Věkový rozestup u dětí 3 roky nebo 4 roky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 13:06
Věkový rozestup u dětí 3roky nebo 4roky?

Ahojky holky :mavam: podobných témat tu je plno ale přesto mě zajímá váš názor, hlavně i u těch kterým děti ze starých příspěvků už povyrostly. Mám 19měsíčního syna a s manželem přemýšlíme o druhém mimču. Jde o to že jedináčka nachceme ani jeden, žijeme na polosamotě a tak mám strach hlavně o malého aby měl alespon někoho s kým si bude hrát. Malej je dábel ale bojím se že když to budu odkládat, už se mi do druhého nebude chtít. Netěšim se moc na to těhotenství a tak jsem se chtěla zeptat jak jste to zvládaly s 2letým a zda si spolu vyhrají když jsou větší. Máte někdo rozdíl i o 4 roky? Chtěla bych znát vaše zkušenosti

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 11.02.17 13:11

Máme rozdíl 2,5 let ( holka kluk )..vyhrají si spolu ted od těch dvou let mladší..větší rozdíl bych nechtěla z důvodu, že když je větší rozdíl, člověk musí vymýšlet ruzné zábavy pro věkové kategorie at se jedná o výlety, dovolenou i doma při hraní

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 11.02.17 13:18

Můj brácha a ségra mají rozestup 4 roky a brácha je na ségru často protivný, hádají se, vlastně nikdy si pořádně nehráli. Já bych, být tebou neodkládala. Pokud chceš pro syna parťáka, myslím že by měl být rozestup co nejmenší. ;)

andelka83
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 11.02.17 13:19

Já mám rozdíl 22 měsíců, zpočátku masakr, ale teď mají skoro 5 a 7 a už tak dva roky si spolu hrají, mají stejný režim, stejný program.. občas u nás bývá přítelovo dítko které je o 5 let starší než můj starší syn a je to už problém, každý jsou úplně jinde, společný program je oříšek.
Já bych preferovala rozdíl ty cca 3 roky, max.4.

Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 11.02.17 13:20

Máme rozdíl 4,5 roku a je to hodně. Mám pocit, že mám doma dva jedináčky a navíc obě holky jsou hodně silné individuality a nějak nemůžeme přijít na to, aby spolu vycházely. Teď je to trošku lepší, mladší je dvouletá a pomalu se stává parťákem, ale je to už opravdu moc.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 11.02.17 13:26

Kamarádka má teď miminko a předškoláka, rozdíl 5,5 roku, a to už je hodně rozdíl. Mají se rádi, starší už je poměrně samostatný, ale je to prostě jiné no, než když jsou děti vrstevníci.

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 11.02.17 13:27

Mám rozdíl 2 roky a 2 měsíce a neměnila bych. Sice to byl zpočátku masakr, ale holky jsou prostě parťačky. V podstatě mi občas připadají jako dvojčata. Teď už je super, že si vystačí a také výlety atd. už zvládáme ve 4. Obě už lyžují, jezdí na kole. Už se nemusíme dělit na 2 a 2. Ale je to prostě fičák, člověk je dlouho v kuse doma. Jak já se ráda vracela do práce… Takže záleží, jestli se na to cítíš nebo by ses radši vrátila na rok do práce a trochu si od mateřství odfrkla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 13:29
@lecijasek píše:
Mám rozdíl 2 roky a 2 měsíce a neměnila bych. Sice to byl zpočátku masakr, ale holky jsou prostě parťačky. V podstatě mi občas připadají jako dvojčata. Teď už je super, že si vystačí a také výlety atd. už zvládáme ve 4. Obě už lyžují, jezdí na kole. Už se nemusíme dělit na 2 a 2. Ale je to prostě fičák, člověk je dlouho v kuse doma. Jak já se ráda vracela do práce… Takže záleží, jestli se na to cítíš nebo by ses radši vrátila na rok do práce a trochu si od mateřství odfrkla.

Tam je právě problém že se nebudu cítit snad nikdy :mrgreen: Upřímně přiznám že mě nebaví ty mimina, takže toho se i děsím. Nejhorší byl pro mě první rok a bojím se že když budu odkládat, malej bude více samostatnější a já zlenivim

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 11.02.17 13:34

Se ségrou jsme o čtyři roky a je to paráda, vyhrály jsme si už jako úplně malé a na společný hry vzpomínám doteď, kromě drobné přestávky v pubertě jsme spolu vždycky vycházely skvěle a měly se rády (a furt máme). U vlastních dětí to plánuju podobně, možná o něco větší rozdíl, druhátko až bude dceři tak čtyři pět let.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 11.02.17 13:35
@Anonymní píše:
Tam je právě problém že se nebudu cítit snad nikdy :mrgreen: Upřímně přiznám že mě nebaví ty mimina, takže toho se i děsím. Nejhorší byl pro mě první rok a bojím se že když budu odkládat, malej bude více samostatnější a já zlenivim

To je fakt, mně jenom k batoleti přibylo mimino, všechno jsme doma měli a používali pro oba. Člověk si to období batolecího režimu, vaření, plinek, kočárku odbyl v kratším čase.
Teď pomalu uvažujeme o třetím, ale uvědomuju si jaká změna by to byla, že už jsme jinde. Ale holt ta touha mě malinko dostihla, asi kvůli věku, že už mám čas jen pár let ( doslovně). Ještě před rokem, kdy byly mladšímu 4 jsem nechtěla ani slyšet, byla jsem ráda že mam RD za sebou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 13:40
@andelka83 píše:
To je fakt, mně jenom k batoleti přibylo mimino, všechno jsme doma měli a používali pro oba. Člověk si to období batolecího režimu, vaření, plinek, kočárku odbyl v kratším čase.
Teď pomalu uvažujeme o třetím, ale uvědomuju si jaká změna by to byla, že už jsme jinde. Ale holt ta touha mě malinko dostihla, asi kvůli věku, že už mám čas jen pár let ( doslovně). Ještě před rokem, kdy byly mladšímu 4 jsem nechtěla ani slyšet, byla jsem ráda že mam RD za sebou.

Je to tak no :/ já kdybych šla od tří let malýho do práce, určitě bych čuchla zas k penězům a toho že jsem zas mezi lidmi :D pak bych měla druhé až tak za další dva roky, což by byli jedináčci nebo by se nám do dalšího nechtělo. I ted jsem taková na vážkách, potřebovala bych neplánovaně otěhotnět aby bylo jasno :mrgreen: Malej je takovej že si neumí hrát sám, ani se mnou to pořádně neumí, všechno mi bere, hračku mi nepůjčí. Děti má rád. Jen aby si alespon ty sourozenci spolu vyhráli. Přijde mi že když vařím je pořád znuděnej :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 13:42
@Anonymní píše:

Máme rozdíl mezi holkama bez jednoho měsíce tři roky a řekla bych, že je to tak akorát. Hlavně na ty společné aktivity, jak tu někdo psal. Je potom těžké vymýšlet program, když je věkový rozdíl větší. Jeden chce na hřiště, druhého už to nebaví. S tím věkovým rozdílem 3 roky se to ještě dá. U nás ta mladší chce dělat to co starší. Nyní 6 a 9 let. Někdy si spolu vyhrají, jindy se hádají. Jelikož jsou každá jiné povahy, tak občas je to boj. Ale je to krásné, tak vstupují do koalice proti rodičům, vzájemně se podrží. Mohou si společně hrát hry a nepotřebují k tomu rodiče. Já bych se nechtěla vracet do práce a po roce do toho jít znovu. Jedna známá říkala, že druhé dítě bude chtít, až bude to první v první třídě. Už je ve třetí a nedošlo k tomu, ani nedojde. Je to těžké se zase potom vrátit do toho koloběhu, když člověk ví, co to obnáší a starší dítě už je samostatná jednotka.

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 11.02.17 13:42
@Anonymní píše:

jo tak to jsi jak já..já bych nejraději porodila mimčo, přežila 6ti nedělí a další den se probudila a měla 3 leté dítě se všemi znalostmi a vědomostmi které k tomu patří..
První rok dítěte je pro mě největší děs, do druhého mírní děs a od třetího super..proto jsem si řekla že to chci mít vše za sebou než mít třeba 4leté dítě a do toho znova prožívat vstávání, kojení, učení a nočník, krmení..neeee..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 13:49
@smurfka píše:
jo tak to jsi jak já..já bych nejraději porodila mimčo, přežila 6ti nedělí a další den se probudila a měla 3 leté dítě se všemi znalostmi a vědomostmi které k tomu patří..
První rok dítěte je pro mě největší děs, do druhého mírní děs a od třetího super..proto jsem si řekla že to chci mít vše za sebou než mít třeba 4leté dítě a do toho znova prožívat vstávání, kojení, učení a nočník, krmení..neeee..

tak to jsem ráda že nejsem jediná koho mimino nebaví :lol: mě by stačilo to dítě od roka co bude chodit :mrgreen: fakt je ten že jsem kolikrát vyčerpaná z jednoho a bojím se jak budu dávat dvě :( hlavně jsem zvědavá na reakci v rodině kteří jsou jen pro velký rozdíl nebo jen jedináčka :roll: zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 13:49

A ještě u nás ta starší učí mladší třeba jí naučila barvy, vázat tkaničky, počítat. Když chodila starší na logopedii, tak mlaší to dělala s ní. Uměla to i dříve než starší (starší měla motorický problém). Takže z tohoto pohledu to bylo o hodně jednodušší. Ale znát je to, když je doma jen jedna, to je taková pohoda. ;) Ale zase nevědí, co dělat, nudí se, pokud jsou doma jen samy.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >