Vegan kosmetika, nikdy netestuje na zvířatech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KaterinaDo
Povídálka 33 příspěvků 08.09.19 15:28
Vegan kosmetika, nikdy netestuje na zvířatech?

Holky, odmítám kosmetiku testovanou na zvířatech. Nejsem si ale jistá, jestli značka Vegas vždy 100% zajistí, že pri výrobě nikdy netrpělo žádné zvíře… koupila jsem si v Sephore vegan kosmetiku Kat Von D. Paní prodavačka říkala, že je to veganske a netestuje na zvířatech… nevím, snažím se to googlit, ale logo skakajiciho zajíčka nemá :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 08.09.19 15:34

No takto. Jak chcete vyzkouset, jestli ty jednotlive latky nebo spojeni latek nema nejake vedlejsi ucinky?

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 08.09.19 15:41

@KaterinaDo ahoj, zkusila jsem je pohledat a kat von D sice netestuje, ale společnost, která značku vlastní, ano. To by mohl být důvod, proč zajíčka nemají.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 08.09.19 15:42
@Cenarius píše:
No takto. Jak chcete vyzkouset, jestli ty jednotlive latky nebo spojeni latek nema nejake vedlejsi ucinky?

Velice hloupý a neinformovaný názor. Doporučuji si o tématu něco nastudovat, pokud na to máš mozkovou kapacitu.

KaterinaDo
Povídálka 33 příspěvků 08.09.19 15:50
@Cenarius píše:

Nejsem výrobce a nevím, jak se testuje, ale nevím, proč má trpět zvíře kvůli mému make upu či krému…

KaterinaDo
Povídálka 33 příspěvků 08.09.19 15:52
@Lalelale píše:
@KaterinaDo ahoj, zkusila jsem je pohledat a kat von D sice netestuje, ale společnost, která značku vlastní, ano. To by mohl být důvod, proč zajíčka nemají.

Aha, děkuji… hmmm. To mi radost z nové kosmetiky dost zkazilo :-( nějaká dekorativní kosmetika, která má potřebná loga a 100%netestuje? Vím jen o lily lolo…

Afrikana
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 08.09.19 16:06
wildcherry
Neúnavná pisatelka 19160 příspěvků 08.09.19 16:11

Jde o to, ze veganska kosmetika neobsahuje zadne zivocisne latky, nikoli, ze neni testovana na zviratech, i kdyz snad vsechna kosmetika tohoto druhu, to v propagaci ma, jako komplet veganske pojeti, coz je ochrana zvirat i v tomto smeru. Takze by nemela byt testovana na zviratech(!),pokud to neni nejaka ucelma mystifikace pro lepsi prodej. Nicmene, asi jen tak nenapisi, ze nektere komponenty si nechavaji dovazet, kde k testovani na zviratech probiha :think:.A ted si vyber, ze :think:.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 08.09.19 16:14
@KaterinaDo píše:
Aha, děkuji… hmmm. To mi radost z nové kosmetiky dost zkazilo :-( nějaká dekorativní kosmetika, která má potřebná loga a 100%netestuje? Vím jen o lily lolo…

Nemáš za co. Tak v zásadě jsi netestujici značku podpořila, nicméně ta mateřská společnost by pro mě znamenala to, že znovu bych nekoupila. Já používám kosmetiku charlotte tilbury, netestuje, nicméně ne vše má veganské. Můžeš zkusit tu. Jinak lepší je předem každého progooglit, legislativa na cruelty free kosmetiku je neskutečně děravá. Beztrestně se tím může chlubit i ten, co roky šťastně testuje, viz třeba Avon

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 08.09.19 16:15

Je to jen pokrytectví.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 08.09.19 16:18
@Afrikana píše:
@KaterinaDo
Co treba strejda Google? Tohle mi zabralo asi tak minutu:
https://www.netestovanonazviratech.cz/…upnych-v-cr/
http://pokusynazviratech.cz/…viratech.htm

Rychle jsem to prolétla, například urban decay - stejný případ, co kat von d. Sice netestuje, ale patří L'Oréal, který testuje masově. Úplně bych na ten seznam nespoléhala

Evulina
Neúnavná pisatelka 17774 příspěvků 08.09.19 16:26
@KaterinaDo píše:
Holky, odmítám kosmetiku testovanou na zvířatech. Nejsem si ale jistá, jestli značka Vegas vždy 100% zajistí, že pri výrobě nikdy netrpělo žádné zvíře… koupila jsem si v Sephore vegan kosmetiku Kat Von D. Paní prodavačka říkala, že je to veganske a netestuje na zvířatech… nevím, snažím se to googlit, ale logo skakajiciho zajíčka nemá :-(

Nechci rýpat, ale máš pořešené další věci, než jen kosmetiku? Někde jsem četla, že ani vegan, ať sebevíc chce, se živočišným produktům nevyhne ve věcech kolem sebe, co používá a ani neví, že to vlastně není veganské. A očkuješ? Jestli ano, pak to veganské také není..
Pokud o tom všem ale víš, nějaké „veganské ztráty“ bereš na vědomí, jen se to snažíš minimalizovat, potom to chápu a beru.

K0čka
Povídálka 43 příspěvků 08.09.19 17:08

Ahoj zakladatelko! Pokud anglictina ti nedela problem, doporucuji se podivat na stranku https://www.crueltyfreekitty.com/ ;) Najdes tam spoustu zajimave informace, je tam rejstrik kosmetickych znacek, co se testuje a co netestuje. Urcite budes prijemne prekvapena, kolik je na trhu kosmetiky cruelty free. :kytka:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 08.09.19 17:26
@Lalelale píše:
Velice hloupý a neinformovaný názor. Doporučuji si o tématu něco nastudovat, pokud na to máš mozkovou kapacitu.

Dobre. Tak to otestuje jina „spatna firma“ a pod novou „cistou“ znackou se to prodava a lidi to kupujou jak divi a chrochtaj si u toho blahem jak pomahaji celemu svetu… Nebo jak si myslite, ze funguje nadnarodni koncerny s bilionovymi obraty?

Jinak nastudovano mam. Ale jelikoz vy neudavate zadne argumenty a jen utocite, tak se neni o cem bavit.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 09.09.19 10:45
@Cenarius píše:
Dobre. Tak to otestuje jina „spatna firma“ a pod novou „cistou“ znackou se to prodava a lidi to kupujou jak divi a chrochtaj si u toho blahem jak pomahaji celemu svetu… Nebo jak si myslite, ze funguje nadnarodni koncerny s bilionovymi obraty?Jinak nastudovano mam. Ale jelikoz vy neudavate zadne argumenty a jen utocite, tak se neni o cem bavit.

můžu se zeptat, co expert na nadnárodní koncerny s bilionovymi obraty dělá na emiminu? Nuda na burze? :lol: zajímalo by mě, kdes to nastudoval. Novinky.cz předpokládám

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama