Vegan - sója nebezpečí pro děti i dospělé? Váš názor...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 08:32
Vegan - sója nebezpečí pro děti i dospělé? Váš názor...?

Krasny den, předem říkám nejsem vegan ani vegetarián, ovšem nedávno jsem navštívila alergologa a imunologa a ten říkal, že mám alergii na soju, ale ze to neni nic neobvyklého, protoze sója patří do nejvíce kontaminovanych a chemicky osetrenych potravin a nenajde se u nás a snad ani ve světě chemicky neosetrena, že mu chodí spousta lidí s touto alergii, mají vyrážky apod… Chci se zeptat, protoze mě to zajímá a trosku jsem patrala, zajímá mě názor veganu i neveganu na tuto potravinu, zjišťovala jsem si, v čem je a četla pár článků apod… Prostě mě to začalo zajímat :) tak jen zvědavost… Zde článek co mě překvapil https://www.vylectese.cz/…ludy-o-soji/
Co Vy na to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tzipora
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 31.08.18 08:34

Mi prostě soja nedela dobre, tak ji uz nejim. Je mi po ni tak nejak divně, neumim to popsat. Drive jsem ji jedla normálně.

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 31.08.18 08:35

Tak to jsem také zvědavá na odpovědi, také jsem četla dost článků na téma o škodlivosti soji a sojových produktů. A přitom se jednu dobu tvrdilo jak je zdravá.

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 08:38
@tzipora píše:
Mi prostě soja nedela dobre, tak ji uz nejim. Je mi po ni tak nejak divně, neumim to popsat. Drive jsem ji jedla normálně.

No právě, mně také moc ne, ale vím, že vegani ji třeba strašně vychvaluji… Navíc jsem byla dost překvapená, v čem všem to může být… Zase tolik to řešit nebudu, nejsem blázen, ale… Ten článek mi přijde zajímavý. :nevim:

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 08:40
@LennyL1 píše:
Tak to jsem také zvědavá na odpovědi, také jsem četla dost článků na téma o škodlivosti soji a sojových produktů. A přitom se jednu dobu tvrdilo jak je zdravá.

Přesně, hlavně já k doktorovi šla úplně s jiným podezřením a nakonec mám potravinovou alergii jen na soju…a navíc mě to překvapilo, že řekl, že to není neobvyklé, že to má každý druhý a že to není tak úplně na tu soju jako produkt ale spíš na ty postřiky nebo co, bez kterých ta sója nejde skoro vypěstovat :roll:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6001 příspěvků 31.08.18 08:40

O škodlivosti nevím, nezkoumala jsem, článek na toto téma vidím prvně. Každopádně mě nic ze soji nechutná, přijde mi to takové nepřirozené a bez chuti :lol: mám alergii na laktozu ale radši budu úplně bez jogurtu a mléka než používat sojové náhražky. Sestra jedla soju jako náhradu za maso při dietě, ale jídlo bylo Prakticky nepoživatelné (aspoň pro mě) a dítěti bych to nedávala tak jako tak :nevim:

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 08:46
@Kriss Tina píše:
O škodlivosti nevím, nezkoumala jsem, článek na toto téma vidím prvně. Každopádně mě nic ze soji nechutná, přijde mi to takové nepřirozené a bez chuti :lol: mám alergii na laktozu ale radši budu úplně bez jogurtu a mléka než používat sojové náhražky. Sestra jedla soju jako náhradu za maso při dietě, ale jídlo bylo Prakticky nepoživatelné (aspoň pro mě) a dítěti bych to nedávala tak jako tak :nevim:

Mne spíše vadí na obalech ty dovetky „muze obsahovat stopy sóji,…“ že se tomu obcas ani nedá vyhnout :)) já vím, že to tam píšou jen jako pojistku, že třeba výrobní pás používali na něco ze soji a bla bla… Ale i tak nerada bych měla nějaké problémy no…jak říkám nevím…Nevím o tom moc jen od lékaře a z článků takže… Je tu nějaká alergolozka nebo veganka, co to treba osvětlí? :) :hug:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 08:53

Jim soju, jsem uplne zdrava a dela mi dobre a chutna :-)

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 09:05
@maskovak píše:
Jim soju, jsem uplne zdrava a dela mi dobre a chutna :-)

Děkuji za odpověď, otázka ale byla trochu jiná ;) jinak taky vidím lidi ve Fast foodech, jedí to, chutná jim to, dělá jim to dobře a zatím jsou zdraví. To jen k Vaší odpovědi, neurazte se…

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 31.08.18 09:05

Osobně mám sóju ráda, jogurty, sójové maso, mléko… Ale když se podívám na složení, tak o zdravosti velmi pochybuju :) zvlast jogurty sama chemie. ale nejím to nijak často, tak jsem hlouběji nepátrala

Pandulka
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 31.08.18 09:09

Tak já se snažím jíst jen fermentované výrobky (zvládám sojovou omáčku a občas tempeh), ale nejradši mám uzené tofu, které není úplně zdraví prospěšné, právě protože není fermentované.. Sojové mléko ani jogurt bych nedala do pusy a štve mě, že většina veganských náhražek je ze soji.
Jinak za mě největší problém se sojou je s postřikama. Soja se v mnoha zemích pěstuje jen jako GMO a většinou upravená tak, aby jí nezlikvidoval herbicid typu Roundup (který ostatní plevel okolo zlikviduje). Rostlina tedy přichází do kontaktu s glyfosátem v Roundupu a ten je karcinogenní. Glyfosát si v sobě hezky uloží a i ten, kdo nejí soju, tak ho s největší pravděpodobností do těla dostane, protože sojou se dnes zkrmuje kde co..
Jinak teda myslím, že soja se dá sehnat i chemicky neošetřená, protože sojové výrobky i soja jsou v obchodech i v bio kvalitě.

Tichošlápek
Extra třída :D 10899 příspěvků 31.08.18 09:11
@Kraskabezzvirete píše:
Děkuji za odpověď, otázka ale byla trochu jiná ;) jinak taky vidím lidi ve Fast foodech, jedí to, chutná jim to, dělá jim to dobře a zatím jsou zdraví. To jen k Vaší odpovědi, neurazte se…

Jak jiná otázka, cituji:…zajímá mě názor veganu i neveganu na tuto potravinu… což je přesne to, co ti odpověděla - ze ji chutná, dělá ji dobre a je zdravá.

Jinak mne nevadí, jim ji příležitostně, svagrova je veganka a jí ji denně. Ani jedné z nás nedělá problémy. Dneska je alergii hrozne moc a na kde co, jsme uz rozmazlenci

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 09:19
@Tichošlápek píše:
Jak jiná otázka, cituji:…zajímá mě názor veganu i neveganu na tuto potravinu… což je přesne to, co ti odpověděla - ze ji chutná, dělá ji dobre a je zdravá.Jinak mne nevadí, jim ji příležitostně, svagrova je veganka a jí ji denně. Ani jedné z nás nedělá problémy. Dneska je alergii hrozne moc a na kde co, jsme uz rozmazlenci
;) ani neřekla, zda je veganka nebo ne, plus dělá mi dobře, jim ji, chutná mi - z toho víme co? Já nic a jasnovidec nejsem bohužel. Tím nechci nic říct, jen jsem se zamyslela, nic víc…každopádně ať každý ji, co mu chutná o tom žádná..
Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 31.08.18 09:20
@Pandulka píše:
Tak já se snažím jíst jen fermentované výrobky (zvládám sojovou omáčku a občas tempeh), ale nejradši mám uzené tofu, které není úplně zdraví prospěšné, právě protože není fermentované.. Sojové mléko ani jogurt bych nedala do pusy a štve mě, že většina veganských náhražek je ze soji.
Jinak za mě největší problém se sojou je s postřikama. Soja se v mnoha zemích pěstuje jen jako GMO a většinou upravená tak, aby jí nezlikvidoval herbicid typu Roundup (který ostatní plevel okolo zlikviduje). Rostlina tedy přichází do kontaktu s glyfosátem v Roundupu a ten je karcinogenní. Glyfosát si v sobě hezky uloží a i ten, kdo nejí soju, tak ho s největší pravděpodobností do těla dostane, protože sojou se dnes zkrmuje kde co..
Jinak teda myslím, že soja se dá sehnat i chemicky neošetřená, protože sojové výrobky i soja jsou v obchodech i v bio kvalitě.

Skvělá odpověď, dekuji. O tom jsem právě též četla, na Bio potraviny se nyní dost dívá přes prsty ale i já si některé produkty oblíbila :) děkuji moc za Váš názor a osvětu. :)

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 31.08.18 09:21

Ze sojovych vyrobku jim akorat miso pastu a sojovou omacku, obcas tofu, ale to jenom pri navsteve Japonska. Jine sojove vyrobky mo nechutnaji a vubec ne ty rostlinne napoje vydavajici se za nahrazku mleka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >