Věkový rozdíl dětí 12 měsíců a méně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Obara
25.12.19 20:41

Věkový rozdíl dětí 12 měsíců a méně

Zdravím, chci se zeptat mamin, které mají děti s hodně malým věkovým rozdílem jak jste zvládaly těhotenství, porod a poté péči o téměř roční až roční plus o novorozeně? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4837
25.12.19 20:57

Moje kamarádka má děti od sebe 13 měsíců. Těhotenství podle ní bylo náročnější a to z důvodu nedostatku spánku. Porod měla ukázkový. Je to náročné, ale zvládá. Má tedy holčinu na hlídání :palec: a strašně rychle shodila poporodní kila, to vidím jako velkou výhodu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
25.12.19 21:00

Měla jsem mezi dětmi rozdíl 12 měsíců. Moje zkušenost byla taková, že do roka mladšího dítka to docela šlo, náročné to začalo být, když mu byl přibližně rok a staršímu byly dva. To se začali rvát o hračky a o maminku. Nezřídka jsem obě držela v náručí a oni ječeli a mydlili se navzájem, protože mě chtěli mít jen pro sebe. Když chtěl něco jeden, ten druhý to chtěl také. Když jeden řval, druhý řval ještě víc. Pak ale to období přešlo (když bylo mladšímu asi 2,5) a od té doby se mají strašně rádi. Nedají bez sebe ránu, celé hodiny si hrají, usínají spolu, myslí na sebe, o všechno se dělí. Když se na jednoho rozzlobím, tak ten druhý se za něj chodí přimlouvat. Jsem šťastná, že každý má v tom druhém parťáka. To je to, co bych jim já nikdy dát nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4346
25.12.19 21:10

@Masina u nás je to přesně, jak píšeš. Věkový rozdíl 2 a tři čtvrte. Horší období měli - malé 1 rok a staršímu tři. Nedával, že mu jde po hrackach. Teď jsou malé 2 roky a jsou nejlepší kamarádi.

Zakladatelko, budeš mít fofry, ale výhodu vidím v tom, že oba ještě budou spát přes den - tvůj čas na odpočinek, něco si udělat. Nevýhodu, že starší ještě nebude ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
25.12.19 21:21

Mám rozdíl 13 měsíců. Nejhorší období bylo, když měli 1,5 a 2,5 roku. Jeden blbý, druhý blbější… oba vlastní názory a JÁ, oba nebezpeční sami sobě. Teď mají 7 a 8 let a jsou super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4837
25.12.19 21:28

@elda jeden blbý a druhý blbější :lol: :lol: tak teď jsem se fakt zasmála :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7431
25.12.19 21:35
@kavenka píše:
@elda jeden blbý a druhý blbější :lol: :lol: tak teď jsem se fakt zasmála :mrgreen:

já taky :mrgreen:, hláška dne :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14050
25.12.19 21:38

Dvojcata a pak po 13 měsících další syn. První měsíce si napamatuji, byla jsem robot, jen jsem odsavala, krmila, prebalovala a prala blitky. Opravdu nemít fotky, tak nevím, kdo jak vypadal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3163
25.12.19 21:43

Mam 17 mesicu rozdil. Od dvou let mladsi totalni pohodicka, hraly si spolu cele dny. Ted mame treti. Druhe tehotenstvi bylo nejlepsi, jedine nerizikove. Posledni dva mesice jsem byla nemocna, jen jsem lezela na zemi a starsi po mne lozila. Miminko se furt koji, cuci nebo spi, az zacne vnimat a sedet, da se pribrat ke hre se starsim. S nejakou pomoci to musi byt super, ale i bez ni to slo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat