Věk otce a větší sledování těhotenství

Anonymní
4.1.19 11:10

Věk otce a větší sledování těhotenství

Zdravím.
Vím, že když je žena vyššího věku, tak je v těhotenství více sledovaná, minimálně co se odběru krve či plodové vody týká.
Jak je to v případě, že je starší otec? Konkrétně, mu je 50.
Pokud někdo má zkušenost, děkuji za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2180
4.1.19 11:14

Partner měl 45 když jsem čekala mladšího syna a nikdo se nad tím nepozastavil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5756
4.1.19 11:14
@Anonymní píše:
Zdravím.
Vím, že když je žena vyššího věku, tak je v těhotenství více sledovaná, minimálně co se odběru krve či plodové vody týká.
Jak je to v případě, že je starší otec? Konkrétně, mu je 50.
Pokud někdo má zkušenost, děkuji za odpověď :kytka:

Mému muži je 46 a doktor nad tím jen mávl rukou. Čekáme druhé dítě, první jsme splodili před 2 lety. Prý věk otce roli nehraje a pokud ano, jen v nezanedbatelném procentu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11396
4.1.19 11:15

Nikoho věk otce nezajímá ;-) manželovi bylo při mém druhém těhotenství 50 a nevím, že by se na to vůbec někdo ptal. U gynekologa jsem byla za celé těhotenství 4×, jen potvrzení těhotenství a pak 3 screeningy, další poradny ve třetím trimestru už jsem měla u PA. Doktor neměl jedinou námitku a o věku otce nepadlo ani slovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.19 11:17

Nikdo se na vek otce neptal :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.19 11:18

@Marben @Aduš8 Super, děkuji moc holky :) Mimichodem, bylo vaše těhotenství plánované? Naše totiž ne a i když jsme se shodli na tom, ze si miminko necháme, tak přítel má pořad smíšené pocity z toho jestli na to ještě má. Přitom to vůbec není žádný staroch, naopak na svůj věk víc aktivní i s o dost mladším vzhledem. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Twixinka
4.1.19 11:19

Manzelovi bylo 46,kdyz jsme pocali a nikdo se vubec neptal na jeho vek ;) gynekolozka to vedela,ale pochybuji,ze kdybych ji to nerekla nebo tam manzel se mnou nebyl na 4D ultrazvuku,ze by se o to nejak zajimala :nevim: mozna az ve chvili,kdy by bylo neco v neporadku,tak kvuli vypoctu rizika apod,ale ja mela tehotenstvi ukazkove,nic mi nebylo a do posledni chvile jsem fungovala jako kdybych tehotna nebyla :)

• Nahlásit
  • Citovat
5756
4.1.19 11:21
@Anonymní píše:
@Marben @Aduš8 Super, děkuji moc holky :) Mimichodem, bylo vaše těhotenství plánované? Naše totiž ne a i když jsme se shodli na tom, ze si miminko necháme, tak přítel má pořad smíšené pocity z toho jestli na to ještě má. Přitom to vůbec není žádný staroch, naopak na svůj věk víc aktivní i s o dost mladším vzhledem. :think:

Jako že bych otěhotněla podruhé neplánovaně :lol: :lol: :lol: nene, obě byla plánovaná, manžel má dva téměř dospělé syny, zvládá i to naše éro úplně s přehledem :lol: někdy vidím, že je unavený, má náročné zaměstnání, tak se s malým spakuju a nechám ho odpočinout. A on mi to velice rád vrací :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.19 11:25

@Aduš8 Ten můj má taky na prd práci. Tedy co se času týká. Dela 24h směny, pak 2 dny volno a pak zase. Samozřejmě ten první den volna prospí… Možná taky proto má strach. Jinak děti miluje a vím, ze bude skvělý táta :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
1940
4.1.19 11:25

Otec nikoho nezajímá :)) Příteli bylo 55, když jsem otěhotněla, bylo to první dítě, a nikdo ho neřešil. Zajímali se jen o mě, bylo mi lehce přes 30.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5756
4.1.19 11:28
@Anonymní píše:
@Aduš8 Ten můj má taky na prd práci. Tedy co se času týká. Dela 24h směny, pak 2 dny volno a pak zase. Samozřejmě ten první den volna prospí… Možná taky proto má strach. Jinak děti miluje a vím, ze bude skvělý táta :oops:

Ono si to sedne, my jsme si taky vytvořili svůj systém. Mužský dělá nepravidelně, ale někdy chodí z práce a hučí mu v hlavě z pacientů, je zdravotník. Tak mu nechám hodinku klidu a je v pohodě :). Důležité je si vzájemně vycházet vstříc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.19 11:32

Podívej se třeba na takového Karla Gotta. Děti v 70. To je v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
2067
4.1.19 11:36

Já tedy nevím,že by stare matky byly nějak víc sledované,pokud těhotenství probíhá normálně. Pokud neprobíhá normálně,tak je budoucí matka sledována samozřejmě víc,ale je úplně jedno,jestli je mladá,nebo stará. Co se týče věku otce,nikoho to absolutně nezajímá už proto,že dneska to berou tak,že otec není nikdy jistý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9669
4.1.19 11:38

jo teď se věk otce vůbec neřeší, ani nikam neuvádí. Ale mamka říkala, že cca před 40 - 30 lety se sčítal věk rodičky a věk otce, a když byl součet vyšší než 70, tak už se to považovalo za rizikové těhotenství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.19 11:58

V nasem pripade je budoucimu otci 58, gynekolozka i porodnice to vi, ale nikdo se o to nijak vic nezajimal.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama