Věčně nespokojená se svým životem

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 02:31
Věčně nespokojená se svým zivotem

Zdravím…vím, že mi tady asi hodně z vás napíše, že jsem blbá a mám si vážit toho, co mám, ale já už se asi potřebuju svěřit…
S partnerem jsme spolu už celkem dlouho a loni se nám narodila dcera, po dlouhém snažení. uz v těhotenství nebylo nic podle toho jak jsem si představovala, nakonec jsem skončila ve 26.tydnu v nemocnici pro hrozící předčasný porod a až do 36.tydne jsem měla přísný klidový režim. Od toho 36.tydne to vypadalo že se porod každou chvíli rozjede, tak jsem se těšila a říkala si, že alespoň bude rychlý a určitě „fajn“ - v rámci možností. nakonec mi v den termínu vyvolali překotný porod a já jsem absolutně nezvládala následné šití. Je to půl roku a já jsem se s tím ještě pořádně nesmířila. ano, mám zdravé dítě..ale už skoro rok jsem se bezbolestně nevyprázdnila, pokusy o sex jsem už kvůli bolesti vzdala. samozrejme jsem permanentně unavená, vyčerpaná.
Už loni jsme se chtěli s přítelem vzít, ale do toho jsem otěhotněla a tak jsme svatbu odložili. nemela být bůhvíjak velká, ale nijak odflaknutá. Asi jako každá jsem se těšila, že zaziju ten svůj den. Trpím extrémně nízkým sebevědomím a těšila jsem se že jeden den budu za tu krásnou, a že to bude všechno o nás. Vlastně jsem nikdy ani pořádně neslavila narozeniny a prostě pořád toužím po tom aby se jednou něco „velkýho“ slavilo kvůli mě… No každopádně svatba se kvůli mimcu odložila a já nedávno vyslechla rozhovor přítele s kamarádem, kdy se přítel vyjadřoval jak je pro něj důležité, abychom byli rodina a jak chce abychom se vzali.
Tak jsem mu navrhla že se vezmeme. On už je jednou rozvedený, takže už ví co to je pořádná svatba a jednou mu to stačilo, chce svatbu malou. No, zkrátka, já jsem svatbu podle mého odřekla kvůli těhotenství a teď je řada na svatbě po jeho… Představoval si to jen se svědky, pak zajít na oběd a hotovo.pro mě tohle není svatba ale i proto, že teď opravdu nemáme peněz nazbyt, a že jsem slyšela jak to je pro něj důležité, jsem kývla. Ale jsem z toho hrozně zklamaná. nechci ani na ten obed.pro mě je svatba dort, hosté, šaty, oslava, zábava…to všechno dohromady. a jít na oběd pro mě není náhrada za to všechno. tohle beru jen jako nutnou oficialitu abychom se mohli jmenovat stejně. je mi vlastně jedno kdo mi půjde svědčit, je mi jedno jaké budeme mít prstýnky, jestli na nich bude nějaká rytina. nebudu mít nic z toho, po čem v téhle souvislosti celý život toužím a hrozně mě mrzí že nejsem schopna to vidět nějak pozitivne a že to nechtěně takhle bojkotuju ale nemůžu si pomoct.
Zní to hrozně, ale jako bych to podvědomě chtěla kazit když už to nebude podle mýho. jako že když chce obyčejnou svatbu tak bude taková že obycejneji už to snad ani nejde. nechce se mi ani vybírat nějaký lepší oblečení..doma žádné šaty nebo tak nemám a prostě to beru tak že si teda vezmu černé kalhoty a maximálně k nim koupím nějakou halenku, je mi to fakt jedno…
Zní to všechno tak šíleně! Jsem jako stará zapšklá pipina a nevím co se sebou :-(

Prosím o anonym, je to pro mě citlivé

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je online35ja
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 13.06.19 04:54

Jste dospělá žena tak si s přítelem promluvte, promiňte ale tohle není žádný problém. Když si sednete a řekněte mu svou představu tak snad se na něčem dohodnete.pro vás je to poprvé tak chápu že to chcete mít hezký, to pochopí i on. mozna jen teď nemá víc peněz aby do toho investoval.

Hojuza
Kecalka 169 příspěvků 13.06.19 05:48

A řekla jsi přítelovi, po jaké svatbě toužíš? Asi ne viď, jen jsi to odkyvala a teď tě to užírá. Promluv si s ním, já tě chápu, taky bych nechtěla takovou svatbu a to jsem měla celkem malou svatbu, ale normální. Myslím, že tě to bude mrzet, když to nezastavis, ale musíš mu to hlavně říct, on to z nějakých náznaku nepochopí.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3150 příspěvků 13.06.19 05:54

Divas se na to moc cerne, i mala svatba muze byt velice hezka. Ja zrovna nedavno svedcila kamaradce, meli tam pouze rodice a svedky. Obrat byl v zamecke zahrade, mela fotografa (vyfotil obrat a pak nejake skupinove fotky prave v te zahrade). Mela krasne saty z vyprodeje, byla ucesana od kadernika. Obed v jejich oblibene restauraci. Stul pro sedm lidi byl krasne a slavnostne nazdobeny. Meli i mensi dort. :nevim: A to byla svatba o sedmi lidech. Chtěla puvodne to co ty, neslo to, tak udelali kompromis. Mela sice svatbu malou, ale presto podle sveho. Moc si to uzila.

A co vím, penez za to tolik nedali. Jedni rodice zaplatili obed, druzi fotografa a my jako svedci jsme jim dali darem romanticky vikend :nevim:

Na tom vidis, ze obrad se svedky nemusi byt jen o depce, cernych kalhotech, halene a domu. :nevim:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 13.06.19 06:03

Nechci rypat, ale jses si jista, ze bys ve svem soucasnem rozpolozeni zvadla tu tolik vysnenou vetsi svatbu? Jednak bude stat dost penez, ale hlavne je s tim pomerne hodne zarizovani, ktere ve finale neni videt, a pochybuji ze by se do toho aktivne zapojil Tvuj partner, resp jakykoli partner. Vetsinou je velka cast na zene, a opravdu toho je k zarizovani dost, od zajisteni vhodneho mista, stravy a zabavy pro hosty, pres obleceni, uces apod az ke kvetinove vyzdobe… Rozumim Ti ze chces neco vetsiho, co udelat nejaky kompromis, ted se treba v soukromi zasnoubit nebo neco podobneho, hezkeho, ale maleho (treba jen nejaky hezky vikendovy relaxacni pobyt, kdy pritel pohlida malou a Ty by sis treba odpocinula ve wellness a na kosmetice, proste aby Te nekdo trosku opecovaval a citila ses lip?) a pozdeji az bude dite vetsi a Ty vice odpocata teprve zacit planovat vetsi svatbu, at to mas trochu dle svych predstav? Mela jsem podobne malou svatbu, kterou Ty nechces, melo to sve duvody, a je mi obcas lito ze jsme nemeli vetsi oslavu pro pratele a zname, ale chceme to casem napravit na manzelovy ctyricatiny :mavam:

Ernais
Stálice 51 příspěvků 13.06.19 06:18

A co kompromis? Ja vzdycky chtela velkou svatbu, partner se zase nikdy zenit nechtel, ale vedel, ze pro me je to dulezite. Kazdopadne velkou svatbu odmitl. Takze jsme se dohodli na kompromisu. Obrad a vecerni raut jen pro nejblizsi rodinu (cca 15 lidi) a za dva tydny akce pro sirsi rodinu a kamarady s opekanim prasete apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 06:51

Tak na to se přece musíte dohodnout a shodnout hlavně vy dva, jakou svatbu si uděláte. Jestli teď finančně na větší svatbu stejně nemáte, tak se domluvte, jak velká vlastně bude, spočítejte, kolik vás vyjde a šetřete :nevim: My měli menší svatbu (ale se vším všudy), jen nejbližší rodina a kamarádi a i tak to vyšlo na dost peněz. Brali jsme se ale jako bezdětní a v té době na to měli peníze bez problému. Teď jsem na rodicaku, nijak finančně nestradame, ale kdybych se měla rozhodovat, jestli za stejný peníze udělám jeden den a nebo pojedeme na dvě fakt pěkný dovolený k moři, tak rozhodně jdu radši jen se svedkama na radnici :lol: A nebo počkám, až se vrátím do práce a nebudeme už zase muset řešit finance.
A zmiňuješ tady i oslavu narozenin - tak si jí uspořádej ;)
A můžu Tě ujistit, že čím větší akce to bude (ať už svatba nebo oslava), tím min si to asi užiješ, protože těch starostí a zařizování je pak opravdu hodně a jak je zmíněno výše, chlapi se do toho příliš nezapojují a za nějakou koordinátorku asi nebudete chtít utrácet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 07:01

Tak to zase přítel by se i zařizování účastnil. Ale jde i o to, že jednak by se z jeho rodiny nikdo nezúčastnil, nemají dobré vztahy takže by to delal čistě kvůli mě ať má klid, a druhak samozřejmě finance. budeme teď mít dost velký výdaj a já jsem na rodičáku…takže na to fakt nemáme a jemu evidentně hodně jde o to abychom byli manželé.
Vím, že to vidím moc černě, a ono to asi zase přejde, jen to na mě nějak padlo. I v souvislosti jak jsem ještě pořád nepoužitelná po porodu, že se fyzicky cítím jako by mi bylo 60 a furt mě něco bolí. proste se to nějak nahromadilo…

Monchichik
Echt Kelišová 8680 příspěvků 13.06.19 07:16

No moc chlapů co se hrnou do ženění asi není, aspoň podle toho, co čtu tady ;). Buď ráda, že by pomohl i se zařizováním, od něj by na svatbu stejně nikdo nešel, tak pro koho jí chceš dělat velkou? Třeba by mu bylo i líto, že tam nikoho nemá. Přeci můžeš mít hezké šaty, oběd, dort a vše kolem i s pár lidmi. A navíc nemáte finance na to, abyste pořádali bůhví co.

Merapi71
Kecalka 234 příspěvků 13.06.19 07:18
@Anonymní píše:
Tak to zase přítel by se i zařizování účastnil. Ale jde i o to, že jednak by se z jeho rodiny nikdo nezúčastnil, nemají dobré vztahy takže by to delal čistě kvůli mě ať má klid, a druhak samozřejmě finance. budeme teď mít dost velký výdaj a já jsem na rodičáku…takže na to fakt nemáme a jemu evidentně hodně jde o to abychom byli manželé.
Vím, že to vidím moc černě, a ono to asi zase přejde, jen to na mě nějak padlo. I v souvislosti jak jsem ještě pořád nepoužitelná po porodu, že se fyzicky cítím jako by mi bylo 60 a furt mě něco bolí. proste se to nějak nahromadilo…

Jak řešíš svoje zdravotní problémy? Děláš něco pro to, abys byla zase v pořádku? Myslím, že Tvoje velmi špatné psychické rozpoložení má svůj počátek právě ve fyzických problémech.
Zatím se nevdávej. Dokud se nesrovnáš i psychicky. Je vidět, že máš co dělat, abys vůbec nějak fungovala a místo užívání si mateřské jsi akorát tak pořádně nešťastná.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4847 příspěvků 13.06.19 07:21

Víš, on ten svatební den je hezký… Ale.. Víš, co si z něj pamatuji nejvíc? Manželův pohled, když jsme vedle něj před oddávajícím stála, to, jak se na mě podíval, když jsme mu řekla ano. Zbytek dne pro mě až tak důležitý nebyl. Měli jsme svatbu jen na radnici, přijeli mí rodiče s partnery, fotograf a manželův starší syn. Šaty jsem měla bílé a jednoduché, vlasy jsme si česala sama, to samé líčení. I přesto jsme si připadala jako princezna. Mám velkou rodinu, čtyři sourozence. Svatba by nás stála majlant, já byla v 7.měsíci. Manžel se se svými rodiči nestýká a jeho bratr byl v té době na dovolené. Osobně bych se cítila strašně, mít tam celou rodinu a on by tam stál téměř sám.

Atisia
Kecalka 168 příspěvků 13.06.19 07:28

Kamarád se ženil jen se svědky. Měli dort, šaty, prstýnky, oběd fotografa, pronajaty salónek. Vše bylo tajne, romantické. Oslavu jim udělala rodina taky jako překvapení až když zjistili, ze se vzali. Svatba ve čtyřech přece nemusí byt ošklivá.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 13.06.19 07:43

Tak takhke bych se nevdavala. Jako chceš mít hezkou svatbu, velkou, tak si ji udělejte. Bych mu tohle dala přečíst. To, že on už se jednou ženil, přece není důvod, aby tys ten svůj velký den neměla, zvlášť pokud to cítíš takhle. :nevim:

sediza
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 13.06.19 07:46

Kamarádka, která byla hodně šitá, nemohla s manželem spát rok po porodu, jak ji to bolelo, ale vyléčilo se to! Druhá kamarádka, tý šili i konečník, ruptura 4. stupně. Neudržela stolici, ale taky se z roho dostala. Druhé dítě rodila císařem a prý to byla pohodička oproti klasickému porodu. Co konkrétně vás ještě trápí? Proč myslíte, že jste unavená? Železa máte dost? Chodíte včas spát? Máte dostatek pohybu/sportu? Chtělo by to nějaké endorfiny. Pak i tu svatbu uvidíte pozitivněji. Udělejte si to podle sebe. Peníze nejsou vůbec problém. My dostali na svatbě tolik peněz v obalkách, že se nám skoro všechno zaplatilo! Svatba je hlavně pro ženskou. Řekněte chlapovi, že o tom sníte od malička, že by vám to bylo neskutečně líto. Vše naplánujte a hlavně řešte svůj zdravotní stav.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 08:19

@Merapi71 gyndařka mi řekla, že šití je zhojený krásně, že to chce čas a zkoušet to.ale já už nemám chuť zkoušet něco co je mi nepříjemný a co mě hodně bolí. Z okolí slycham jen jak mám být ráda za rychlý porod a otázky kdy bude druhý…přitom já mám opravdu hrůzu z toho že bych byla znovu těhotná.
Jinak jsem teď dochodila jedny rehabilitace a cekaji mě ještě jedny kdy by mě měli naučit cvičit. ty dva měsíce kdy jsem smela jen jít na WC a zpátky do postele se na mě dost podepsali, svaly hodně ochably a pak jsem začala „normálně“ fungovat a tělo nebylo připravený na to těžké břicho, takže to odnesla hlavně záda a kyčle. Na to cvičím cviky na posílení břicha, snažím se několikrát za den, když si malá hraje na dece, tak udělat pár cviků. Teď mě budou ještě učit cviky na pánevní dno.kdyz sedím na židli tak mě bolí jako bych měla kostrč „vybočenou“ a někdy se přes tu bolest sotva zvednu ze sedu.ale kostrč je ok a prý je to právě pánevní dno, to dostalo podle rehabilitační zabrat ještě víc i tím rychlým porodem - byla jsem na 6cm a malá šla s rukou napřed. blby je že stále někdy cítím jak mě bolí to vnitřní šití a to mě hrozně demotivuje :-(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama