Věk při odstranění žlučníku

Anonymní
5.10.20 11:03

Věk při odstranění žlučníku

Jelikož je to pro mě aktuální téma a jsem z toho dost špatná, zajímá mě, kolik vám bylo, když jste podstoupily (podstoupili) operaci žlučníku a jestli i po x letech nemáte žádné potíže? Já se třeba pořád bojím sklouznutí svorek uvnitř. Nebo ucpání těch “přestřihnutých” žlučovodů. Jsem hrozný strašpytel :D. Tak potřebuji asi uklidnit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
5.10.20 11:08

Kliiiid :D Bude to v pohodě.
Já byla na operaci se žlučníkem ve 21 letech.
Od té doby mám klid a můžu jíst papriky i česnek :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
5.10.20 11:34

Byla jsem ve 32 a teda 3 roky jsem to odkládala. Je mi super, můžu jíst všechno, jen když mám mastnější, tak mám sranec :-D ale hlavně!!! Můžu už česnek!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.10.20 11:55

Ahoj, naprosto chápu tvůj strach. Já -35 let - jsem byl hospitalizován letos v květnu s akutní žlučníkovou kolikou a s tím související akutní pankreatitidou (zůstal zaklíněný kámen), vezla mě rychlá. Po třech dnech mě pustili s tím, že už mi plánovali termín laparoskopie žlučníku. Z Tebou zmíněných a i dalších důvodů jsem s operací nesouhlasil a dohodl se s primářem, že se mám tedy dohodnout s paní doktorkou na kontrole v červnu, co dál. Nasadil jsem přísnou žlučníkovou dietu, dolů šlo cca 25kg. V červnu na kontrole mi dělali krev + ultrazvuk a dopadlo to perfektně, takže dokonce i paní doktorka na kontrole řekla, že ačkoli mám žlučník jako kamenolom, tak pokud budu dodržovat nějaký základní dietní rámec (hlavně omezení tuků a zákaz koření, kouření, alkoholu!), že je šance, že to bude ok a přiklonila se se mnou ke konzervativní léčbě. Takže za mě tak. Pokud by se to časem opět rozjelo, tak už mi asi moc možností nezbyde, já ale věřím, že to půjde - píšu Ti, jen abys věděla, že ne jen operace musí být vždy řešením…

@Anonymní píše:
Jelikož je to pro mě aktuální téma a jsem z toho dost špatná, zajímá mě, kolik vám bylo, když jste podstoupily (podstoupili) operaci žlučníku a jestli i po x letech nemáte žádné potíže? Já se třeba pořád bojím sklouznutí svorek uvnitř. Nebo ucpání těch “přestřihnutých” žlučovodů. Jsem hrozný strašpytel :D. Tak potřebuji asi uklidnit.

Příspěvek upraven 05.10.20 v 11:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.10.20 11:56
@Anonymní píše:

Bylo me 26, musím jest častěji, neboť pokud nesnidam a dám si oběd, chytnu křeče a mám sracku… Nic příjemného v obchoďáku nebo na návštěvě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.10.20 11:58
@Geralt_Of_Rivia píše:
Ahoj, naprosto chápu tvůj strach. Já -35 let - jsem byl hospitalizován letos v květnu s akutní žlučníkovou kolikou a s tím související akutní pankreatitidou (zůstal zaklíněný kámen), vezla mě rychlá. Po třech dnech mě pustili s tím, že už mi plánovali termín laparoskopie žlučníku. Z Tebou zmíněných a i dalších důvodů jsem s operací nesouhlasil a dohodl se s primářem, že se mám tedy dohodnout s paní doktorkou na kontrole v červnu, co dál. Nasadil jsem přísnou žlučníkovou dietu, dolů šlo cca 25kg. V červnu na kontrole mi dělali krev + ultrazvuk a dopadlo to perfektně, takže dokonce i paní doktorka na kontrole řekla, že ačkoli mám žlučník jako kamenolom, tak pokud budu dodržovat nějaký základní dietní rámec (hlavně omezení tuků, koření, kouření, alkoholu!), že je šance, že to bude ok a přiklonila se se mnou ke konzervativní léčbě. Takže za mě tak.

Jen chci jen reagovat, že je to strasnej risk do budoucna, může se uvolnit sutr a zaklinit se ve zlucovodu, žádná p. del akutní zánět slinivky… I tak přeji pevné zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
5.10.20 11:59

Mně sebrali žlučník ve 28 letech. Měla jsem totiž problémy se slinivkou od žlučníkových kamenů. Prý dlouhodobé vyústění stresu.. :? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.10.20 12:00
@majdulacek píše:
Mně sebrali žlučník ve 28 letech. Měla jsem totiž problémy se slinivkou od žlučníkových kamenů. Prý dlouhodobé vyústění stresu.. :? 8o

No slinivka to je fakt psycho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50469
5.10.20 12:02

31r., jak dlouho se mi stradal sutrik nevim. Ozval se, az se ucpal a bylo zle, takze musel akutne ven. Od prvni koliky byl za 5 dni zlucnik venku. Neslo cekat a odkladat operaci. Injekce na rozehnani dlouho nepomohla. Dietni rezim nepomohl. Ze jednu koliku mi vyvolal banan a caj na veceri.
Od soboty jsem jim lezela na kapackach ATB a v pondeli byla operace a uleva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.10.20 12:03

Ano, vím, akutní zánět slinivky jsem právě prodělal v tom květnu. Jen chci říct, že ale ani operace nemusí být řešením - mnoho lidí popisuje po odstranění žlučníku dokonce stejné či horší potíže než před (viz postcholecystektomický syndrom), dále absencí žlučníku nedochází k regulaci průtoku žluči do tlustého střeva a tím se zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva (v ČR je riziko tím horší)… také mám děti a rizika související s celkovou narkózou tu prostě jsou a já je nechci podstupovat. Pokud jím oproti běžné populaci zlomek tuku, nekořením, nekouřím, nepiji alkohol, nepiji kávu atd., tak věřím, že riziko opětovného problému nemusí být až tak velké - potvrzeno i paní doktorkou z Vojenské nemocnice.

@Wilík píše:
Jen chci jen reagovat, že je to strasnej risk do budoucna, může se uvolnit sutr a zaklinit se ve zlucovodu, žádná p. del akutní zánět slinivky… I tak přeji pevné zdraví.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
5.10.20 12:06

Jinak ještě mi připomněl @Wilík
Mléčné výrobky po operaci žlučníku byl dlouhodobý problém. I teď si musím dávat pozor, který jogurt si dám a hlavně KDY si ho dám. Jakmile si dám jogurt na snídani, tak do 10-15 minut letím na wcko. :nevim: Když si ho dám odpoledne, tak žádný problém. Doktor tehdy říkal, že to občas lidi tak mívají.
Ale jím vesměs vše.. Občas si dám klidně škvarkovou pomazánku, anglickou slaninu aj. Prostě vše, ale v normálním množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
5.10.20 12:12

Ještě jeden poznatek z vlastní zkušenosti..
Když jsem se probudila po narkóze při odstranění žlučníku, tak mi bylo naprosto skvěle :mrgreen: veliká úleva, hned jsem mohla chodit (s rozumem), bez bolestí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
5.10.20 12:15

Zlucnik nemám od roku 2017,bylo mi čerstvých 30. Vše ok, funguji normálně a dokonce 17 měsíců po operaci jsem rodila. Těhotenství i porod taky ok. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.10.20 12:16
@Geralt_Of_Rivia píše:
Ano, vím, akutní zánět slinivky jsem právě prodělal v tom květnu. Jen chci říct, že ale ani operace nemusí být řešením - mnoho lidí popisuje po odstranění žlučníku dokonce stejné či horší potíže než před (viz postcholecystektomický syndrom), dále absencí žlučníku nedochází k regulaci průtoku žluči do tlustého střeva a tím se zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva (v ČR je riziko tím horší)… také mám děti a rizika související s celkovou narkózou tu prostě jsou a já je nechci podstupovat. Pokud jím oproti běžné populaci zlomek tuku, nekořením, nekouřím, nepiji alkohol, nepiji kávu atd., tak věřím, že riziko opětovného problému nemusí být až tak velké - potvrzeno i paní doktorkou z Vojenské nemocnice.

Ano vše má svoje pro a proti… Každý je jiny případ… Ja to zkoušela taky držet bez operace, pak jsem sezloutla a byl konec hry. A to mám 55 kilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.10.20 12:17
@majdulacek píše:
Ještě jeden poznatek z vlastní zkušenosti..
Když jsem se probudila po narkóze při odstranění žlučníku, tak mi bylo naprosto skvěle :mrgreen: veliká úleva, hned jsem mohla chodit (s rozumem), bez bolestí.

To závidím teda, já byla tak mimo a měla teploty že jsem nemohla dva dny se ani postavit… Měla jsem od zánětu srusty až ke střevam… Takže jsem měla pocit že se me sypou vnitřnosti vevnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama