Věděli jste? Rakovina vaječníku a preventivní gynekologická prohl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 00:27
Věděli jste? Rakovina vaječníku a preventivní gyn.prohlídka

Ahoj, věděly jste, že na běžné gynekologické prohlídce gynekolog nezjištuje, jestli máte v pořádku i vaječníky, protože to neproplácí pojištovna? Kontroluje jen dělohu. Hromada ženských tak odchází s informací a pocitem, že jsou v pořádku, i když nejsou a roste v nich nádor o kterém neví, protože zpočátku nic nebolí. Je to hnus. Nechápu, jak je možné, že jedno z nejčastějších gyn. onemocnění se nekontroluje pravidelně a preventivně (i když máte rakovinu v rodině) a že kontrola vaječníků není součástí běžné gyn. prohlídky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Petula306
Povídálka 20 příspěvků 29.11.18 00:35

Tak asi jak kde, mně třeba běžně dělá ultrazvuk.

Lucie1983
Povídálka 18 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 00:40

Me take dr vzdy kontroluje vse takze opravdu zalezi na doktorech

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 5 inzerátů 29.11.18 00:50

tak mě teda vaječníky kontroluje,ul­trazvukem a ještě mi i ukazuje kde co je ,jak to vypadá,bez problémů,

Martassek
Kecalka 228 příspěvků 29.11.18 01:22

Mi taky běžně kontroluje vaječníky. Na jednom jsem měla cystu, kterou mi hlídal. Co to máš za doktora?

Annci
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 29.11.18 01:50

U nás je ultrazvuk za příplatek. Stojí hezkých 400 Kč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 05:41

Z ultrazvuku se nádor na vaječníku nedá vždy určit. Každý vajecnik je jinak velký a i utz nezobrazí všechno.

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 29.11.18 05:59
@Anonymní píše:
Z ultrazvuku se nádor na vaječníku nedá vždy určit. Každý vajecnik je jinak velký a i utz nezobrazí všechno.

A jaké vyšetření by sis tedy představovala? Každý rok preventivní laparoskopii?

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 29.11.18 06:00

Tak můj gynekolog kontroluje vaječníky utz 2× ročně při prohlídce :think:

blumen
Hvězda diskuse 42671 příspěvků 29.11.18 06:12
@Mala.ještěrka píše:
A jaké vyšetření by sis tedy představovala? Každý rok preventivní laparoskopii?

Ze.

@Anonymní píše:

Z moznych dostupnych vysetreni je ale nejlepsi. Nebude kazdy chodit na CT, laparoskopii a podobne preventivne, ze. Proste rakovina vajecniku je svina, odhaluje se versinou az pozde.

vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 29.11.18 06:13

No nevím,není to zase ten expert,co tu pořád zakládá ty vyzvidaci diskuze? Jen to trochu inovoval,aby to nebylo tak nápadný.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 29.11.18 06:41
@Anonymní píše:
Ahoj, věděly jste, že na běžné gynekologické prohlídce gynekolog nezjištuje, jestli máte v pořádku i vaječníky, protože to neproplácí pojištovna? Kontroluje jen dělohu. Hromada ženských tak odchází s informací a pocitem, že jsou v pořádku, i když nejsou a roste v nich nádor o kterém neví, protože zpočátku nic nebolí. Je to hnus. Nechápu, jak je možné, že jedno z nejčastějších gyn. onemocnění se nekontroluje pravidelně a preventivně (i když máte rakovinu v rodině) a že kontrola vaječníků není součástí běžné gyn. prohlídky.

Co to je za blábol? ;)

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 20347 příspěvků 29.11.18 06:48
@Anonymní píše:

Proč lžeš?
Mně na každé prohlídce dr. kontroluje vaječníky UZ.

Proč anonym?
Tady opravdu není důvod…

Aspera
Generální žvanilka 21090 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 06:53

To je dle gynekologa. Mě dělá vždy UTZ a kouká i na vaječníky a to si vždy stěžuje, jak jdou u mě blbě vidět, ale kontroluje.

ančapepča
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 29.11.18 06:56

Mě taky mudr každou prohlídku kontroluje vaječníky a dělohu UTZ, a prohmatá prsa. Nikdy jsem nic neplatila. Jen 30 kč za plastová zrcadla

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >