Věkové rozdíly - co už je moc?

Anonymní
24.7.21 20:50

Věkové rozdíly - co už je moc?

Ahoj, že mají manželé od sebe třeba i 20let rozdíl všichni víme a není na tom nic špatného, protože se jedná o dospělé jedince.
Moje otázka ale zní, jaký věkový rozdíl byste tolerovali svému nezletilého dítěti(dceři)?
Můj kamarád si ve svých 22 letech začal se 17tiletou holkou. Kamarádky 15letá segra zase chodí s 19letým, skoro 20letým klukem. Všichni víme, že tenhle věk je u “chlapců” nejvíc kritický, proto mě děsí představa, že moje 15letá, nezkušená dcera si hned začne s o 5 let starším uzličkem hormonů. Zajímal by mě na to váš názor, protože jsem si všimla, že je to momentálně velice normalizované, že dítě, které sotva vychodilo základku si začne s někým, kdo už chodí do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1100
24.7.21 20:51

Tyhle vekovy rozdily jsou imho uplne v pohode a normalni. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2085
24.7.21 20:53
@Anonymní píše:
Ahoj, že mají manželé od sebe třeba i 20let rozdíl všichni víme a není na tom nic špatného, protože se jedná o dospělé jedince.
Moje otázka ale zní, jaký věkový rozdíl byste tolerovali svému nezletilého dítěti(dceři)?
Můj kamarád si ve svých 22 letech začal se 17tiletou holkou. Kamarádky 15letá segra zase chodí s 19letým, skoro 20letým klukem. Všichni víme, že tenhle věk je u “chlapců” nejvíc kritický, proto mě děsí představa, že moje 15letá, nezkušená dcera si hned začne s o 5 let starším uzličkem hormonů. Zajímal by mě na to váš názor, protože jsem si všimla, že je to momentálně velice normalizované, že dítě, které sotva vychodilo základku si začne s někým, kdo už chodí do práce.

Upřímně zatím říkám, že bych to neřešila. Sama jsem v patnácti chodila s klukem co měl 21. Dcera je ještě malá, takže teď říkám, že bych to nechala na ní. Hlavně aby byla opatrná co se všeho týče. A opravdu to nebyl uzlíček hormonů. Normální, pracující fajn chlap ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
24.7.21 20:54

Na jednu stranu je dobré, když to poprvé není nějaký malý, nezkušený pako.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 20:55

Je mi 24, manželovi 19. Jsme spolu 3 roky, čekáme spolu druhé dítě. První dceru jsem měla s jiným partnerem v 19. Zatim nam to klape :palec: rodiče v pohodě, jeho to vzali v klidu, manželovo mamka má o 10 let mladšího přítele. Moje neměla na výběr.

• Citovat
  • Nahlásit
11983
24.7.21 21:03
@Anonymní píše:
Můj kamarád si ve svých 22 letech začal se 17tiletou holkou. Kamarádky 15letá segra zase chodí s 19letým, skoro 20letým klukem. Všichni víme, že tenhle věk je u “chlapců” nejvíc kritický, proto mě děsí představa, že moje 15letá, nezkušená dcera si hned začne s o 5 let starším uzličkem hormonů. Zajímal by mě na to váš názor, protože jsem si všimla, že je to momentálně velice normalizované, že dítě, které sotva vychodilo základku si začne s někým, kdo už chodí do práce.

tohle všechno je možný, kde končí normální racionalita člověka a čemu všemu bude stále věřit. To je vztah pouze pro vyvolený :kytka: Jen pár lidských očí tohle dokáže vydržet navždy. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 21:09

Chodila jsem v 15 s 21letym klukem. A světe div se, teď jsme manželé a máme zatím první dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
24529
24.7.21 21:11

Tohle je v pohodě, těch 5 let plus mínus je přijatelný rozdíl, holky zas dospívají rychleji a stejně staří kluci sou na úrovni děcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6604
24.7.21 21:13

Proč by 22lety kluk nemohl chodit se 17letou holkou? Moje dcera v prváku chodila se ctvrtakem, byl to spolehlivej kluk, aspoň jsem mohla v klidu spát když šli večer pařit, věděla jsem, že se jí nic nestane.. Já jsem v 16 chodila se 24letym, je pravda, že mi to trošku uskodilo, nasadil mi laťku moc vysoko a pak když jsme se rozešli mě vrstevníci vůbec nebavili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14804
24.7.21 21:15

Stejne stari kluci jsou v tomhle veku hrozny ucha.
Vlastne to jsou chudaci, chteli by a nemaji s kym ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3562
24.7.21 21:18

V jakém smyslu nebo proč je „u chlapců nejvíc kriticky věk 20 let“?? :nevim:
Mám v tomto věku syna, nic kritického nevidím… :think:
Kdy je „kriticky“ věk u holek?? :think:
To teda fakt nevím…
Jinak já v 21 a 38miletym…jsme spolu 25 let ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
24.7.21 21:26

Taky v tomto věkovém rozdílu nevidím žádný problém, já randila od čtrnácti a věkový rozdíl byl cca 10 let. Manžela jsem poznala ve dvaceti, jemu bylo 42, jsme spolu více než šťastně 20 let, dvě děti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
24.7.21 21:27
@Lucie_Sx píše:
Stejne stari kluci jsou v tomhle veku hrozny ucha.
Vlastne to jsou chudaci, chteli by a nemaji s kym ;).

tak se modli, at sem nepíšeš jednou svoje životní přípběhy.

Příspěvek upraven 25.07.21 v 07:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.7.21 21:30
@Anonymní píše:
Všichni víme, že tenhle věk je u “chlapců” nejvíc kritický…

Co je na 20ti letech kritického? Já od 17ti bydlel s přítelkyní a žádnou krizi jsem teda ve 20ti nepociťoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
24.7.21 21:34

Já v 15 začala s 19 letym klukem, jsme spolu již přes 5 let a stále nám to klape:) Věkový rozdíl je kontraproduktivní, a pokud to není proti zákonu, proti nějaký etice, je to Ok. Je jasný že ve 13 si začít s 18 letym je blbost, zato v 17 chodit s 22 letym už je podle mě v pořádku 🤔 Asi záleží v jaký etapě, jak je daný jedinec vyspělý, a co spolu dělají/plánují 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat