Věková hranice dítěte pro určení otcovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 17:10
Věková hranice dítěte pro určení otcovství

Z pochopitelných důvodu prosím o zachování anonymity. Jsem vdaná a čekám dítě s mužem, který o tom neví. Prosím, neřeste tu morální aspekty apod. Věřte, že jsem vše opravdu dlouho promyslela a toto řešení mi vyšlo jako nejlepší pro dítě. Zatím. Manžel vše samozřejmě ví. Má otázka je, pokud by ten muž zjistil, že mám dítě, které by mohlo být jeho, existuje nějaká věková hranice dítěte (napr.pul roku), po které už nemůže být zapsán do RL? Co manžel zjišťoval, tak po půl roce se ho on už nemůže vzdát, ale nevíme, jestli by třeba za rok nemohl přijít „bio otec“ a chtít testy otcovství plus zápis do RL?

Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 15.05.19 17:15

Dítě má právo na biologického rodiče, stejně jako on má právo na něj, to co děláš ty, je :poblion:

beruska9
Extra třída :D 11083 příspěvků 15.05.19 17:21

Nejsem pravnik, ale myslim, ze ne :think: Zachytila jsem pripad, kdy se resilo starsi dite, uz skolniho veku…obracene teda, matka si najednou vzpomela…chudakovi jeste I vymerili zpetne alimenty, I kdyz o diteti pry nevedel

vendulaaa
Závislačka 4939 příspěvků 15.05.19 17:25

To působí dojmem, že jste si sehnali dárce spermatu, který o svém dárcovství neví… :think:
No, myslím, že kdyby se o to otcovství opravdu soudil, tak to projedeš.

LilyJane
Povídálka 39 příspěvků 15.05.19 17:32

Našla jsem tohle:
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/…o-listu.html

https://www.praha9.cz/…listu-ditete

Takže si myslím, že když hned po porodu budete mít v RL manžela, tak už by se mohl soudit do zblbnutí, ale dokud manžel nepopře, že by byl otcem, tak stejně ničeho nedosáhne.
Nechci se vám do toho kvedlat, je to vaše věc. Ale otcovství nehraje roli jenom v rodném listě, ale taky po zdravotní stránce. Dítě má právo na to znát svého biologického otce už jenom kvůli dohledání zdravotních problémů v rodině - pokud by to někdy potřebovalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 18:19

@Kaileee já jsem adoptovaná a neznám ani otce ani matku, nevím o nich naprosto nic, kromě jmen a data narození - a taky žiju, zatím jsem to nikdy k ničemu nepotřebovala, nějaké údaje o nich

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 15.05.19 18:23
@Anonymní píše:
@Kaileee já jsem adoptovaná a neznám ani otce ani matku, nevím o nich naprosto nic, kromě jmen a data narození - a taky žiju, zatím jsem to nikdy k ničemu nepotřebovala, nějaké údaje o nich

to je zvláštní, všude u lékaře se první ptají na rodinnou anamnézu… chápu, že když to jinak nejde, tak to nejde, ale tady by to šlo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 18:28
@Kaileee píše:
to je zvláštní, všude u lékaře se první ptají na rodinnou anamnézu… chápu, že když to jinak nejde, tak to nejde, ale tady by to šlo

no prostě tam nemám nic :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 18:49

A mohu se zeptat, jestli se dá něco dělat s tím, když otec zjistí že vlastně není otcem v 17ti letech dítěte, že mu matka celou dobu vědomě lhala? Když jsou rozvedení a on vlastně platí alimenty na někoho kdo není jeho? :roll: :think:

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 15.05.19 19:07
@Anonymní píše:
A mohu se zeptat, jestli se dá něco dělat s tím, když otec zjistí že vlastně není otcem v 17ti letech dítěte, že mu matka celou dobu vědomě lhala? Když jsou rozvedení a on vlastně platí alimenty na někoho kdo není jeho? :roll: :think:

Tak to už se nedá dělat nic :nevim: Ale snad máš to dítě rád a posíláš peníze jemu. Ne ulhané ex.

Aspera
Generální žvanilka 21955 příspěvků 15.05.19 19:12

Co vím, tak může přijít kdykoliv. Tvůj manžel má půl roku na to popřít otcovství, ale bio otec může kdykoliv přijít s tím, že chce testy a pokud se prokáže, že je otec tak se může nechat zapsat do RL a tvůj manžel je vymazaný.

Aspera
Generální žvanilka 21955 příspěvků 15.05.19 19:13
@Anonymní píše:
A mohu se zeptat, jestli se dá něco dělat s tím, když otec zjistí že vlastně není otcem v 17ti letech dítěte, že mu matka celou dobu vědomě lhala? Když jsou rozvedení a on vlastně platí alimenty na někoho kdo není jeho? :roll: :think:

To má smůlu a může jen doufat, že dítě brzo dostuduje.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 15.05.19 19:21
@Aspera píše:
Co vím, tak může přijít kdykoliv. Tvůj manžel má půl roku na to popřít otcovství, ale bio otec může kdykoliv přijít s tím, že chce testy a pokud se prokáže, že je otec tak se může nechat zapsat do RL a tvůj manžel je vymazaný.

to právě ne, vždycky jde o zájem dítěte. A zájmem dítěte není vymazat mu ze života tátu, kterého zná a dát tam biootce. Takže spíš biootec ničeho nedosáhne. A čím bude dítě starší, tím více se jeho šance blíží nule.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 15.05.19 20:37

Mně to zas tak hrozné nepřijde, když o tom manžel ví. :nevim: Taky znám takový pár kde je muž neplodný a tak jim žena obstarala dítě jinde. Jsou hezká šťastná rodina už spoustu let. Prostě to nechtěli roky řešit přes doktory a neznat bio otce. Já bych tuhle cestu nevolila, ale to dítě je šťastné a milované narozdíl od spousty jiných dětí. Není to to nejdůležitější? :think:

Váš příspěvek
Reklama