Věčné stížnosti na sociální systém ČR

1869
14.12.18 09:21

věčné stížnosti na sociální systém CR

Dobrý den,

v poslední době si všímám, že v hodně diskuzích se dost omílá, jak jsou matky na RD chudáci, co málo berou, ted jsme četla diskuzi kdo nekrade, okrádá rodinu, proč si nepřilepšit, když chudák ženská je doma na RD obejitím systému a braním podpory v nezaměstnanosti, když je na RD a do práce se ani nechystá..

Vážně by mě zajímalo, opravdu si tolik matek myslí, že je RD neštědrý, být doma 3 roky a brát peníze? je to příspěvek proboha, stát není primátně ten, kdo vám má zabezpečit péči o děti, děti si snad pořizujete dobrovolne, ne? Ti chytřejsí po plánování, přece nezjistíte v den přechodu mateřské, že rodičák je tolik a tolik a dopředu s tím počítáte, ne? nehledě na to, že si myslím, že kdo si pořízuje děti a nemá žádnou rezervu je s prominutím blbec, pak jen slýchám, jak stát se nepostará apod..Měly byste si zkusit žít v cizině a viděly byste jaká to je výsada být doma 3 roky a ještě brát od státu peníze. zila jsme v Belgii a běžně se ve 3 měsících dávají děti do jeslí, když dáte např. v 6 m už se koukají divně a jste doma bez penez..a to nemluvím o tom, že když se tu nenadává na toto, že hned jako druhé je, že partner nefunguje a ženská ani nemůže jt na brigádu, protože pán tvorstva ani nepohlídá..

Český sociální systém je špatně nastavený, nepodporuje rodiny s dětmi, tedy pracující rodiny, za mě je tu špatně to, že nahrává lidem, kteří pracovat nechtějí, je demotivující, chybí tu podpora rodin, např. snížení danové zátěže pro rodiny s dětmi, vysoké nájmy, málo sociálních bytů, málo pracovních míst s částečným uvazkem, firemní školky, co je to podle vás, v čem by se to mělo zlepšit? nebo si myslíte, že je to dobře nastavené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1060
14.12.18 09:30
@astoret píše:
Dobrý den,

v poslední době si všímám, že v hodně diskuzích se dost omílá, jak jsou matky na RD chudáci, co málo berou, ted jsme četla diskuzi kdo nekrade, okrádá rodinu, proč si nepřilepšit, když chudák ženská je doma na RD obejitím systému a braním podpory v nezaměstnanosti, když je na RD a do práce se ani nechystá..

Vážně by mě zajímalo, opravdu si tolik matek myslí, že je RD neštědrý, být doma 3 roky a brát peníze? je to příspěvek proboha, stát není primátně ten, kdo vám má zabezpečit péči o děti, děti si snad pořizujete dobrovolne, ne? Ti chytřejsí po plánování, přece nezjistíte v den přechodu mateřské, že rodičák je tolik a tolik a dopředu s tím počítáte, ne? nehledě na to, že si myslím, že kdo si pořízuje děti a nemá žádnou rezervu je s prominutím blbec, pak jen slýchám, jak stát se nepostará apod..Měly byste si zkusit žít v cizině a viděly byste jaká to je výsada být doma 3 roky a ještě brát od státu peníze. zila jsme v Belgii a běžně se ve 3 měsících dávají děti do jeslí, když dáte např. v 6 m už se koukají divně a jste doma bez penez..a to nemluvím o tom, že když se tu nenadává na toto, že hned jako druhé je, že partner nefunguje a ženská ani nemůže jt na brigádu, protože pán tvorstva ani nepohlídá..

Český sociální systém je špatně nastavený, nepodporuje rodiny s dětmi, tedy pracující rodiny, za mě je tu špatně to, že nahrává lidem, kteří pracovat nechtějí, je demotivující, chybí tu podpora rodin, např. snížení danové zátěže pro rodiny s dětmi, vysoké nájmy, málo sociálních bytů, málo pracovních míst s částečným uvazkem, firemní školky, co je to podle vás, v čem by se to mělo zlepšit? nebo si myslíte, že je to dobře nastavené?

No ono dost zen si ani nezjisti, zda maji narok na MD, nejen RD a uz tehotne zjistuji co a jak a pak se divi, ze MD nedostanou a coze budou delat, „minisek“ na krku a bez penez.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5829
14.12.18 09:32

Naprosto s tebou souhlasím, žiju v Německu a pokud bychom nechtěli vyloženě žádat o sociální dávky od státu, musela jsem prostě dát, jako každý tady, v roce malého do jeslí a vrátit se do zaměstnání. Teď jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná, kvůli zaměstnání zůstávám doma, ale malý v jeslích zůstane, miluje to tam od prvního dne. Rodičák jsem vybrala za rok cca stejnou částku, co bych měla v ČR na tři roky. A ano, sice dostanu Kindergeld, který téměř kompletně celý zaplatíme za jesličky, takže ne, nevidím žádný rozdíl. Vlastně jo, když mám rodičák na rok, tak si při něm nemůžu přivydělat jako mámy v ČR, i kdybych neměla co do úst… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1745
14.12.18 09:32

náš systém je dost štědrý, až moc… pak rodí socky a jiná verbeš :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11659
14.12.18 09:34

@Aduš8 to v CR sice muzes, ale muze byt ve statnim zarizeni jen omezenou dobu, takze bez babicek vlastne taky nemuzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11659
14.12.18 09:37

Muj nazor je, te cesi jsou extremne nezodpovedni, nechteji nest nasledky za vlastni rozhodnuti. Taky je to spatne nastavene, urady nekontroluji davkare doma, jejich pomery, nebo to jestli fakticky ziji s partnerem atd. A kdyz, tak je navsteva ohlasena :zed:. Me nevadi, ze davky jsou, ale komu se vyplaceji a za jakych podminek.

Příspěvek upraven 14.12.18 v 09:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
14.12.18 09:41

@astoret je to nastavené uplne spatne. Příspěvek na bydlení me treba osobně uplne zvedá ze židle. Stačí aby manzel nemel trvale bydliste v bytě, kde manzelka bydli s dětmi a „hned“ maji narok :poblion:
Porodne bych dala vsem, nebo nikomu..... Tam se s tim taky snazej lidi vyjebat (nechapu, že dostanou porodne a zároveň hypo na 3mega - to maj ty prijmy nejaky divoky…)
Treba PPM a RP mi přijdou v pohode, to je celkem fér. Jinak ano, spousta z nás si stěžuje...... taky bych ráda dostávala jeste vic penez za nic, ale ze bych chodila a stěžovala si, tak to ne. Beru to tak, jak to je. Jsem ráda, že za nic dostávám penize :lol:
Bohužel, spousta mamin je nastavena jinak, ony totiz vychovávají deti a kdo je vic :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9785
14.12.18 09:49

@astoret já teda takové diskuse nevidím :nevim: ale spíš to bude tím, že Češi si furt stěžují, ať už mají nebo nemají důvod :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5829
14.12.18 09:50

@Šarlota4 tak má žena taky partnera, který se může starat. Já mluvím o práci po dobu rodičovské, to mi dítě do jeslí taky nikdo nevezme, do jeho roka života. Hlavně mi přijde, že hodně maminek pořád ještě nepochopilo, že pobírají peněžitou pomoc v mateřství a potom rodičovský PŘÍSPĚVEK. A pak se jen člověk dočítá, jak se z té almužny nedá vyjít. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24448
14.12.18 09:52
@Aduš8 píše:
Naprosto s tebou souhlasím, žiju v Německu a pokud bychom nechtěli vyloženě žádat o sociální dávky od státu, musela jsem prostě dát, jako každý tady, v roce malého do jeslí a vrátit se do zaměstnání. Teď jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná, kvůli zaměstnání zůstávám doma, ale malý v jeslích zůstane, miluje to tam od prvního dne. Rodičák jsem vybrala za rok cca stejnou částku, co bych měla v ČR na tři roky. A ano, sice dostanu Kindergeld, který téměř kompletně celý zaplatíme za jesličky, takže ne, nevidím žádný rozdíl. Vlastně jo, když mám rodičák na rok, tak si při něm nemůžu přivydělat jako mámy v ČR, i kdybych neměla co do úst… :nevim:

Jenže v Německu máš spoustu možností co se týče částečných úvazku a minijob..což zas v ČR není.Plus záleží na spolkové zemi.Treba Bayern má do tří let familiengeld.V ČR je systém prostě naprd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18928
14.12.18 09:54
@astoret píše:
Dobrý den,

Souhlasím. Před dětmi trochu našetřit a pak se rodičák dá zvládnout celkem v pohodě. Hlavně ty velkorysé tři roky jsou fajn. Nemuset dávat dítě do jeslí a užít si s ním ty roky, kdy je vidět pokrok každý den! Uvítala bych zkrácené úvazky a firemní školky a snížení daňové zátěže. Nebýt hlídací babičky, měli bychom problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5829
14.12.18 09:55

@Crystal87 familiengeld je nově zavedený příspěvek a ano, já osobně ho pobírám. A my třeba žijeme v malém městě, kde sehnat Minijob je téměř nemožné a částečné úvazky… Raději nekomentuji. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6850
14.12.18 09:56
@astoret píše: Český sociální systém je špatně nastavený, nepodporuje rodiny s dětmi, tedy pracující rodiny, za mě je tu špatně to, že nahrává lidem, kteří pracovat nechtějí, je demotivující, chybí tu podpora rodin, např. snížení danové zátěže pro rodiny s dětmi, vysoké nájmy, málo sociálních bytů, málo pracovních míst s částečným uvazkem, firemní školky, co je to podle vás, v čem by se to mělo zlepšit? nebo si myslíte, že je to dobře nastavené?

Za sebe bych to napsala v podstatě tak, jak jsi to napsala ty. Podporují se nemakačenka a těm, co do systému přispívají, se moc nevrací. Chybí mi přesně tebou zmiňované věci. Já jsem třeba pracovala už při RD a ještě dřív, než mi děti vzali do státní školky. Ale kdybychom čirou náhodou neměli možnost firemní (dotované soukromé) školky a částečného úvazku (v tomhle mi zaměstnavatel plně vyšel vstříc, ale běžné to zdaleka není), tak bych nešla pracovat ani omylem. Jednak bych za soukromou nedotovanou školku pro dvě děti dala celý plat a ještě k tomu bych je celý den neviděla, kdybych byla 8,5h práce + 1h cesty tam a zpátky bez nich. Takhle to má podle mě spousta matek, takže místo toho, aby mohly něco dělat, ale zároveň plnohodnotně pečovat o děti, jen sedí doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.18 09:58

Souhlasim se zakladatlkou, v UK je tez materska „jen“ 9 mesicu a pak zpatky do roboty, školky jsou drahe a bez babicek to řesime na protisměny a ja ted dokonce musela na noční směny takže přes noc makat a pak ještě přes den hlidat dítě. Fakt bezva a pak člověk koukne na vyměnu manželek jak se některé „matky“ starají o děti a jsou na mateřské dovolené a chce se mi zvracet.
Ale jak vždy říkam vše dělam dobrovolně a neměla bych si stěžovat ale vždy mě to nadzvedne ty vyměny manzelek jak si to některé hezky zařídily :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
24448
14.12.18 10:00
@Aduš8 píše:
@Crystal87 familiengeld je nově zavedený příspěvek a ano, já osobně ho pobírám. A my třeba žijeme v malém městě, kde sehnat Minijob je téměř nemožné a částečné úvazky… Raději nekomentuji. :lol:

Předtím byly také nějaké prispevky ;) to zas nemůžu posoudit no já jsem ve velkém městě.Ale neřekla bych že ČR je na tom líp.Jako hodně lidí si myslí že Němci to mají super.To sice jo ale ceny za vše tu jsou taky jinde.Nicmene mají lepší systém.V ČR co čtu je snadné lecos obejít a brát dávky.Ale i v Německu je spoustu maminek doma pár let s detmi a ne jen rok;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama