Vegetarianska strava a skusenosti rodicov?

70
30.12.07 12:17

Vegetarianska strava a skusenosti rodicov?

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci sa tu najdu rodicia, ktory taktiez nekonzumuju hovadzie, bravcove, kralicie, telacie, a pod. maso, uz niekolko rokov?

Zaujimaju ma akekolvek Vase skusenosti a zazitky, co sa tyka skolky a dalsieho samostatneho stravovania dietata, ci sa da najst sukromna skolka, kde si stravu pre dieta mozem vybrat v Bratislave, Senci, Pezinku a blizkom okoli. Neviem si totiz predstavit, ze by nasu malu krmili masom.

Som zaryta vegetarianka (6 rokov) nejem maso, teda okrem ryb a darov mora, v tehotenstve ma dost vytacali lekari, ale nedala som sa a dieta i ja sme absolutne zdrave, a 6 rokov nepoznam co je to chripka a podobne ochorenia. Teraz na 100 % kojim, (mala bude mat 5 mesiacov) a vsetko je v absolutnej pohode.

Prosim ludi, ktory nezdielaju tento nazor, aby svoju energiu na pisanie pripadne „poucanie“ vyuzili inde. x-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.12.07 13:11

Re: Vegetarianska strava a skusenosti rodicov?

Lucia1 píše:Prosim ludi, ktory nezdielaju tento nazor, aby svoju energiu na pisanie pripadne „poucanie“ vyuzili inde. x-)

To je dobrý názor, co tak ho připojit ke každé diskuzi, aby ti otravní lidi, co mají jiné názory a postřehy, neotravovali :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
30.12.07 14:19

To mají vegetariáni i jiný výklad slova „diskuze“ než masožrouti?
Chudáci.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.12.07 17:28

k vegetarianske strave

rada se vyjadrim, bez usklebku jako jini, :(
Ja jsem na tom obdobne.Jiz tri roky nejim krom ryb maso a jsem v pohode.Ma tri a pul leta dcera to zna takto od malinka a protoze mi ve skolkach nevysli vstric, je se mnou stale doma.Ackoli to nebyl jediny duvod, nebot mam opet male miminko a tak je mam pohromade. :)
JA mam ted jiny problem.Nevim jak si sestavovat jidelnicek, kdyz plne kojim.Malou vse nadyma a tak me chutne feget-recepty nechci pokouset.Jsem zvykla pracovat hodne s cibuli, cesnekem a cockou.
Co ted? :(
Prvni dcerka byla v pohode a hlavne protoze mela nejake zdravotni potize, doslo k tomu, ze ma psychika zklamala :( a ja prisla o mleko.Tak se krmila umelou vyzivou a ja mohla bastit cokoli.
No ale jeste k dotazu:
Poradila bych se treba s pediatrem, ktery muze mit zkusenosti obdobneho charakteru a muze poradit, kam ditko dat a nebo jak postupovat.
Jinak me zadna rada nenapada.
Kazdopadne si stat za svym a o svych detech rozhodovat sama.
Mnoho stesti a zdrave deti. :D [barva=darkred][/barva] omlouvam se,ale jinak to poslat neslo :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.07 17:50

A nebylo by lepší pokračovat v již založené diskuzi :?: :roll:
Další mužeme třeba nazvat: Vegetariáni všech zemí, spojte se.
Mě nezaujal tak moc název diskuze, ale ten konečný dovětek, který tam byl. A to co jsem napsala v té předešlé, bylo myšleno ironicky (to jen pro ty, kteří nepochopili)
Nemám nic proto vegetariánům ani masožravcům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.12.07 18:34

čertíku, na chybu má nárok každý. Ukliknutí se prostě stane a já obě diskuse, omylem založené prostě sloučím…

A přesunu je do vaření.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.07 18:46

Lesino, já si myslím, že to bylo založeno schválně znovu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.12.07 18:54

A já si myslím, že ne.

Tak mě napadá, jak bychom my dvě viděly sklenici s vodou? Zda poloplnou nebo poloprázdnou… :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.07 18:56

S vodou? asi nijak s vodkou by byla lepší. Nebo s vaječným koňakem… :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
30.12.07 20:12

.p

.p

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
30.12.07 20:17

Holky, opravdu si myslíte, že nedávat malým dětem maso je správný krok? vy jste si vegetariánství zvolily, až když jste byly pěkně vypapané z dětství…není to pro dítě špatný start? není lepší nechat dítě samo rozhodnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.07 20:28

Já osobně si myslím, že člověk je všežravec, tutiž by měl jíst i maso. Ale pokud si někdo dobrovolně zvolil, že maso nebude jíst, je to jeho věc. Jen je škoda, že děti tuto volbu nemají.
Jen mám pocit, že ryby a možské potvory jsou taky maso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.12.07 22:41

Nemůžeš být zarytá vegetariánka když jíš ryby a mořský zvířátka :roll: :! Si prostě normální masožravý člověk který jí pouze rybí maso…
A myslím že pro děti by bylo lepší aby to jestli budou vegetariáni nebo ne rozhodly sami… Jen nechápu jak to chcete dělat když kvůli tomu pak Vaše děti nesmí do školky, no do školy pak budou muset chodit a je běžný chodit na oběd… no i když vlastně je můžete učit doma aby se náhodou k nějakému masu nedostali… :lol:

Jo a ještě opravuji a dodávám že do této diskuze bych nepřispívala po přání zakladelky ale nazvala se vegetariánkou neprávem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
30.12.07 23:17

Neda mi to a musim taky prispet.
Dite by melo jist vsechno i maso, pokud jeho rodice neji maso ( jakekoliv) je to jejich rozhodnuti,ale diteti by to zakazovat nemeli !!!!! Bohuzel, si ti to rodice neuvedomuji, ze mohou a casto se tak i stava, ze zpusobi svemu potomkovi nejednu zdravotni obtiz. Maso obsahuje dulezite latky, ale to bych akorat citovala spoustu clanku, kt. na toto tema byly napsany.
A tez si myslim, ze ryby a morske potvory jsou maso :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.07 00:01

Ahoj, já se taky přidám k diskusi. Já si taky nemyslím, že bys patřila k vegetariánům. Jíš živočichy a to vegetariání nedělají. Rozhodla ses jen ze svého jídelníčku vyřadit některé potraviny. Já už více jak deset let nejím nic, co by muselo být kvůli mě usmrceno (tedy žádné maso, vnitřnosti…). V těhotenství mi řekl můj gynekolog, když jsem mu tlumočila obavy rodiny, ať jsem v klidu, že i vegetariáni mají zdravé děti. Syna kojím občas ještě teď (má 2,5 roku), když jsem ve 32 týdnu svého druhého těhotenství. A i když mám opravdu dosti výrazný důkaz neškodnosti takového stravování, prostě bych neměla to svědomí synovi maso zhruba jednou týdně nenabídnout. Prostě si nechci někdy vyčítat, že jsem možná neměla být tak zá:,–(ová. Nechám to na něm, věřím, že pokud jeho tělo potřebovat maso nebude, tak ho nebude vyhledávat. Prostě sázím na pestrost a vyváženost stravy, místo toho, abych mu diktovala, které zvířátko papat může, a které už je pro nás fuj. Doufám, že tě to neurazilo, je to můj názor. Radka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama