Věkový rozdíl 6 let a společný pokoj

11.4.21 16:20

Věkový rozdíl 6 let a společný pokoj

Dobrý den,
chci se zeptat na zkušenosti, jestli je dobrý nápad, dělat dvěma klukům, kteří mají mezi sebou rozdíl 6 let, společný pokoj? Jedná se o kluky 2 roky a skoro 8 let.
Jedná se o klasický pokoj v paneláku 12 m2.
Mám trochu strach, že až ten starší povyroste a mladší bude chodit do školky, že už to nebude dělat dobrotu, natož pak puberťák a dítko mladšího školního věku.
Pak se taky nabízí varianta přenechat mladšímu naši ložnici (též 12 m2), bohužel ale do ložnice se jde obývákem, takže kdybychom byli v obýváku, narušilo by to zase naše soukromí.
Měnit nějak extra dospozice si v paneláku úplně netroufáme. Stěhování jsem také zvažovala, to je ale úplně ta poslední možnost.

Máte někdo zkušenost? Děkuji za každý postřeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21046
11.4.21 16:28

Já bych to zatím nechala společný a až by starší vyžadoval víc soukromí, tak bych udělala v dětském pokoji nějakou přepážku :nevim: nepises jestli by se případně dalo udělat nějaké soukromí. Ale je dost dětí v jednom pokoji a přežít to musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 16:34

Mám rozdíl mezi dětmi 8 let (kluk a holka) a mají společný pokoj (20 m2) Jinak to nelze udělat, obývák je průchozí.

• Citovat
  • Nahlásit
2471
11.4.21 16:34

Ideální to není, ale pokud to jinak nejde, tak to budou muset přežít. Já přežila v jednom pokoji s bratrem, který je mladší o 5 let. Prostě to jinak nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
11.4.21 16:37

Mám o 6 let staršího bratra a měli jsme společný pokoj. Neříkám, že to bylo ideální, ale v dětství nám to nevadilo. Až když mě bylo cca 13 a jemu 19, tak byly hádky na denním pořádku. Já tam chtěla kámošky, on kamarády :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
11.4.21 16:44

@Kriss Tina No, ve 12m pokoji je asi přepážka docela nereálná.

Jasně, že ideální je mít pro každé dítě vlastní pokoj, ale někdy to tak nejde.

Myslím, že je lepší, aby děti měly svůj pokoj, i když třeba dohromady, a rodiče zase vlastní ložnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
11.4.21 16:47

…no a taky jsem vyrostla v pidipokojíku s bratrem, věkový rozdíl mezi námi taky docela velký. A to jsme měli štěstí, jiné tří-, čtyřčlenné rodiny tam u nás bydlely ve 2+1. Já vím, že byla jiná doba a tak, no, ale tenkrát velké byty nebyly, teď jsou zase moc drahé… Neboj, dá se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
11.4.21 16:52

My teď budeme řešit taky pokoj. Holkám bude 7 a 1. Zatim ho budou mít společný, starší dcera se těší, že tam bude mít ségru. Do budoucna plánujeme nějaké přepažení aspoň skříněma. Pokud by to nedělalo dobrotu budeme se muset vzdát ložnice. Pokoj budou mít asi 16m2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 17:04

Přijde mi zajímavé, proč by to měl by to vůbec měl být takový problém. Taky jsem měla se starším bratrem dohromady, nebyl mezi nám bůhvíjak vřelý vztah, ale prostě jsme se tolerovali a myslím, že moje rodiče nikdy ani ve snu nenapadlo, že by se měli vzdávat ložnice. Většina spolužáků to měla podobně. Děti se tím také učí toleranci respektu atd. A i když bydlíme v domě a místností máme dost, mám pro děti společný pokoj a dřív než bude mít první pubertu je rozhodně rozdělovat nemíním a i později jenom pokud si řeknou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2896
11.4.21 17:06

Ja bych se nikdy nevzdala sve loznice, aby mely me deti kazdy svuj pokoj. Me soukromi jakozto rodice vnimam jako dulezitejsi, nez soukromi deti. Sama jsem vyrostla v malem panelakovem pokojicku s dalsimi dvema vyrazne mladsimi sourozenci, sice me to stvalo, ale prezila jsem to. Pokud bych mela problem s tim, aby mely me deti spolecny pokoj a na vetsi byt bych nemela, tak si poridim jen jedno dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
11.4.21 17:13

Taky jsem vyrostla v jednom dětském pokoji s bráchou o 7 let mladším. Někdy byly boje, ale naučilo nás to vzájemnému respektu a toleranci. Nikdy bych se nevzdala ložnice kvůli tomu, aby mělo každé dítě svůj pokoj a já spala s manželem v obýváku 8o upřímně nechápu, že to někdo dělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
11.4.21 17:15

Také jsem strávila s bratrem starším o 6 let dětství v jednom dětském pokoji (klasický panelák). A bylo to v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 17:17

Není to ideální. Já mám rozdíl mezi syny necelé dva roky, takže rozdíl minimální a pokoj je 12m² a vydržet se to dá, ale ideální to není. Už jen v téhle době, kdy jsou oba na online výuce a každý chce zůstat v pokoji, takže dohady. Nicméně my tedy stavíme dům, takže je to jen dočasné..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 17:34

Taky jsem mela pokoj s bratrem o 12 let mladsim. Idealni to nebylo, ale holt to jinak neslo. Pokoj jsme meli prepazeny skrini a v predsini jsem mela takovou pracovnicku, kde byl stul, takze jsem se mohla zavrit tam. Jednou za rok kdyz jsem si chtela pozvat kamosky na narozeniny, vzali si nasi brachu do loznice. Zvladlo se to a po maturite mi nasi pomohli a odstehovala jsem se

• Citovat
  • Nahlásit
9593
11.4.21 17:43

Není to úplně ideální, ale to, že někdo uvažuje vzdát se ložnice ve prospěch dětí, ukazuje, jak je u nás v ČR pokřivený přístup k rodičovství.
Dáváme dětem příliš mnoho a rozmazlujeme je. Rodiče mají být dětem oporou a zaslouží si za to kousek soukromého prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat