Věčně nespokojené dítě neustále vyžaduje kojení.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
11.1.22 13:56

Věčně nespokojené dítě neustále vyžaduje kojení.

Zdravím maminky,
vím, že tu podobné diskuze už byly. Náš problém mi ale přijde trochu specifický, proto jsem založila novou a prosím Vás, vy, které máte zkušenost, poraďte. :(
Synovi je rok. Od narození jen řval. Ve dne, v noci, 12 hodin denně, byla to hrůza, nepřišli jsme na nic, co by ho trápilo, až mi někdo poradil, že ho mám mít stále u sebe, že je prostě malý a potrebuje mámu. Přišlo mi to logické, takže jsem začala kojit na požádání, začala jsem s ním spát, nosit ho v šátku. Ne, že by se to úplně zlepšilo, ale pokud jsem ho nosila, kojila nebo s ním spala, měla jsem klid. A tento stav trvá doteď. Já už ale nemohu. Vzdycky jsem všem oponovala, že nemohu dítě rozmazlit svojí láskou a přítomností, teď přemýšlím nad tím, že se to stalo a já nevím, jak z toho ven. Nemám chvilku volna. Syn neustále vyžaduje prso, dere se na mě, pokud ho nedostane, vřeští. Dávám mu napít z hrnečku, odvádím pozornost, není to nic platné. Při usínání je to ještě horší, bez prsa neusne, jsou to hrozné scény. V noci se budí co hodinu a chce kojit.
Kromě neustálého vyžadování prsou si také vynucuje pozornost. Nedokáže si hrát sám, maximálně minutu a už mě vyhledává, neustále kňourá a brečí, nic se mu nelíbí - oblékání, přebalování, utírání, když se vzdálím byť o kousek. Mám učící věž, aby mi mohl být blízko když vařím, stejně u mě stojí a vřeští. Donedávna jsem mu dávala, co chtěl /potřeboval, takže jsem ho nosila, davala mu plnou pozornost. Jsem ale na dně svých sil, jsem ve stresu, hubnu, partnerský život s mužem neznáme a podepisuje se to na náladě doma, nemáme pro sebe ani hodinu denně. Co by pomohlo? Mám přestat kojit? Jak to udělat? Nejsem zastánce vyplakávání, už vůbec ne o samotě. Přesto jsem včera i dnes zkusila klukovi prso nedat, v noci nakojit a položit do postele, nenechat mu ho na usnutí. Byla jsem s ním, hladila ho, zpívala, po půlhodinovém hysteraku usnul, ale za hodinu znovu budíček. Přes den mi řval, měla jsem ho u sebe, v klidu na něj přes jeho řev povídala, mazlila ho, davala mu napit, dělala, jako kdyby nekřičel. Hysterie trvala tři hodiny, než jsem mu pro svůj klid to prso dala. Co byste mi, prosím, poradily?
Podle všeho je syn zdravý. Ještě chci dodat, že pokud je u babičky, ani nezabrečí. Uspat se dá sice jen v kočárku, na noc to beze mě nejde vůbec, a aby ho tu každou hodinu, co se budí, neustále vozily, to bych jim nemohla udělat, ale přes den je prý milionový. :roll: Děkuji vám za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
264
11.1.22 14:34

Co znamena „podle vseho je syn zdravy“? resili jste to s pediatrem, pripadne s dalsimi odbornymi lekari? kdyby mi dite bez ustani rvalo ve dne v noci, tak bych s nim asi litala po doktorech, protoze bych mela obavy, ze ho neco boli. nebo ze ma nejaky neurologicky problem. vim, ze jsou i deti, u kterych se na nic neprislo a casem z toho vyrostli, ale zadne dite nerve uplne bez priciny. pokud by se ani po vysetrenich na nic neprislo, hledala bych alternativu - Bachovy kapky, homeopatika nebo cokoli, co by mohlo pomoct. ale chapu, ze po roce revu a nevyspani uz clovek sam nema ani silu neco resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.22 14:39

@Gracelynx řešili jsme to s pediatrem. Sama jsem zdravotník, zkoušela jsem i homeopatika, nepomohlo zatím nic. Vždy jsme „našli“ nějaký problém, na který jsme to svedli. Aha, teď to budou prdy, teď spurt, zuby, separačka. Ale stále více mi přijde, že to bude někde jinde a teď už se přikláním k tomu, že to bude psychické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
11.1.22 14:39

Je malinky… je hodne kontaktní. Synovi jsou 2 a uz je to o hodne lepsi, ale x krat za den chce nosit, chovat, mazlit se a v noci kojit. Nevim jestli to rvani u vas je jakoze hystericky rev a nebo fnukani. Zkus ty Bachovky a zjistit jestli nema nejaky neurologicky problem. Taky potrápí zuby. Pokud je zdravý, tak vazne „jen“ potrebuje mamu. Pevne nervy. Ne holt kazde miminko je hned samostatny jedinec, co si sam vyhraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
11.1.22 14:40

Jinak do roka a pul jsem kojila kazdou cca hodinu. Nekdy i casteji. Proste to potřeboval, neni to zadne rozmazlovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.22 14:41

@Anny A Je to opravdu hysterický řev. Fnuka behem dne porad, vzdy se najde neco, co se mu nelibi. Ale pokud nedostane kojeni, je to opravdu nezastavitelna hysterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
11.1.22 14:43

@Dubinek10 tak je to prsomil no. Co ty zuby? Malymu kdyz rostly byl na koze skoro nonstop. Pak chvíli lepsi obdobi a pak taky. Ja mu to prso ale davala, kdyz potreboval. Nekdy uz to bylo otravne, ale je to prece miminko, co potrebuje svou mamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.22 14:49

@Anny A teď momentálně žádný zub neroste. Prsomil to je. Ale díky tomu, že je to prsomil, mi nespí jinak než na prsu a stejně se každou hodinu budí. Vždycky posbírám sílu a říkám si to samý, že potřebuje mámu, že je to normální. Ale pak po týdnu, kdy mi dojde, že jsem se nemohla ani vysprchovat sama, umýt nádobí bez řevu, vypít si večer, když usne čaj, a když kolem sebe vidím kamaradky, kterým děti normálně spí samy, si říkám, že to jsou hrozný kecy. Pak nějak posbírám další trochu síly a jedu nanovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
11.1.22 14:53

A co tatínek? Je i s tatínkem? A když u babičky nebrečí, tak si udělejte holt občas čas s mužem pro sebe takto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.22 14:56

@jita22 S tatínkem je to o trochu horší než s babičkou, každopádně pokud je s tatínkem, jsem doma i já a to je kámen úrazu. To bych je musela pořád někam posílat nebo odjíždět. Babičky si malého občas na odpoledne vezmou, jsou ale pracující, takže to je tak jednou týdně, a ještě to vetsinou vyjde tak, že má chlap směnu. 🤦🏻‍♀️ Ale díky bohu za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
11.1.22 14:59
@Dubinek10 píše:
@jita22 S tatínkem je to o trochu horší než s babičkou, každopádně pokud je s tatínkem, jsem doma i já a to je kámen úrazu. To bych je musela pořád někam posílat nebo odjíždět. Babičky si malého občas na odpoledne vezmou, jsou ale pracující, takže to je tak jednou týdně, a ještě to vetsinou vyjde tak, že má chlap směnu. 🤦🏻‍♀️ Ale díky bohu za to.

Tak zkus odejít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.22 15:01

@jita22 pro klid duše jedu někdy třeba nakoupit. Ale hledam spíše dlouhodobé řešení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
11.1.22 15:01
@Dubinek10 píše:
@Gracelynx řešili jsme to s pediatrem. Sama jsem zdravotník, zkoušela jsem i homeopatika, nepomohlo zatím nic. Vždy jsme „našli“ nějaký problém, na který jsme to svedli. Aha, teď to budou prdy, teď spurt, zuby, separačka. Ale stále více mi přijde, že to bude někde jinde a teď už se přikláním k tomu, že to bude psychické.

A homeopatika ti někdo „předepsal“? Nám třeba homeo pomohly, ale jedny jsem musela vyloženě vysadit, bylo to ještě horší. Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.1.22 15:04

@jita22 Byla jsem v kontaktu s homeopatem, ale nějak jsme se na tom doma neshodli a setkání se neuskutečnilo. Dávala jsem tedy kombinace z lékárny, Sedalii, Viburcol, Camilii… Jsem u Ústí nad Labem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
11.1.22 15:30
@Dubinek10 píše:
@jita22 Byla jsem v kontaktu s homeopatem, ale nějak jsme se na tom doma neshodli a setkání se neuskutečnilo. Dávala jsem tedy kombinace z lékárny, Sedalii, Viburcol, Camilii… Jsem u Ústí nad Labem.

Aha, škoda. Já byla s dcerou u doktorky, co dělá i homeopatii, a dost mi to pomohlo, nejen díky homeopatikum, ale celkově to se mnou rozebrala a poradila jak na dceru - bylo to trochu i jako návštěva psycholožky, takové empatické :) Možná bys to mohla ještě zkusit, přeci jen, zkusit by měl člověk vše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat