Reklama

Vejce 4 dny do konce spotřeby- pečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

araw
Neúnavná pisatelka 16596 příspěvků 14.12.17 15:12
vejce 4 dny do konce spotřeby- pečení?

Co myslíte? mám tu plato vajec, končí za 4 dny spotřeba, můžu z nich napéct linecký? Nezkazí se mi to? :oops: je i líto je vyhodit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

potvurka89
Závislačka 2788 příspěvků 14.12.17 15:16

Pokud je skladuješ v lednici tak bych se toho nebála :)

Tableta
Závislačka 4017 příspěvků 14.12.17 15:16

Bez problému :palec:

Helileli
Závislačka 2862 příspěvků 14.12.17 15:16

Jsou celou dobu v lednici, pokud ano, tak klidně ještě měsíc po spotřebě ;) Pokud jsi moc úzkostliva, tak rozklepavej vždy samostatne do hrnku, kdyby bylo zkažené, smrdí to na sto honu a nezkazis si těsto. Akorát na hniličku už to není moc vhodné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 15:23

A vydrží to linecký třebasw do půlky ledna jedlé? Jako dneska jsem koukala a vejce v lidlu byly do 28.12, takže bych si stejně moc nepomohla. Skladuju v lednici v poličce, ne ve dveřích

kruel
Kecalka 223 příspěvků 14.12.17 15:28
@Anonymní píše:
A vydrží to linecký třebasw do půlky ledna jedlé? Jako dneska jsem koukala a vejce v lidlu byly do 28.12, takže bych si stejně moc nepomohla. Skladuju v lednici v poličce, ne ve dveřích

V poličce je to nejlepší :-) Za mě bych se vůůůbec nebála ;) a hurá do pečení

Helileli
Závislačka 2862 příspěvků 14.12.17 15:28
@Anonymní píše:

Pokud ho budeš skladovat tak, aby ti nezluklo, tak úplně v klidu.

Gorlami
Závislačka 3205 příspěvků 3 inzeráty 14.12.17 15:30

U vajec se nedrzim data spotreby, ale testuju vodou. Vejce vydrzi dyl nez je datum spotreby. Nebo myslis, ze se za 4 dny vsechny najednou zkazi?

drewlet
Závislačka 4483 příspěvků 14.12.17 15:35

Je potřeba se řídit vejcema a ne datumem. :zed: :zed: Skus používat to mezi ušima.

vverru
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 14.12.17 15:43

Když už je to upečené, tak se vajíčko zkazit nemůže ;) :mavam:

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 14.12.17 15:51

Ani se na datum spotřeby na vajíčkách při pečení nekoukám :oops:. Rozklepávám každé zvlášť do hrnku a teprve pak do těsta.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17421 příspěvků 14.12.17 16:45

Tchýně slepice snášejí vejce bez data spotřeby, takže se řídím čichem. Párkrát se stalo, že se jim tam přimotalo nějaké starší a to smrdí jako blázen a většinou je divný i na pohled. Vejce vydrží v lednici poměrně dlouho a po upečení se už samozřejmě dál kazit nebude.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 34 inzerátů 14.12.17 17:08

Mám vajíčka od sousedovi slepic, na nich není datum spotřeby vyraženo ;) prostě použiju, když je dobré

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 14.12.17 17:14

Taky je pouzivam i po datu spotreby, vydrzi daleko vic. Samozrejme je pak nejim polosyrovy, ale do buchty klidne, a jak uz bylo zmineno - rozklepnu mimo do hrnecku, abych poznala, jestli tam neni nejaky spatny.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 14.12.17 17:15
@Antonie Bolavá píše:
Tchýně slepice snášejí vejce bez data spotřeby, takže se řídím čichem. Párkrát se stalo, že se jim tam přimotalo nějaké starší a to smrdí jako blázen a většinou je divný i na pohled. Vejce vydrží v lednici poměrně dlouho a po upečení se už samozřejmě dál kazit nebude.

Souhlas. Když nesou hodně, seberu i 30 vajec za den. Pak popletu plata a nevím který jsou nejnovější :lol: Ale pukavce jsme zatím neměly, tak to se mnou nebude tak hrozný :P

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >