Věkový rozdíl dětí, jaký je ideální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lesa12
Povídálka 20 příspěvků 19.10.18 07:32
Věkový rozdíl dětí, jaký je ideální?

Dobrý den, jaký je pro vás ideální rozdíl dětí? Chtěla bych, aby byli tak o 5-6 let, někdo říká, že je to hodně a ani si spolu nevyhrajou. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 19.10.18 07:34

Z ekonomického hlediska 2,5 roku.

nozu
Extra třída :D 11671 příspěvků 19.10.18 07:37

mam deti od sebe 4 roky a jsem spokojena. vyhraji si normalne, nemyslim, ze by v tom byl vyznamny rozdil oproti mensimu vekovemu rozestupu. naopak vyznamne plus je to, ze jsem mela prostor pro piplani kazdeho z deti a nebyl to takovy hukot.

vjerunqa
Závislačka 3141 příspěvků 19.10.18 07:38

@Lesa12 Ahoj, ideální nevím. My máme 26 měsíců a :palec:

mamoch
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 19.10.18 07:38

2-3 roky, „prověřeno“ dvěma generacema :)), aby měly děti při hrách k sobě blízko. Když je to víc, ten starší už je prostě v roli „opatrovatele“ než parťáka. Já měla děti o 4 roky, a bylo to prostě moc.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49058 příspěvků 19.10.18 07:41

Mám necelé 2 roky a super.
5-6 let, to mají s exovo dcerou a maj jí spíš jako panenku na hraní a ona j na zábavu, ale že by si klasicky společně hráli, to ani omylem.
Co by si měli jako vyhrát, vždyť rok a sedm, to je snad z principu věci jasný, že si hrajou jinak. U dvouletého rozdílu se to třeba 5 a 7 už pomalu srovnává, hrajou si spolu jako partáci. Ale 5 a 11 bude furt každej jinde. za dalších pět let 10 a 16 taky.

beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 19.10.18 07:49

Hele zalezi a ono se to behem zivota I meni, pokud nekoukas jen na tech prvnich par let…ja mam 2 brachy, jednoho o necele 2 roky a druheho o 8, s tim prvnim jsme byli vyborni partaci v detstvi a pak i v puberte, ale s tim druhym (mladsim) jsme si vyhrali taky, kdyz byl maly. Pak bylo takove „hluche“ obdobi, kdy maly byl tak nejak na prvnim stupni ZS, to jsme se nejak moc netrefovali do spolecnych zajmu…ale pozdeji, a hlavne ted v dospelosti, jsme si cestu zase nasli a paradoxne mame k sobe mozna I bliz, nez s tim vekove blizsim.
Ja osobne mam deti 3 roky od sebe a druhy je hodne novy, tak tezko rict, ale prijde mi, ze bliz bych je nechtela, ze by to bylo prilis narocne, ale o moc vic taky ne :think:

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 19.10.18 07:56

2-3r..
já mám 2,5l…myslím že 5-6 je dost pozdě, nejen že si nevyhrají, ale i program nemůže být pro rodinu stejný, protože jednoho zajímá víc něco jiného než to malé dítě..takže vybrat výlet, nebo volnou zábavu pro rodinu je těžké. člověk si tak nějak všechno odbude naráz..já mít 5tileté dítě a zase znova vstávat, nevyspat se, krmit, učit nočník atd..když už v podstatě to první dítě je samostatné, to bych se mi nechtělo..takhle to pěkně navazuje na sebe, starší dítě může být ve školce a odbýt si všechny nemoci, protože s druhým jsem byla doma, tak mě netížila nějaká ošetřovačka v práci, atd.

Ijen
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 19.10.18 07:58

Mam kluky o 5 a pul roku, zamer to nebyl, ale driv to nevyslo. Tech skoro 6 let je znat, starsi prvnak, mladsi mimino, mladsi prvnak starsi na gymplu, starsi skoro dospely, mladsi na prahu puberty. Vztah maji dobry, starsi fungoval casto i jako chuva, je pro mladsiho v mnohem vzorem a inspiraci, ale kazdy je proste jinde. Ja bych je samozrejme nevymenila, ale jako idealni rozdil, kdyz se ptas, povazuju max 2,5 roku.

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 19.10.18 08:00

já i manžel máme sourozence o pět let mladšího a nemáme v podstatě žádné vztahy, když byl malý oka, to se člověka bavilo ho hlídat, hrát si s ním atd..ale pak přišla puberta, jiné zájmy, jiné koníčky, v podstatě jsme si neměli co říct…a už jsme na to nenavázali..
u manžela to samé.

kaaminek
Závislačka 2852 příspěvků 19.10.18 08:06

Ja budu mit deti od sebe skoro 4 roky a myslim ze to je tak akorat. Starsi je sobestacny a na druhe se tesi ze bude pomahat. Navic.jsem mela moznost se starsimu plne venovat presne jak pise @nozu.
Myslim ze pak ten rozdil 5-6let Je uz velky ale zase to ma taky urcite sve vyhody. Starsi je rozumejsi, muze pohlidat atd. No a mladsi vekovy rozdil jenza hukot ze ty deti jdou za sebou takze vic starosti pro mamku jestli hlidat batole dvoulety a nebo kojit ;-D kazdopadne kazdy vekovy obdobi ma sve.kouzlo takze je asi jedno jak to vyjde. Priroda si to udela.podle sebe. My.chteli 3 roky od sebe nakonec to vyslo skoro na 4 lety rozdil.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 19.10.18 08:07

Mám děti o 2 roky a je to hrozný, mladší je teda ještě mimino. Záleží jen na povaze dětí, takže se předem asi ideální rozdíl stanovit nedá.

Mám bráchu skoro o 8 let mladšího a máme teď v dospělosti super vztahy :srdce:

a12
Vesmírná mluvilka 32134 příspěvků 19.10.18 08:07
@Lesa12 píše:
Dobrý den, jaký je pro vás ideální rozdíl dětí? Chtěla bych, aby byli tak o 5-6 let, někdo říká, že je to hodně a ani si spolu nevyhrajou. Děkuji.

Ja mam deti 3 roky a 4mesice od sebe.. A zatim si nemuzu stezovat, ale mladsimu je teprve rok, tak netusim jaky to bude az mladsimu bude treba 5 a starsimu 8..
Segra ma deti skoro o 6 let a opravdu mi to prijde dost, navic holka a kluk a starsi pred segrou utika radsi k babicce.. Ale s mym starsi synem je jeji syn o 6 let a vyhrajou si spolu :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 41924 příspěvků 19.10.18 08:08

@Lesa12 my s brachou mame 6 a spokojenost, nemuzu si stezovat vubec, byl mladsi, dobry vztah mame doted. Budeme mit taky vetsi vekovy rozdil mezi detmi, kdyz se zadari, minimalne tech 5 let.

Rive
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 19.10.18 08:09

Mám děti 22 mesíců od sebe a pohoda, náročné mi to nepřišlo a nepříjde, proto se teď pouštíme do třetího, takže v rozmezí 3 let tři děti a moc doufám, že to budou parťáci nejen v dětství.
Dcera se synem si už teď krásně vyhrajou, tak jsem moc ráda.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >