Věkový rozdíl 18 měsíců mezi sourozenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 23:05
Věkový rozdíl mezi sourozenci 18 měsíců

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jestli máte některá deti s malym věkovým rozdílem na rady nebo zkratka vlastní zkusenosti :lol: Co třeba naučit starsi dítko než se narodí sourozenec, bez ceho jste se neobešli proste vse ;) Mockrát dekuji!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
KKatka23
Echt Kelišová 9090 příspěvků 09.05.19 23:13

Já mám holky 16 měsíců a hodně mi pomohlo, že starší uměla usínat sama. Večer jsem během kojení přečetla pohádku, pomazlila a šla řešit to mimčo, který první dva měsíce fakt žádnej večerní režim nemá :nevim:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 09.05.19 23:17

Kocar pro dvojky a nedělat ze starsi ze je velká ;) omezit návštěvy dle potřeb a tak nějak vše na pohodu… doma nic neutece, vysvětlovat vysvětlovat a vysvětlovat - deti to dost vnímají… a dost brzy si spolu vyhrají. My máme 14mes a nemůžu si to vynachválit…

Lidus27
Stálice 97 příspěvků 5 inzerátů 09.05.19 23:35

Mame rozdil 20 mesicu. Dcera byla dost sikovna a od roka a pul je bez plinek, sama se vicemene najedla. Jinak bych doporucila stupinek ke kocarku a satek nebo nositko pro miminko. Resila jsem to tak pri delsim cestovani.Do sportaku jsem dala dceru (kdyz byla unavena) a syna do satku. Navic budete mit volny ruce ke starsimu ditku :). Myslim si, ze je to dost individualni, kazde dite je jine :) Preji hodne sil a pevne nervy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 23:39
@KKatka23 píše:
Já mám holky 16 měsíců a hodně mi pomohlo, že starší uměla usínat sama. Večer jsem během kojení přečetla pohádku, pomazlila a šla řešit to mimčo, který první dva měsíce fakt žádnej večerní režim nemá :nevim:

To je smutný ale ochudit starší o večerní usínání s maminkou jen proto, ze jste ji honem poridili sourozence :think:

Lidus27
Stálice 97 příspěvků 5 inzerátů 09.05.19 23:54
@Anonymní píše:
To je smutný ale ochudit starší o večerní usínání s maminkou jen proto, ze jste ji honem poridili sourozence :think:

Souhlasim s vami, moji dcerce jsou 3,5 a doted usina s maminkou u ni v pokojicku.Vzdy precteme pohadku a ona je spokojena, navic nezarli na mladsiho sourozence. Za me rozhodne vetsi pozornost potrebuje to starsi dite, vse vnima mnohem vic jako to miminko.(samozrejme casem je to zase jine)

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 10.05.19 02:53
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jestli máte některá deti s malym věkovým rozdílem na rady nebo zkratka vlastní zkusenosti :lol: Co třeba naučit starsi dítko než se narodí sourozenec, bez ceho jste se neobešli proste vse ;) Mockrát dekuji!

Starší dítě bych neučila nic speciálního jen kvůli miminku. Buď k něčemu dozrál nebo dozrává a naučíš ho to tak jako tak, nebo na to zralý není a pak nemá smysl to hrotit. Já mám kluky 21m od sebe a hodně jsem ocenila, že starší už byl odplínovaný, ale jak říkám, to nemělo souvislost s příchodem sourozence. Z „pomůcek“ mi nejvíc pomohl šátek na nošení. U prvního dítěte to bylo praktické, ale ne nutné, u druhého to byla otázka přežití. Jinak musím říct, že u dětí s takhle malým rozdílem mi víc, než cokoliv jiného přijde stěžejní pomoc tatínka. Třeba zrovna při uspávání. Ani jedno z dětí nepotřebuje vyloženě uspávat, ale mazlíme se před spaním se všemi, i s pětiletým, což je mnohem jednodušší, když jsme na to dva.

Mickey08
Povídálka 23 příspěvků 10.05.19 05:41
@Anonymní píše:
To je smutný ale ochudit starší o večerní usínání s maminkou jen proto, ze jste ji honem poridili sourozence :think:

Tohle nechápu. Mamince to nevadí, dítěti to nevadí, ale vám to připadá smutné. Nevím co je smutneho na tom, ze má paní sikovnou holčičku, která už takhle malinka umí být sama se sebou a v klidku si usnout! Moje děti to neumí, musím s nima být dokud neusnou, ale holt to tak máme a jsem s nima. Ale rozhodne mi to teda přijde spis jako moje nezvládáni situace. Alespoň si to ale přiznám a nebudu někomu kdo to má jinak a vlastně lépe psát, ze své děti o něco sidi. Přijde mi, ze dnes to není o potřebach a závislosti děti, ale o potřebách a závislosti matky. Děti spí s rodicema do 12 let, kojene jsou do 6…

Lioness34
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 10.05.19 06:04

@Mickey08 nezvládla?? Jako proč?? Mym dětem není zdaleka 12 a spí samy i když někdy s nami. Proste jak chtějí. A pokud ve třech letech dítě chce tak proč by nebylo s rodicema??? Upřímně nechápu tak nějak výchovu maminek, nejprve se snaží k miminko a kolikrát to některým nejde a pak ze své pohodlnosti po páru měsících a někdo už hned ho nacpe do samostatného pokoje. Ony si spí s chlapem v ložnici a dítě má být samo?? Jako drsný…dítě se automaticky samo nauci chtít být samo… a to samé s kojením. Mě se všechny tři odstavily samy kolem 9-14 měsíce. A pokud máma naslouchá a necpe mu prsa jak pomatena, tak se přirozene odstavi samo. A to samé se spaním… deti s nami spaly všechny - máme je po sobě a i s posledním miminkem, proste letiště a všichni. Ideální… pokud jsou jen dvě tak je máma muže taky přitulit obě - proste každé z jedné strany a souhlasím ze starší potřebuje kolirkat víc pece - když miminko spí tak přitulit apod nebo ať chlap jedeme miminkem a máma je chvíli sama i se starším… usinat se starším apod. A jinak všude spolu. Žádný starší pohlídá babička ale dat si tu práci a fakt je brát všude všechny.

Kelsey
Hvězda diskuse 45903 příspěvků 10.05.19 06:07

Mezi druhym a tretim ditetem mame +-18 mes. a zadny problem, zadna kovbojka se nekonala.

alli_li
Závislačka 3323 příspěvků 12 inzerátů 10.05.19 06:08

Mám děti od sebe 15měsíců - dcerce byla (je) moc šikovná, sice měla ještě plenky, ale šlapala po svých, najedla se, uměla si sama pohrát, sama usínat. Ocenila jsem stupínek za kočárkem - sourozenecký kočár jsem tím pádem neřešila.
Nikdy jsem ji od miminka neodháněla, hodně mi asistovala při přebalování, krmení (nekojila jsem), když spinkal věděla, že ho nemá rušit, ale jakmile se probudil hned u něj byla a „ožďubkávala ho“.
Nikdu jsem nezažila žarlivost, jsou z nich parťáci a ten vztah maji jak dvojčata - jsou spolu hodně provázány a co prožívá jeden, prožívá i druhý. Jsem za tento věkový rozdíl moc ráda.

alli_li
Závislačka 3323 příspěvků 12 inzerátů 10.05.19 06:13

Jen ohledně toho usínání, co se tu debatuje - jsou třeba děti, které vysloveně nesnáší spát s rodiči a lépe se mu usíná samotnému. To nejde takto paušalizovat, nebo říkat jak je smutné, že dítě usíná samo.
Můj syn od miminka nesnášel, když jsem si ho vzala k sobě do postele - potřeboval svůj prostor na spaní a ne se tísnit se mnou :lol: Takže i ten usínal sám - on když pak byl starší a přes den potřeboval spát, tak si vzal svojí dečku, někam zalezl a tam usnul…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16216 příspěvků 10.05.19 06:48

K tomu usínání. Patrně nikdo neodepře staršímu dítěti pohádku před spanim, ale hodinové a delší uspávání je prostě otravné a ztráta času.

warita
Extra třída :D 10392 příspěvků 10.05.19 07:16
@Anonymní píše:

jezisi, to jsou kecy.

NeonN
Nadpozemská drbna 25012 příspěvků 10.05.19 07:23

Ahoj, máme tři děti a rozdílem 18m mezi sebou. Nejstaršího jsem učila jen takové ty věci jako „podej“ (nejčastěji vlhčené ubrousky :lol: ). Jinak nebylo co učit, jedl sám od roka, kratší procházku po městě zvládl po svých, na velké procházky se psy jsem měla dvojkocar. Třetí nebyla v plánu, takže jsem to celé těhotenství vstřebávala sama, tudíž prostředního jsem nepřipravovala nijak. Malá ho od mrnete sikanovala, na druhou stranu ji starší bráchové hodně táhli dopředu, v 8m chodila :zed: :mrgreen: za mě to byl ideální věkový rozdíl. Ted už jsou velcí, nejmladší teď bude mít čtyři roky a jsou to parťáci :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama