Velike mnozstvi kyseliny listove v tehotenstvi

Anonymni
19.8.09 17:32

Velike mnozstvi kyseliny listove v tehotenstvi

Ahoj holky.Chtela jsem se zeptat, je tu nekdo, kdo musi brat v tehotenstvi velike mnozstvi kyseliny listove?Ja mam po nekolika nezdarech a z testu mi zjistili, ze musim brat velike mnozstvi kyseliny listove - beru 4MG kazdy den.
Je tu nekdo, kdo to bere/brat taky tak?
Pokud ano - JAK DLOUHO jste to brali - jen prvni tri mesice nebo toto velke mnozstvi cele tehotenstvi?
DEKUJI.Hanka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23923
19.8.09 18:47

4mg denně mi nepřijde jako velké množství. V kys. listové na předpis, Acidum folicum jí je 10mg a bere se to běžně jako normální dávka… Já taky. Brala jsem ji do 20tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
19.8.09 19:02

Přidávám se k názoru Kamiš. Taky mi to nepřijde tak moc. Já jsem brala acidum folicum na předpis (10 mg v jedné tabletě) 2× denně. A asi taky do 20 tt (už to přesně nevím, ale nějak kolem pohybů jsem končila). A navzdory rodinné anamnéze je prcek zdravý :) ťuk ťuk na dřevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
19.8.09 19:05

Ahoj,

já jsem brala před otěhotněním myslím 10 mg a potom v těhotenství do 12 TT myslím 20 mg, takže mi taky nepříjde 40 mg jako velká dávka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.09 19:09

Holky, ja mam dojem, ze doslo k nedorozumneni.

ELASTI-Q Acidum folicum tbl 30:
Složení Kyselina listová (acidum folicum) 200mcg, vitamín B6 (pyridoxin) 2mg, inulin 232mg v tabletě.

Ja mluvim o jednotkach MG ne MCG. Pro normalni tehuli se doporucuje denni mnozstvi 400-800 MCG denne. Ja beru 4 MG, coz je desetkrat vice! Hanka.

• Nahlásit
  • Citovat
23923
19.8.09 19:17

Vždyť píšu, že v kyselině listové na předpis, jmenuje se to přímo Acidum folicum, je to totiž čistá kyselina listová, bez jiných pří:,–(, jí je 10mg. Takže jsi to asi nepochopila ty :wink:

Viz foto, jen je to asi mázlé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.09 19:42

No tak to cumim. Ja myslela, ze jste to musely poplest (mg a mcg). Normalni davka kyseliny listove v tehotenstvi se doporucuje tech 400 az 800 MCG. Me rekl doktor, ze musim brat desetkrat tolik - 4 MG. Coz mi samozrejme pripadalo silene moc. Ale jak vidim, nektere z vas braly jeste desetkrat vic nez ja?? Tak to jo. Diky za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
77
19.8.09 20:26

Kyselinou listovou nic nezkazíš… já brala taky to Acidum folicum 2× denně nejdřív ze začátku asi do 12tt, pak jsem brala míň a ke konci, kdy jsem měla málo železa mi doktorka tohle přidala i k železu… takže vlastně celý těhu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4099
19.8.09 21:00

Kyselinou listovou se prý předávkovat nijak nedá, nepotřebné množství se vylučuje močí. Mi doktor řekl, že nemá smysl brát víc než 10 mg denně (1tbl. Acidum folicum), protože střevo nemá vůbec šanci větší množství vstřebat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama