Věkově smíšené třídy ve školce, Praha 2 nebo 4 (okolo Nuseláku)

17.2.20 22:54

Věkově smíšené třídy ve školce, Praha 2 nebo 4 (okolo Nuseláku)

Prosím o radu. Hledám fajn školku (státní) pro syna. Jedna z mých podmínek je - heterogenní neboli věkově smíšené třídy. A také vzdálenost od místa bydliště. Bydlíme kousek od Nuseláku, ale na internetu se mi nedaří žádnou školku se smíšeným třídama v relativně blízkém okolí najít. Nevíte? Neznáte? Nemáte zkušenost s fajn školkou?
Tíhnu spíše ke vzdělávacím směrům stylu Montessory, walsdorfská škola atp. U státní školky mi přijde sympatický rámcový program „MŠ podporující zdraví“.
Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3312
18.2.20 06:24

Smíšené třídy to bude někde na vesnici, kde mají málo děti bych řekla. Já jsem ve městě kde je 10tis obyvatel a máme tu ve školce 6 tříd. Ale na vesnici kousek od nás je školka kde je jedna třída. Ale nevím k čemu to je dobré? Ti velci se pak musí starat v záři o ty třílete ubrečené… těm malým se musí věnovat jinak než těm velkým, kteří jsou bržedění. Ale to já jen tak vidím, chybí mi k tomu jiný pohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
18.2.20 08:05

Škoda, že to musí být státní, jinak to mají třeba lesní školky běžně. Držím palce, ať najdete…

@Veru1987
máme to a je to vynikající. Vzniká přirozená dětská parta, mladší se od těch starších učí, starším vůbec neuškodí se o mladší starat (dokonce na to máme systém patronů). A o plačící děti se samozřejmě postarají dospělí. Předškoláci pak mají svoje programy, ale pokud mladší chtějí, mohou se přidat… Samozřejmě, není jich ve třídě třicet, ale polovina s dvěma učiteli (průvodci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 14:25

Moje maminka dlouho pracovala jako učitelka MŠ v Karviné a teď v Brně a bylo to tam běžné. Tak jsrm tom to jaksi brala, že to je normální. Teď se zděšeně divím, že v Praze to je naopak výjimka. Úplně nutně státní to být nemusí, ale jde spíš o cen, v okolí jsou soukromé školky za cca 12000 měsíčně a to buhuzel dát nemůžeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 14:26
@Veru1987 píše:
Smíšené třídy to bude někde na vesnici, kde mají málo děti bych řekla. Já jsem ve městě kde je 10tis obyvatel a máme tu ve školce 6 tříd. Ale na vesnici kousek od nás je školka kde je jedna třída. Ale nevím k čemu to je dobré? Ti velci se pak musí starat v záři o ty třílete ubrečené… těm malým se musí věnovat jinak než těm velkým, kteří jsou bržedění. Ale to já jen tak vidím, chybí mi k tomu jiný pohled.

Právě, že ti mladší se učí od velkých (například pro řeč je to úžasný) a ti velcí se učí pomáhat mladším a empatii. Je to přínos na obě strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15923
18.2.20 16:05

@Veru1987 jsem z Brna a většina skolek ma smíšené třídy :think: maximalne nektere maji tridu predskolaku, ale je jich docela malo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
18.2.20 22:40

@Petra Svetra
Já jsem z Prahy 3, a zde jsou státní, smíšené školky včetně Waldorf školky velmi dobré. Ovšem, musíš mít zde trvalé bydliště, aby ti vzali dítě do školky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 09:11
@sofie1974 píše:
@Petra Svetra
Já jsem z Prahy 3, a zde jsou státní, smíšené školky včetně Waldorf školky velmi dobré. Ovšem, musíš mít zde trvalé bydliště, aby ti vzali dítě do školky. :nevim:

Kouknu na to jak je to vlastně dakeko, dekujiiii. My jsme Nusle, ale Praha 2. Spadový školky máme na pha 2 a 4. Ale ani jedna nemá smíšený třídy 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 01:08

Děkanka má některé třídy věkově smíšené, zkus se obrátit na ředitelku.
Mmch, pokud jste nusle praha 2, tak jste spadovi do skolek prahy 2, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 07:28
@chatanooga píše:
Děkanka má některé třídy věkově smíšené, zkus se obrátit na ředitelku.
Mmch, pokud jste nusle praha 2, tak jste spadovi do skolek prahy 2, ne?

Dekujiiii za info. Ano, měli bychom patřit pod dvojku, ale co tak vím od maminek v okolí, tak jejich děti chodí většinou do té „nejbližší“, tj. občas je to Praha 2, občas 4. Jsme tak na pomezí obou čtvrtí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
28.2.20 09:39
@Veru1987 píše:

Jak už ti psali nade mnou, my máme děti ve státní školce v Brně a ve smíšené třídě jsou. Je to spíš moderní trend, opouštět tradici homogenního kolektivu a mít děti v takovémto přirozenějším stádečku. Pro děti je to super, a pro nás třeba zvlášť, protože jsou oba synové (pěti a tříletý) spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama