Velikonoce, co říkají Vaše děti za básničku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 30.03.18 19:50
Velikonoce-co rikaji Vase deti za basnicku?

Otazka jasna :D

Jakou rikacku, nebo basnicku rikaji Vase deti na Velikonoce pri pomlazce?

:kytka:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

brumi
Kelišová 6030 příspěvků 30.03.18 19:57

U nás vede klasika, hody hody doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese nový :), pak ještě Panímámo zlatičká, darujte nám vajíčka,
nedáte-li vajíčka, uteče vám slepička
do horního rybníčka
a z rybníčka do louže
kdo jí odtud pomůže?

cookies321
Kecalka 381 příspěvků 1 inzerát 30.03.18 19:58

U nás chlapy říkali : hody hody doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bilý, slepcicka v koutku na zeleným proudku snese zase jiný.

Heivka
Závislačka 2735 příspěvků 30.03.18 19:58

Já asi budu muset pro prcka něco vymyslet, protože s jeho slovní zásobou nic rozumného nepůjde.

Jediná říkanka co si pamatuju je: Já jsem malý koldeníček, koledovat neumím, navalte mi pětikilo ať tu dlouho nečumím. Což asi není úplně nejvhodnější :mrgreen:

brumi
Kelišová 6030 příspěvků 30.03.18 19:59

Nu a nejmenší to vyřešil snadno, vždy říká jen hody hody vody :D :D

Niky2
Kecalka 453 příspěvků 42 inzerátů 30.03.18 20:29

Syn s kluky ze tridy vymysleli: Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovany. Jestli mi je nedate, pouziju karate :mrgreen:

tumpach
Kelišová 5732 příspěvků 30.03.18 20:33

@Niky2 znám jen klasiku, ale tohle teda je dobrý, mají fantazii :mrgreen: ale radši to nikde neříkej, nebo si budou lidi říkat, že vaše děti je chtěli zmydlit :D

Mavys
Nováček 8 příspěvků 30.03.18 20:36

Syn 3,5 roku říká..
Hody, hody, zdravíčko,
dejte klukům vajíčko,
na pomlázku mašli, že k vám cestu našli.
:)

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 30.03.18 20:43

U nas vitezi: upletl jsem pomlazku, je hezci nez z obrazku, vsechny holky ktere znam, navstivim a vymrskam, nez mi daji vajicko, vyplatim je malicko.

Katerina308
Kecalka 429 příspěvků 153 inzerátů 30.03.18 20:49

Můj syn si stvořil svojí verzi. Hody hody doprovody, hodíme Vás do pohody :-D Jinou verzi odmítá

Niky2
Kecalka 453 příspěvků 42 inzerátů 30.03.18 20:51

@svetylko83
Tuhle se ted ucil syn do skoly za domaci ukol a je moc pekna. :palec:

Niky2
Kecalka 453 příspěvků 42 inzerátů 30.03.18 20:55

@tumpach
Jojo, fantazii maji, rozesmal me.Kdo nas zna, tak vi, ze mame doma jen andilky, kteri by mouse neublizili :lol: Kdyz to rika, smeje se u toho, tak snad to bude v klidu.Ale klasika je jistota, tak asi prida i tu…pro vsechny pripady ;)

Niky2
Kecalka 453 příspěvků 42 inzerátů 30.03.18 20:56

@Katerina308
Taky dobry! :palec: :D

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 11188 příspěvků 1 inzerát 30.03.18 21:11

@Kralikcek No ve školce se učili hody hody doprovody dejte vejce malovaný,… Manžel syna naučil trošku jinou říkačku, kterou si moc nepamatuji, ale je to nějak podobně jako toto: Hody, hody, doprovody, pijem všechno, kromě vody,… :roll:

svetylko83
Stálice 59 příspěvků 30.03.18 21:18
@Niky2 píše:
@svetylko83
Tuhle se ted ucil syn do skoly za domaci ukol a je moc pekna. :palec:

To je, ani nevim jestli se letos ucili nejakou ve skolce, vloni umeli peknou

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Řepka a jeho skandály neunikly ani zahraničím novinářům, řeší se v Británii

Tomáš Řepka se znovu dostal do britských médií. Tentokrát ale ne kvůli svému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama