Velikost miminka a předčasný porod

29.2.16 13:11

Velikost miminka a předčasný porod

Zdravím, chci se zeptat jakou jste měli velikost prcka v zhruba 34tt? My dnes na kontrole 33+3 měli 2700g. Paní doktorka jen řekla, že miminko bude větší. Termín mi tim padem ukazuje o měsíc dříve než bychom měli rodit. Mohu se obávat, že opravdu porodím dříve? Děkuji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kazda.m
29.2.16 13:14

Uprimne-ja po sve zkusenosti na tyhle miry pred porodem neverim. Nevim zda je to doktory nebo temi pristroji…me v rozmezi tydne dva doktori namerili rozdil pul kila, treti doktor zas za tyden dokonce nameril ze mimi hubne:) jsou tam pry velke odchylky. Ja teda mela opacny problem ze mi hrozili malym miminkem.

• Citovat
  • Upravit
24456
29.2.16 13:16

No obávat se můžeš, ale nejspíš by porod nebyl předčasný jen kvůli hmotnosti miminka.

A teď už se s termínem vůbec nehýbe - to by se přece všechny děti musely rodit stejně velké… :nevim:

Navíc - je to jen odhad. Půl kila sem, půl kila tam. Vůbec se tím nezatěžuj.
Nejspíš porodíš okolo termínu trochu větší mimino. (Větší, než tabulkový průměr, nemyslím hned 5,5kg.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
29.2.16 13:16

@Šrečka 33+6 odhad 2990g ;) Potom mi delali UZ v 38tt pred cisarem, odhad 3200g. Nakonec porod 39+0 s vahou 3600g. Vsechno se jeste muze zmenit, ten mesic udela jeste hodne. Nekomu behem posledniho mesice mimco hodne nabere, nekomu naopak vubec ;)
Myslim, ze ta velikost nema na porod zadny vliv. Kdybych nesla na cisare, asi bych mela maleho v brichu dodnes. Nemela jsem zadne poslicky, zadne otvirani nic. Maly byl vetsi od zacatku.Ve 30tt odpovidal 36tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
29.2.16 13:18

Rodila jsem 34+5,dle UZ mela mit 2200 a mela 1900g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3366
29.2.16 13:19
@Šrečka píše:
Zdravím, chci se zeptat jakou jste měli velikost prcka v zhruba 34tt? My dnes na kontrole 33+3 měli 2700g. Paní doktorka jen řekla, že miminko bude větší. Termín mi tim padem ukazuje o měsíc dříve než bychom měli rodit. Mohu se obávat, že opravdu porodím dříve? Děkuji :think:

TP se snad stanovuje na zacatku tehotenstvi, v prvnim trimestru, ne ve 34. tt; deti se rodi donosene pod 3 kila, i hodne pres 4 kila.
Mne rekli asi tri dny pred porodem, ze mala ma dle utz 3,5 kg, narodila se a mela 2,8kg, tkz asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
29.2.16 13:20

@kazda.m souhlas§
mimčo se nenarodí předčasně jen kvůli tomu, že už váží moc kilo, pro předčasný porod jsou potřeba jiné „průšvihy“ jako infekce atd.
spíš hrozí, že ti doktoři budou chtít vyvolávat porod dřív jen proto, že jim odhad vyšel na vysokou hmotnost - já byla v porodnici s jednou maminou, kterou nutili do vyvolání o 14 dní dříve jen proto, že má odhad 3,5 kg a mohlo by se to vyšplhat v termínu ke 4 kg a ona je drobná a porod by nedala, nesouhlasila, nakonec rodila pár dní před termínem, přirozeně a dítě mělo 3,4 kg! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
29.2.16 13:22

Váhový odhad je jen odhad. Lítá to klidně +- kilo. A odhadnout, jestli bude nebo nebude předčasný porod podle váhy nelze. Dítě může mít kilo a rozjede se porod anebo může mít 5 kilo a dítěti se nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
29.2.16 13:24

Je to je hrubý odhad, mě pár dni před porodem tvrdili, že malá bude mít 3,4 kg a měla 3,9 kg, takže je to opravdu plus minus půl kg :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
29.2.16 13:27

Moje kamaradka mela odhad 4200g, uzska panev takze na cisare. Nakonec mel o kilo mene. Moje deti se taky rozchazeli. Syn byl malicky 39+0 odhad 2700 dcera ve 36+3 2700 oba se narodili v terminu s vahou kolem 3300g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 13:30

Diky :-) jen jsem se chtěla zeptat, jelikož ten váhový příbytek je fakt velký, ale prej odhad váhy u porodu mi řekne na dalsí kontrole. Spiše sem si řikala co s tím p. doktorka bude dělat :-) nedělá zatim nic. Je možné že bych mohla rodit císařem? Jsem hrozně hubená :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
29.2.16 13:33

@Šrečka tvoje doktorka s tím neudělá nic :lol: O způsobu porodu se rozhoduje až v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
29.2.16 13:43

@Šrečka nezalezi na tom, jestli jsi hubena, ale jakou mas panev. Mam kamaradku ktera je dost pri tele a sla na cisare protoze ma uzkou panev a malou by nevytlacila. Druha vec, jak pise @tamata o zpusobu porodu rozhoduje porodnice. Ale doktorka muze dat doporuceni. Nicmene ted je opravdu jeste hodne brzo resit nejakou vahu kdyz mas pred sebou jeste vic jak mesic. Jak vidis, my meli v 34tt odhad 3kg a nakonec se maly narodil 3600g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama