Vedoucí pozice a těhotenství

4.6.17 10:54

Práce a těhotenství

Ahoj, má někdo zkušenost s tímto?? Pokud se mi podaří otěhotnět a jsem na pozici, kterou si myslím že dál už zvládat nebudu.Asi mě přeloží na pozici jinou, ale samozřejmě za horší pěníze a ty se mi budou počítat do mateřský?? Jak to udělat a,,neprodělat" Chci samozřejmě pracovat, ale ne zase ublížit pak dítěti.

Příspěvek upraven 13.06.18 v 10:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.6.17 10:57

Ano, ty se ti budou počítat do „mateřský“, když klesneš na platě a přeřadí tě na jinou pozici, kterou jako těhotná budeš zvládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
4.6.17 10:59

@anonymnianonym
Mě dali na gynde papír pro účetní do práce na dorovnani mzdy, když mě preradili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
4.6.17 11:03

Možná by se na tebe vztahoval dorovnavaci příspěvek, pokud by bylo převedení opravdu nutné, ale nevím, jak se to dokazuje, asi pokud pozice vyžaduje porušování zásad bezpečnosti práce pro těhotné, tak je to jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1618
4.6.17 11:25

Pokud je Tvá práce dle zákona nevhodná pro těhotnou, přeřadí Tě a pokud ta nová práce je méně placená, máš nárok na dorovnání mzdy. V zákoně je stanoveno, kolik těhotná může zvedat a přenášet a kolik toho může za směnu odnosit. To, že budeš třeba celou směnu lítat jak hadr na holi překážka není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 11:32

@Lerista tady jde o to že lítám jak hadr na holi a stresově je to taky náročné. fyzicky se už nic nezvedá. Takže bych to tedy musela zvládnout až dokonce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
4.6.17 11:37
@anonymnianonym píše:
@Lerista tady jde o to že lítám jak hadr na holi a stresově je to taky náročné. fyzicky se už nic nezvedá. Takže bych to tedy musela zvládnout až dokonce?

A co myslis, ze delaji spickove manazerky? Taky litaji jak hadr na holi, dokonce litaji kolikrat po svete nebo po republice autem. A praci si jeste nosi domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8652
4.6.17 11:37
@anonymnianonym píše:

Ale práce nevhodná pro těhotné je definovaná zákonem, není to tak, že si žena řekne „mám tu stres, tak je to tu nevhodné a musejí mě přeřadit“. Jde např. o práci u rentgenu v nemocnici, v chemikáliemi v továrně apod.

Konkrétně si můžeš pročíst tady , jestli tam svou práci někde najdeš.

Příspěvek upraven 04.06.17 v 11:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 11:41

@zrcadlo Já jsem třeba dost stresař. V práci ok.Ale doma se sesypu :zed: Funguju si myslím dobře, jsou se mnou spokojeni, ale nemám sebevědomí a hrozně si všechno beru a doma sem uzlík nervů. Nerada bych aby se pak miminku něco stalo. :,( :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1497
4.6.17 11:50

@anonymnianonym tak to si musíš rozmyslet, co je pro tebe prio: dítě nebo peníze.
Jinak hodně stresu si člověk dělá kolikrát sám. Řeší co nemusí, bere si to osobně atd. Ja jsem taky byla hodně ve stresu, ale pak jsem si v životě urovnala priority a cile a vše šlo úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
4.6.17 11:50
@anonymnianonym píše:
@zrcadlo Já jsem třeba dost stresař. V práci ok.Ale doma se sesypu :zed: Funguju si myslím dobře, jsou se mnou spokojeni, ale nemám sebevědomí a hrozně si všechno beru a doma sem uzlík nervů. Nerada bych aby se pak miminku něco stalo. :,( :think:

Bezny stres těhotenství nohrozuje, z toho se nepotraci.
Pokud budeš práce neschopná, lékař může predepsat neschopenku (omezene penize a vychazky), nebo se muzes v praci zkusit nechat preradit jinam (otazka penez bude asi odvisla od toho, jak se to naformuluje, ale ba stres to neuhrajes).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8652
4.6.17 11:51
@anonymnianonym píše:
@zrcadlo Já jsem třeba dost stresař. V práci ok.Ale doma se sesypu :zed: Funguju si myslím dobře, jsou se mnou spokojeni, ale nemám sebevědomí a hrozně si všechno beru a doma sem uzlík nervů. Nerada bych aby se pak miminku něco stalo. :,( :think:

Tak bys měla zapracovat na nějaké duševní hygieně, protože s narozením dítěte těch stresových situací jen přibývá. Chápu, že se bojíš o dítě, možná ti i doktorka na žádost napíše neschopenku s vymyšlenou diagnózou, ale pak může přijít zase stres z toho, že máš omezené vycházky, musíš trčet doma, máš málo peněz atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1618
4.6.17 11:51

@anonymnianonym
myslím, že stres a chůzi zaměstnavatel neuzná jako věc ohrožující těhotenství ženy. A co je pro jednoho stres, pro druhého není. Dnes Ti řekne, že má stresující práci každý. A nebo se na to vykašli a jdi na rizikové. Teď je moderní, že ženský zůstávají hned doma. Mě třeba gynekolog doma nenechal i přes to, že mám jiné velice závažné chronické onemocnění a být doma by mi fakt bodlo. Doma jsem byla až pár týdnů před MD. Jenže jak hůř chodím, tak v zimě pro mě bylo velké riziko pádu na náledí. Občas upadnu i jen tak na rovném chodníku. Tak jsem celou dobu do porodu raději seděla doma, abych se venku nepřizabila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 12:04

Holky děkuji Vám za informace :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12704
4.6.17 12:05
@anonymnianonym píše:

Ja normalne taky kvuli praci stresuju. Jedu doslova od jednoho terminu k druhemu, prezentace, vsechno musi byt perfektni. Jak jsem otehotnela…najednou mi to bylo az prilis jedno :mrgreen: Hormony krasne zauradovaly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama