12:46

@Diolet Řeším teď totožnou věc. Dcera se před 14 dny začala dožadovat dvojnásobné dávky než obvykle, kterou ale postupně ublinkávala. Prostě se přežíralq. Přisovala jsem to spurtu, jenomže se tím kompletně zabetonovala a přestala postupně sama kakat. Taky jsme přešli po domluvě s pediatrem z Hippu HA na Comfort a po tom začala po každém krmení regulérně řvát, jak kdyby ji na nože brali. Už jsem uvažovala o alergii. Zatím trochu zabral přechod na Nutrilon HA, protože alespoň nepláče po každém jídle. Každopádně rourky jsme se bohužel zatím nezbavili. Jsem z toho už psychicky úplně na dně, protože šťourat se jí každý den v zadečku fakt není da wey. Každopádně mám tu tři týden staré krabky Comfortu. Prodám jednu za 200. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
19.9.19 13:18

@Diolet Stahovat žaludek? Jak se to u novorozence dělá? A brečí opravdu z hladu? Nebolí ji třeba bříško z překrmování? Nezkoušela si ji třeba ošálit fenyklovým čajíkem, když se po těch dvou hodinách ozve? Pokud je to opravdu z hladu, tak mě napadlo UM dělat třeba do rýžového či mrkvového odvaru (místo kojenecké vody) - připravený nápoj by mohl více zasytit. Jen nápad - prý za nás se to tak dělalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
19.9.19 14:59

@hadraplanka tak to mala kaka krasne, rourky jsem pouzivala u Sunaru. Ale je pravda, ze davam pred kazdym krmenim 20kapek Espumisanu a 1× denne 5 kapek BioGaia. Ten Hipp Comfort mate zabaleny nebo uz nacaty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
19.9.19 15:09

@Pocahonta no byli jsme s ni na pozorovani i v nemocnici, protoze hodne blinkala. Tam dostala specialni mlicko a musely se snizovat davky. Kdyz plakala, musela jsem nosit a vydrzet, dokud neubehnou 3 hodiny :/ domu jsme odchazeli s narizenim, ze muze max 90ml co tri hodiny. Snazili jsme se, ale bylo to nerealne. Proste rvala hlady. Jinak myslim, ze to je opravdu hlady. Cpe si do pusinky pesticky, hleda… A jakmile vypije lahev, je to razem naprosto spokojene usmevave miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 15:11

@Diolet Tak to mi zas doktorka říkala, že ten Espumisan svévolně nenavyšovat. Přitom mám pocit, že vlastně ani nezabírá, řachá s rudnutím stejnak. Biogaiu jsem nasadila po Biopronu, je to teprve třetí den, tak zatím nečekám zázraky. A to jsem si dřív z legrace stěžovala, že mi při přebalování byla schopná ten bobek odstřelit až na triko. Co bych za to teď dala. To zase budu na vážkách… Samozřejmě zabalený, načatý bych ani nenabízela. Dva z Malvíka s datem spotřeby někdy konec 2020 a třetí z DE začátek 2021.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
1872
19.9.19 15:19

Asi pujdu proti proudu, ale dokud se miminko neumi aspon trochu zabavit (tzn. hybat se, brat veci do rucicek, rozhlizet se na brisku), krmila bych, jak si prcek rekne. Udajne se do 4. mesice netozviji spatne navyky. Pozdeji bych ho zkousela zabavit a „natahnout“ cas mezi krmenim, obcas dala ochutnat neco, co dite muze, dala piti. A dala pozor, aby jidlo nebylo promarne pro zabaveni nebo utiseni jineho problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
19.9.19 15:23

A co jí zkusít dát napít, místo mléka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
21.9.19 16:45

Znám :?