Velice častá zácpa

Anonymní
6.3.21 15:42

Velice častá zácpa

Zdravím, chtěla bych se zeptat, už pár let trpím na nepravidelné trávení, buď nejdu vůbec klidně i pár dní a když už si na to něco dám tak naopak mám průjem a chodím celý den, nikdy nechodím pravidelně, vydrží mi to tak 2-3 dny maximálně chodit každý den, jinak pak zase zácpa. Řešila jsem to ins doktorkou už a stejně nic a zrovna momentálně mám zácpu několikátý den strašně mě píchá po celém břichu a je to strašně nepříjemné, nevíte co na to? A co si koupit pořádného na úpravu systému?
Děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16007
6.3.21 16:00

Máš vyloučené potravinové nesnášenlivosti? Kolik vlákniny denně sníš, kolik vypiješ tekutin, jak to máš s pravidelným pohybem? Jaké konkrétní mechanismy používáš na kompenzaci stresu a zátěže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 16:06

@Ou mám hodně starou doktorku, nic mi neřekla, že mám všechno v pořádku a poslala mě domů
Je mi 20
Přemýšlím, že přejdu k jiné..
vypiju určitě 2-3 litry, snažím se

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16007
6.3.21 16:09
@Anonymní píše:
@Ou mám hodně starou doktorku, nic mi neřekla, že mám všechno v pořádku a poslala mě domů
Je mi 20
Přemýšlím, že přejdu k jiné..

no praktická lékařka ti intolerance nezjistí, zajdi na alergologii.

Zbytek otázek nemá nic společného s praktickou lékařkou

• kolik pohybu máš během týdne
  • jak jíš?
  • jakými mechanismy zvládáš stres?

Nedostatek pohybu, nedostatek vlákniny, tekutin a zdravých tuků v potravě a neřešený stres a úzkost můžou způsobovat zácpu a pokud chceš svoje trávení srovnat, potřebuejš začít dělat změny ve svém životním stylu.

zážádný zázračný prostředek, který vyřeší to že možná žiješ tak, že si ubližuješ to nevyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 17:15

Základ: dostatek vlákniny, hodně pít a pohyb, to jistě vše ale víš :) za sebe mohu doporučit zařadit kefíry, sklenku denne a lactulozu (dle doktora se může brát dlouhodobě) + výše zmíněné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
6.3.21 21:01
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, už pár let trpím na nepravidelné trávení, buď nejdu vůbec klidně i pár dní a když už si na to něco dám tak naopak mám průjem a chodím celý den, nikdy nechodím pravidelně, vydrží mi to tak 2-3 dny maximálně chodit každý den, jinak pak zase zácpa. Řešila jsem to ins doktorkou už a stejně nic a zrovna momentálně mám zácpu několikátý den strašně mě píchá po celém břichu a je to strašně nepříjemné, nevíte co na to? A co si koupit pořádného na úpravu systému?
Děkuji..

Zaječiská hořká, vyzkoušej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat