Velikost bot 42,5 koupit 42 nebo 43?

Anonymní
21.12.19 11:00

Velikost bot 42,5 koupit 42 nebo 43?

Zdravím, chtěla bych koupit boty příteli, který má velikost 42,5
Boty, které chci koupit ale nikde neseženu v této velikosti.. prostě buď 42, nebo 43
Které by byly velikostně lepší?
(Jedny má také 42 a prý mu teda jsou, ale bylo by to o to půl číslo lepší)
Ostatní má prostě 42,5
Jaké byste vybrali? Nebo bude nejlepší vybrat jiné v přesné velikosti? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
21.12.19 11:08

Radši větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18086
21.12.19 11:26

No určitě 43…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.19 11:32

Ahoj, já bych si tedy netroufla koupit nikomu boty jen podle velikosti, mám problém se rozhodnout i když kupuji sama sobě, nepíšeš jaký typ bot chceš koupit, ale třeba Adidas mají velikosti i v půlkách. A určitě i jiné značky. Zeptala bych se v obchodě. Ale jinak souhlasím s výše uvedenými radami, raději 43.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
21.12.19 11:35

Tak jednak mně přijde dost riskantní kupovat boty přes internet, nelajsla bych si to ani pro sebe, leda by to byl buď stejný model, co už jsem dřív měla nebo alespoň podobný od stejné značky (ale i to by podle mě byla sázka do loterie), a druhak boty se nemají darovat, přináší to prý neštěstí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
21.12.19 11:36
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18086
21.12.19 11:41

@Martinik Tak já si klidně přes net boty od značky, kterou nosím, koupím. Stejně tak manželovi nebo dětem. A pokud by náhodou neseděly, tak se dají vždycky vrátit. A žádné pověry o darování bot neznám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3215
21.12.19 11:47
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych koupit boty příteli, který má velikost 42,5
Boty, které chci koupit ale nikde neseženu v této velikosti.. prostě buď 42, nebo 43
Které by byly velikostně lepší?
(Jedny má také 42 a prý mu teda jsou, ale bylo by to o to půl číslo lepší)
Ostatní má prostě 42,5
Jaké byste vybrali? Nebo bude nejlepší vybrat jiné v přesné velikosti? :D

Není nad čím rozmýšlet, 43 :lol:
Ale určitě půjde vrátit zpět ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
21.12.19 11:56
@Monchichik píše:
@Martinik Tak já si klidně přes net boty od značky, kterou nosím, koupím. Stejně tak manželovi nebo dětem. A pokud by náhodou neseděly, tak se dají vždycky vrátit. A žádné pověry o darování bot neznám…

Dělám to taky tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30456
21.12.19 12:01
@Martinik píše:
Tak jednak mně přijde dost riskantní kupovat boty přes internet, nelajsla bych si to ani pro sebe, leda by to byl buď stejný model, co už jsem dřív měla nebo alespoň podobný od stejné značky (ale i to by podle mě byla sázka do loterie), a druhak boty se nemají darovat, přináší to prý neštěstí :nevim:

A jaké? Já dostávala darem boty celou dobu, než jsem si začala vydělávat. A smůlu teda velkou nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
21.12.19 12:09

Tak poupravuju: „Boty se také nesměly dávat, aby obdarovaného nepotkal rozchod s milými lidmi (milencem, rodinou, příbuzenstvem).“ Ale je to pověra samozřejmě :D
Jinak věřím, že spousta lidí si objednává boty bez problémů přes net, ale třeba já mám takovou „nekonfekční“ velikost a většina standardních tvarů (třeba baleríny s kulatou špičkou) mi vůbec nesedí a i v kamenným krámě vyzkouším třeba desatery boty než mi nějaký sednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18086
21.12.19 12:12

Na pověry kolem bot já nedám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53004
21.12.19 12:40

Já nevím, no. Od jedné a té samé značky mi jeden model sedne líp 41 a druhý 42, občas jsem i někde mezi, kdy jedny tlačí a druhé se vyzouvají, takže zkonstatuju, že tenhle model prostě není pro mě. Takže prostě bez toho, abych se v tom prošla, nekupuju. Pokud to má být dárek, vzala bych větší s tím, že se kdyžtak dají vyměnit/vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
21.12.19 13:28

Každý výrobce má jiné délky stélek..někde mi sedí 41 a někde 43…pokud bych kupovala ověřenou značku, kterou už na sobě měl, vzala bych ty větší, ale jinak bych fakt boty nekupovala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
21.12.19 13:31

Určitě 43, kdyžtak vrátíte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu