Vedoucí kroužku která "fyzicky potrestá" dítě?

jazzinka
10.2.20 09:24

Vedoucí kroužku která "fyzicky potrestá" dítě?

Kam nahlásit vychovatelku/učitelku/vedoucí kroužku která „fyzicky potrestá“ dítě?

V základní listině práv a svobod je uvedeno: Článek 7
(2) Nikdo nesmí být mučen ani podroben krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu.

Na policii?
Díky za radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23696
10.2.20 09:27

Trošku to rozepiš co se stalo. Ona děti nelidsky mučí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
10.2.20 09:28

Co tak na vedení školy, poté bych to řešila s policií. Byla jste u toho? Ony si děti mnohdy také trochu pravdu přibarvují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20367
@Anonymní píše:
Kam nahlásit vychovatelku/učitelku/vedoucí kroužku která „fyzicky potrestá“ dítě?

(2) Nikdo nesmí být mučen ani podroben krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu.

Na policii?
Díky za radu

otázkou je, jaký fyzický trest nastal a za co. Nevěřím tomu, že by vychovatelka/učitelka/ vedoucí kroužku přistoupila k mučení či nelidskému, krutému a ponižujícímu trestu.

Příspěvek upraven 10.02.20 v 09:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496

Jestli mu vyrvala vlasy z hlavy, tak na policii a řediteli školy.

Jestli ho třepla přes zadek, poněvadž máš nezvladatelný dítě, tak jí poděkuj, dokáže ho srovnat lépe a rychleji než ty.

Jestli tvoje dítě nelze srovnat domluvou, měla bys ho z kroužku nebo z družiny vzít pryč, aby neotravovalo ostatní lidem život. I ty děti kolem chtějí mít hezké odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
10.2.20 09:30

A mimochodem, ví tvoje dítě, že taky něco NESMÍ? Když tak přesně víš, co nesmí někdo jiný tvému, vedeš ho tak, že nesmí ublížit a obtěžovat jiné, včetně dospělých?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3984
10.2.20 09:37

Nejprve mě zajímá příčina potrestání. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8001
10.2.20 09:41

Za asi 15 let, ktere jsem stravila praci s detmi, a prosly mi jich rukama stovky, jsem „fyzicky potrestala“ jedno dite. Byl to 12lety fracek, co si nabral hrst sterku a mrstil mi jim do obliceje. Jo, ma reakce byla ponekud automaticka, ale proste jsem mu jednu vlepila. A stale si stojim za tim, ze dostal, co si zaslouzil. Navic to melo okamzity a trvaly efekt, od te chvile sekal latinu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11996
10.2.20 09:42

1. myslím že špatně používáš uvozovky. Uvozují buď přímou řeč či citaci, přesné názvy a nebo ironii. https://prirucka.ujc.cas.cz/?… - takže pokud napíšeš vychovatelka ho „fyzicky potrestala“, říkáš tím, že to ve skutečnosti neudělala.

2. myslím že máš dost zkreselné představy o mučení.

Jinak primárně se jdi domluvit s tou vychovatelkou co se stalo a proč (ne, tvůj milíček ti skutečně nemusí říkat pravdu) a zabránit tomu, aby se to stalo znova (je možné že si budeš muset přizant, že máš doma nevychovaného spratka a z 50 % je to tvoje vina a z 50 % tvého muže.)

Pokud přčíetná a konstruktivní domluva nepomůže, tak to řeš s ředitelem/kou školy/zařízení kde dotyčná pracuje.

Ale počíte js tím, že pokud sehraješ klasickou hysterku, co ječí na všechny okolo, protože se někdo křivě podíval na jejího nezvladatelného miláčka, tak pedagogové právem budou při sobě.

V případě že tvoje dítě někdo přivazuje nahé ve sklepě a bije, popřípadě ho nutí jíst výkaly, nebo ho sexuálně zneužívá, tak to samozřejmě hlaš na policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17683
10.2.20 09:46
@Anonymní píše:

Na policii?
Díky za radu

Jo, jdi na policii. Hned ted.

Příspěvek upraven 23.02.20 v 08:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4695
10.2.20 09:46
@Anonymní píše:

Na policii?
Díky za radu

Jen teda, aby ses neznemožnila ještě i u toho soudu, není to základní listina práv a svobod, ale Listina základních práv a svobod. :lol: Jo a vzhledem k tomu, že argumentuješ tímto a fyzicky potrestá máš v uvozovkách, tak by mě zajímala fakta ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
10.2.20 09:52
@LaPaloma píše:
Jestli mu vyrvala vlasy z hlavy, tak na policii a řediteli školy.

Jestli ho třepla přes zadek, poněvadž máš nezvladatelný dítě, tak jí poděkuj, dokáže ho srovnat lépe a rychleji než ty.

Jestli tvoje dítě nelze srovnat domluvou, měla bys ho z kroužku nebo z družiny vzít pryč, aby neotravovalo ostatní lidem život. I ty děti kolem chtějí mít hezké odpoledne.

souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
10.2.20 09:53

Já bych řekla že je to spíš to „potrestané“ dítě co se chce vychovatele pomstít, že si dovolila ho usměrnit. Aspoň ten projev tomu odpovídá. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
10.2.20 09:56

Záleží jaký kroužek. Nás taky na taekwondu krutě trestali dřepy, kliky a angličáky. Nemyslím, že to někomu ublížilo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 10:20

Predstavuju si, jak trenerka zabodala diteti spendliky za nehty, kdyz rozmetalo sachove figurky po prohranem mači :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama