Velcí psi v bytě - jak fungovat?

Anonymní
18.8.20 18:51

Velcí psi v bytě - jak fungovat?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za dceru, jestli je tu někdo, kdo má v bytě velké psy, jak děláte, aby to doma nebylo cítit, jaký vysavač používáte, jak dostáváte chlupy z pračky? A zkrátka zda jde udržet čistou domácnost se třema velkými psy. Dcera si našla přítele, několik měsíců se navštěvovali, chodila i k němu domu a sama mi říkala, že na chlapa a ještě k tomu pejskaře má napiglováno. Jenže jiné to bylo při návštěvách, asi si myslela, že až spolu budou žít domácnost si úplně vyšperkuje, ale ať dělá co dělá, není to stále úplně ono, začíná jí to dost, sice si nestěžuje, ale já jako matka to vnímám. Teď čekají miminko, ráda bych ji nějak poradila, jak si to co nejvíce usnadnit, ona na zvířata zvyklá není. Doma jsme měli maximálně křečka když byly děti malé. Děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5321
18.8.20 19:01

Nijak. Pes v bytě znamená vždy nějaký chlupy a nepořádek. 3 psy a ještě miminko v bytě tak to hodně štěstí 8o :roll: bych si do bytu neporidila ani cicavu natož 3 velký psy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 19:06
@JancaS84 píše:
Nijak. Pes v bytě znamená vždy nějaký chlupy a nepořádek. 3 psy a ještě miminko v bytě tak to hodně štěstí 8o :roll: bych si do bytu neporidila ani cicavu natož 3 velký psy.

To je mi jasný, že psi nepřestanou chlupatit, ale já myslela, nějaké fígle, třeba nějaký speciální šampon, jestli není k dostání nebo jestli někdo dává nějaké vitamíny, protože ti dva z nich pelichají úplně příšerně i když je vyčesávají. Nebo jsem myslela jestli někdo nemá zkušenost s výkoným vysavačem, zkrátka jak si to usnadnit.

• Citovat
  • Nahlásit
630
18.8.20 19:07

Náš pes třeba cítit není a kdyby byl, tak prý prodávají nějaké psí deodoranty nebo co a nebo asi častěji koupat, ale asi ani to není pro psa úplně super. Máme roční dítě a beru to pro ni jako imunitní booster :lol: Jinak od té doby, co máme malou nesmí pes do postele a omezujeme i gauč - tím se hrozně snížilo množství chlupů ve vzduchu. Každý druhý den psa kartáčuju a doma denně jede robotický vysavač a já následně vytírám. Chlupy v pračce nemám, (nicméně ji pravidelně desinfikuju a čistím filtr), ty zůstavají na oblečení a na to pak zabírá sušička. Na psí věci (pelechy, vodítka, obojky, deky, plachty přes záda) máme pračku jinou. Do auta deku a na to speciální plachtu. Nemáme žádné koberce, všude jen plovoučka a dlažba.
A ano, jde udržet si čistou domácnost i se zvířaty. Troufnu si tvrdit, že mám doma čistěji než moje kamarádky s dětmi :lol: :lol:
Edit: no a pak taky jsou super ty odchlupovací válečky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27686
18.8.20 19:10
@Anonymní píše:
To je mi jasný, že psi nepřestanou chlupatit, ale já myslela, nějaké fígle, třeba nějaký speciální šampon, jestli není k dostání nebo jestli někdo dává nějaké vitamíny, protože ti dva z nich pelichají úplně příšerně i když je vyčesávají. Nebo jsem myslela jestli někdo nemá zkušenost s výkoným vysavačem, zkrátka jak si to usnadnit.

Nemít koberce. Ale línat budou pořád. To je normální. Nechápu, že se musela nakvartýrovat do bytu se třemi psy, když sama měla sotva křečka. Pes v bytě je poznat. Ať si myslí pejskaři co chtějí. Kdo je venčí? Ona bude s kočárem ráno lítat se psy venku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
18.8.20 19:14

@Russet co třeba nosítko? :) ale jinak i s kočárkem je to na pohodu, pokud jsou psi na pohodu a vychovaní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27686
18.8.20 19:16
@fíkofka píše:
@Russet co třeba nosítko? :) ale jinak i s kočárkem je to na pohodu, pokud jsou psi na pohodu a vychovaní :)

Jo, úplná pohoda. U nás musí být na sídlišti psi na vodítku. Vést tři a na břiše novoše, to je úplná pohádka… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31694
18.8.20 19:19
@Russet píše:
Jo, úplná pohoda. U nás musí být na sídlišti psi na vodítku. Vést tři a na břiše novoše, to je úplná pohádka… 8o

U nás taky. Jsou asi 4 přesně definovaná místa na území města, kde je možné psa vypustit volně. Říká se tomu psí loucky a je to v okrajových částech v parku a biokoridoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
18.8.20 19:21

Určitě zrušit koberce a dát vinyl nebo lino, vyhodit látkovou sedací soupravu a dát koženou a ještě koupit robotický vysavač s mopem. Nic moc jiného asi udělat nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27686
18.8.20 19:22
@Jana206 píše:
U nás taky. Jsou asi 4 přesně definovaná místa na území města, kde je možné psa vypustit volně. Říká se tomu psí loucky a je to v okrajových částech v parku a biokoridoru.

Tak u nás toto není. Paneláky, parkoviště a rodinné domy. Všichni jsou celí urvaní, že jim psy ocikávají ploty, chodníky a vrata. Močí kolem dětských hřišť. Lesopark máme za městem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
18.8.20 19:25

@Russet u nás taky ;) a teda já bych si v centru ani psy vypustit na volno nedovolila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
18.8.20 19:26

Doporučuji sušičku, ta to dostane z oblečení. A kombinace robo vysavače a aku tyčového mi funguje nejlépe na chlupy na podlaze, kde to nevezme roomba, vezmu si to sama tyčovým. Na sedačku, kterou máme látkovou drahou a kterou vyměňovat nebudu :D, kombinuji váleček na chlupy a melaminovou houbičku, vezme i špínu co tam ulpí třeba z tlapek a komplet chlupy. Jinak opravdu bude lepší kožená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
18.8.20 19:29

Mám dva psy v bytě ( 2kg a 20kg ) chlupy mám všude, mám černou zeď, kde pes leží. Vysávám denně a vytřu co 3 dny. Mám doma dlažbu a lino. Teď čekám mimi. Hold prostě máme doma zásobu válečků na chlupy, protože oba dva psi jsou dlouhosrstí. Cejtit doma nejsou. Pravidelně je vyčesávám. Žádný další fígle na to nejsou. Buď se stím smíří nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
18.8.20 19:29

Vodila jsem takhle u kocaru tri 30kg psy. Za nami teda jeste cupitaly dve deti. Lidi koukali, ukazovali si, duchodkyne si pochvalovaly- jak vypadaji krasne, jak jdou zpusobne a bla bla. Realita, kterou ostatni nevideli? Aby se neustale nezamotavali, museli byt nakratko, tzn. na prochazku ok, na vyvenceni ani nahodou. Tolik prejetych tlap a dloubancu, aby zatocili, nez si zvykli na kocarkovy provoz. Ja trnula, aby se nestalo cokoli, co by je primelo se rozdivocet, protoze trojkolka se snadno prevrati. Hruza, otrava, uz nikdy vic, jeste, ze jsme meli hodne blizko rokli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 19:31
@Russet píše:
Nemít koberce. Ale línat budou pořád. To je normální. Nechápu, že se musela nakvartýrovat do bytu se třemi psy, když sama měla sotva křečka. Pes v bytě je poznat. Ať si myslí pejskaři co chtějí. Kdo je venčí? Ona bude s kočárem ráno lítat se psy venku?

Tak zatím chodí jen se dvěma, tři si ještě neodvážila, venčí je přítel buď sám nebo společně. Jsou oba hodně sportovní, takže jsou rádi venku, to jí baví, to problém není, má je ráda, teď už chodí jen na procházky a sportovat chodí budoucí zeťák s vnukem, kterého má dcera z předchozího vztahu. I vnouček je má rád i nového taťku, úplně ho zbožňuje. Svého tátu nemá, tak teď už konečně má a jsou šťastní. Já také, jsem šťastná, že má konečně štěstí na lásku. Tři roky byla sama s vnukem a pak ho potkala a rozumějí si. Má problém jen s tím pořádkem, je hodně na čistotu a když vidí, jak je vnuk obalený kolikrát chlupama, když se po nich válí, tak jí děsí, co bude až poleze druhé vnouče. První vnuk tak žije až od čtyř let ne od miminka, tak to je rozdíl. Jinak psi jsou vychování velice dobře i já co psi nemusím, tak mi nevadí, doma bych to nechtěla, ale nevadí mi. Tady jde pouze o zkušenosti, abych je mohla dceři předat, jak si usnadnit úklid.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama