Reklama

Věkový rozdíl kolem 5 let u dětí, máte někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

astoret
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 20.07.18 12:47
věkový rozdíl kolem 5 let u dětí, máte někdo?

Ahoj,

dlouho jsme se bránila myšlence druhého dítěte, ale jak malá roste (nyní 2 a půl) přijde mi, že by bylo fajn kdyby někoho měla v dospělosti, asi i proto, že než se narodila, umřela mi maminka, ted má zdrav. problémy táta a jsme ráda, že to neřeším vše sama, ale se sourozencem.

Bratr je starší a děti nemá a myinmálně dlouho mít nebude, nechce se usadit a manželova sestra mít děti nemůže a je jí 40 a je rozvedená, takže ani sestřenice a bratrance dcerka kolem sebe mít nebude.

No a já měla těžké těhotenství, věčné migrény, nevolnosti, těžký porod a skomplikacemi, popordoní depresi a dcera první měsíce nespavec, spala jen hodku vkuse a věčně řvala, pak se to zlepšovalo, ale i tak je ted náročná, hyperaktivní a jsme z ní ko, ale občas uvažuji nad tím, že třeba za pár let..

No..ted mi možná nastoupí do školky v září, do batolecí třídy, takže bych šla pracovat a tak 2 roky bych pracovat chtěla určitě, takže další dítě by bylo v plánu až tak za cca 2 roky, dřív ne..takže by jejich věkový rozdíl byl kolem 5 let, když by se tedy zadařilo, mně bud už 37..

Máte někdo zkušenost, já totiž ani moc nevím, co vyžaduje takové 5 leté dítě :DD ale přijde mi, že to bude už jednodušší, rozhodně bude samostatnější, rok by byla ještě ve školce, než by šla do školy, což by bylo taky fajn..jaké to je s tímto věkovým rozdílem?

Já se jen bojím, že až povyroste a bude to s ní (snad :) snazší, že už ale nebudu chtít, se znova uvrhnout do toho kolotoče, že už budu chtít cestovat a tak, no mám v hlavě zmatek, tak bych ráda vaše zkušenosti :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 20.07.18 12:54

Napisu ti to z pozice starší sestry. Jsme s bratrem o šest let. Bylo to na nic, já začátky ve škole on mimino, já do puberty on se učil psat, já dospěla on na prahu puberty. Uz jsme to nikdy nepreklenuli a žádný vztah nemáme. Mamka na rovinu říká, ze nás takto měla pro své pohodlí a to je tak jediné pozitivum, co na tom i zpetne vidí. Byla jsem uz samostatná, většinu dne pryč a ona měla čas na brášku a ani nevadilo, ze nespal apod. Takze pro rodiče fajn, pro děti z me zkusenosti ne

aknah31
Neúnavná pisatelka 15337 příspěvků 20.07.18 12:56

@astoret mezi prvni a tretin synem je 4,5roku a ten pětiletý rozdil je fakt napohodu. Ten starsi je samostatny a zabavi mladsiho sourozence.

Akorat je to pak horsi jak pisete. S petiletym se da uz sportovat, cestovat na dovolene je to samostatná jednotka to male je v tomto omezujici.

Mam deti 6,5, 4,5 a necele dva. Vsichni tri partaci, super vztah … ale ten nejmladší proste brzdi a musime na nej brat ve vsem ohled… pristi rok to uz bude lepsi :palec:

Příspěvek upraven 20.07.18 v 12:58

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 20.07.18 12:58

@Tichošlápek já mám o 7 let staršího bráchu a u nás je to jinak, máme vztah hezký, on skoro až otcovský, ale je fakt, že ten vztah, že to přišlo kolem dospělosti, jako děti bych řekla normál, on v pubertě měl svůj život, já trávila čas s rodiči, když jsme byla v pubertě, doučoval mě matematiku, když jsme se hlásila na VŠ, pomohl mi s přijimačkami­..u nás dobrý :srdce:

micta
Generální žvanilka 23372 příspěvků 20.07.18 12:59

Mám taky děti s takovým rozdílem.u nás teda taky žádný pozitiva, starší byla 5 let zvyklá, že je jen ona,a pak najednou přišel brácha.šílená žárlivost a nevraživost,jak mohla,tak mu ublížila.rozumí si až teď, když jim je 23 a 18

astoret
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 20.07.18 13:00

@aknah31 toho se právě bojim, už ted prarodiče stojí za prd, potom už nebude hlídání žádné, to je mi jasné, tak na to budu sama, zas, už spoustu věcoi bych s druhým dělala jinak než s dcerou..no uvidíme, manželovi se do toho za pár let nechce, těší se až mala odroste a budeme užívat, tak dost možná skončímě u jednoho, mně to ale ndá a pořád na to myslím, že by to bylo za těch pár let fajn :)

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 20.07.18 13:09

Připadá mi to jako ideální rozdíl. Možná bych klidně byla i pro větší. Já jsem se sestrou velmi blízko u sebe a hádaly jsem se celé dětství. Navíc si všechno naši odžili se ségrou a já už jsem byla

Ségra - poslední den ve školce (velký pláč, dary učitelkám atd.), já „hm, hm tak jo“ Ségra první den ve škole - obr dary, všichni si brali volno, nové úplně všechno. Já - věci částečně po ségře a takový ten přístup „ty emoce jsme si odžili loni“.

Naopak holkám, co měli starší sourozence „druhé mámy“ nebo „velké kluky“, nebo naopak hodně mladší „živá panenka“, jsem záviděla. :mrgreen:

Ale mít někoho v dospělosti je fajn.

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 20.07.18 13:15

@astoret, já mám deti co 5 let a je to super…jen občas udělat program, tak abychom se zavděčili všem, je záhul…ale to je tím, že máme 3 :mrgreen:. Ten nejstarší bude mít 13 ( je to už samostatná jednotka, už víc chodí s kámošema než s námi, ale na větší akce - ne písek :lol: - se rád přidává), už i hodně pomůže… Děti se mají moc rády, dokážou se zabavit, zahrát si, nejstarší se kolikrát nechá stranou k blbostem a dovádí taky… :mrgreen:

FenekUsaty
Závislačka 4030 příspěvků 2 inzeráty 20.07.18 13:16

Mame pet let rozdil, dcera presne o pet let starsi nez syn. Za mne naprosto idealni. Ale dcera je hodne detska, a ma odklad, mozna jeste idealnejsi by bylo 4 roky. Na zacatku je to fuk, ale pak kdyz je mladsimu rok-dva, tak starsimu je pet-sest a je jeste dost „detske“ na to, aby si s mladsim hralo na pisku a miminovsky blblo. U nas to teda funguje i po tech peti letech naprosto bez zadrhelu. Nebala bych se toho :) A super je tedy ten odklad, ze to starsi dite je jeste ve svym klidu zazemi skolky, kdyz mladsi zacne zrovna byt narocnejsi na hlidani a zabaveni.

vejilka
Závislačka 4358 příspěvků 20.07.18 13:17

Podle mě je to hodně o povaze dětí. Mám víc sourozenců. Sestru o necelé 2 roky a bráchu o 5,5 roku. Nepamatuji si, že bysme se někdy rvali. Brácha ke mě vzhlížel jak k bohyni :mrgreen: Hodně jsme si hráli. V dospělosti tedy mám blíž k bráchovi,než k sestře. Chodíme pařit a je s ním sranda :mrgreen: Sem tam pohlídá dítě :lol: Často píše… Já mám zatím jedno. Pokud budu chtít druhé, chci taky větší věkový rozdíl. Upřímně, nechci být uhoněná matka, jen kvůli tomu, že se říká, že čím menší rozdíl, tím lépe. Děti si spolu sednout povahově nemusí a mě trefí :mrgreen: Dítě si budu dělat, až budu chtít já

Tunrida
Hvězda diskuse 47174 příspěvků 20.07.18 13:18
@Tichošlápek píše:
Napisu ti to z pozice starší sestry. Jsme s bratrem o šest let. Bylo to na nic, já začátky ve škole on mimino, já do puberty on se učil psat, já dospěla on na prahu puberty. Uz jsme to nikdy nepreklenuli a žádný vztah nemáme. Mamka na rovinu říká, ze nás takto měla pro své pohodlí a to je tak jediné pozitivum, co na tom i zpetne vidí. Byla jsem uz samostatná, většinu dne pryč a ona měla čas na brášku a ani nevadilo, ze nespal apod. Takze pro rodiče fajn, pro děti z me zkusenosti ne

Máme to s bráchou stejně, mně 29, jemu bude 23 letos a zatím se životně prostě míjíme, pořád jsme každý jinde. Těžko říct, jestli se to nějak srovná, až bude mít taky rodinu. Jako nemáme spolu žádný konflikty, nic takovýho, ale ani se tak nějak moc nevyhledavame. Vídáme se u rodičů, když se tam sejdeme, když máme v létě grilovačku, ale jinak nic.

_0812_
Kecalka 472 příspěvků 20.07.18 13:22

@astoret mezi naší dcerou a manželovým synem je rozdíl pět let. A upřímně… Od miminka jí rád neměl a nemá doposud. Takže já nevím… Ale asi to nebude o věku, ale o povaze. U dvou ,, vlastních,, resp.od jedné mámy by to bylo jiné možná. Každopádně mi to nepřijde moc, spíš tak akorát. Už je to věk, kdy se může do péče o miminko zapojit, později ho učit stavět kostky, malovat…

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 20.07.18 13:24
@_0812_ píše:
@astoret mezi naší dcerou a manželovým synem je rozdíl pět let. A upřímně… Od miminka jí rád neměl a nemá doposud. Takže já nevím… Ale asi to nebude o věku, ale o povaze. U dvou ,, vlastních,, resp.od jedné mámy by to bylo jiné možná. Každopádně mi to nepřijde moc, spíš tak akorát. Už je to věk, kdy se může do péče o miminko zapojit, později ho učit stavět kostky, malovat…

Tak to nebude o věkovém rozdílu…

Ijen
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.07.18 13:27

Kluci jsou 5 a pul roku. Mladsi byl spis neplanovany. Vztah maji celkem dobry, starsi je pohodova povaha a mladsiho hodne inspiruje. Vylozene partaci nejsou, ale radi se maji, jaky budou mit vztah v dospelosti si netroufnu predjimat. Pauzu na cestovani jsme meli jen rok, jak bylo mladsimu 13 mesicu tak uz jezdil vsude s nami v ramci Evropy a od 5 i dal.

_0812_
Kecalka 472 příspěvků 20.07.18 13:27
@Bábrdl píše:
Tak to nebude o věkovém rozdílu…

Také si osobně myslím, že věk v tom absolutně nehraje roli. ,, Vetřelec,, zůstane vetřelcem i kdyby rozdíl byl jeden rok nebo deset let.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama