Vejce 4 dny do konce spotřeby- pečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

araw
Neúnavná pisatelka 16580 příspěvků 14.12.17 15:12
vejce 4 dny do konce spotřeby- pečení?

Co myslíte? mám tu plato vajec, končí za 4 dny spotřeba, můžu z nich napéct linecký? Nezkazí se mi to? :oops: je i líto je vyhodit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 14.12.17 15:16

Pokud je skladuješ v lednici tak bych se toho nebála :)

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 14.12.17 15:16

Bez problému :palec:

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2647 příspěvků 14.12.17 15:16

Jsou celou dobu v lednici, pokud ano, tak klidně ještě měsíc po spotřebě ;) Pokud jsi moc úzkostliva, tak rozklepavej vždy samostatne do hrnku, kdyby bylo zkažené, smrdí to na sto honu a nezkazis si těsto. Akorát na hniličku už to není moc vhodné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 15:23

A vydrží to linecký třebasw do půlky ledna jedlé? Jako dneska jsem koukala a vejce v lidlu byly do 28.12, takže bych si stejně moc nepomohla. Skladuju v lednici v poličce, ne ve dveřích

kruel
Kecalka 171 příspěvků 14.12.17 15:28
@Anonymní píše:
A vydrží to linecký třebasw do půlky ledna jedlé? Jako dneska jsem koukala a vejce v lidlu byly do 28.12, takže bych si stejně moc nepomohla. Skladuju v lednici v poličce, ne ve dveřích

V poličce je to nejlepší :-) Za mě bych se vůůůbec nebála ;) a hurá do pečení

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2647 příspěvků 14.12.17 15:28
@Anonymní píše:

Pokud ho budeš skladovat tak, aby ti nezluklo, tak úplně v klidu.

Gorlami
Závislačka 3149 příspěvků 2 inzeráty 14.12.17 15:30

U vajec se nedrzim data spotreby, ale testuju vodou. Vejce vydrzi dyl nez je datum spotreby. Nebo myslis, ze se za 4 dny vsechny najednou zkazi?

drewlet
Závislačka 3328 příspěvků 14.12.17 15:35

Je potřeba se řídit vejcema a ne datumem. :zed: :zed: Skus používat to mezi ušima.

vverru
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 14.12.17 15:43

Když už je to upečené, tak se vajíčko zkazit nemůže ;) :mavam:

ivašot.
Kelišová 6003 příspěvků 14.12.17 15:51

Ani se na datum spotřeby na vajíčkách při pečení nekoukám :oops:. Rozklepávám každé zvlášť do hrnku a teprve pak do těsta.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17421 příspěvků 14.12.17 16:45

Tchýně slepice snášejí vejce bez data spotřeby, takže se řídím čichem. Párkrát se stalo, že se jim tam přimotalo nějaké starší a to smrdí jako blázen a většinou je divný i na pohled. Vejce vydrží v lednici poměrně dlouho a po upečení se už samozřejmě dál kazit nebude.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 27 inzerátů 14.12.17 17:08

Mám vajíčka od sousedovi slepic, na nich není datum spotřeby vyraženo ;) prostě použiju, když je dobré

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 14.12.17 17:14

Taky je pouzivam i po datu spotreby, vydrzi daleko vic. Samozrejme je pak nejim polosyrovy, ale do buchty klidne, a jak uz bylo zmineno - rozklepnu mimo do hrnecku, abych poznala, jestli tam neni nejaky spatny.

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 14.12.17 17:15
@Antonie Bolavá píše:
Tchýně slepice snášejí vejce bez data spotřeby, takže se řídím čichem. Párkrát se stalo, že se jim tam přimotalo nějaké starší a to smrdí jako blázen a většinou je divný i na pohled. Vejce vydrží v lednici poměrně dlouho a po upečení se už samozřejmě dál kazit nebude.

Souhlas. Když nesou hodně, seberu i 30 vajec za den. Pak popletu plata a nevím který jsou nejnovější :lol: Ale pukavce jsme zatím neměly, tak to se mnou nebude tak hrozný :P

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama