Velikost porcí příkrmů u 6 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 13.11.18 08:28
Velikost porcí příkrmů u 6 měsíčního miminka

Ahoj maminky. Chtěla bych Vás požádat o Vaše zkušenosti s velikostí porciček pro miminko. Mám 6 měsíční holčičku (za dva týdnu 6 měsíců), která je podle doktorky drobná 6200g, ale přibírá na svém percentilu dobře. Už papá příkrmy, ale nyní jsme ve fázi testování na alergii na kravskou bílkovinu. Nepije tedy žádné kojenecke mléko, ani mléčné kaše. Ráno jí dám 125g ovocné přesnídávky, na obed 125g masozeleninového příkrmu a večer malou mističku nemléčné rýžové kase. Do toho 6× denne kojím. Pusinku otevírá jako kapřík ukázkově, proto mě zajímá, jestli jí nedat větší porce a vím, že každé miminko je jiné, ale jen mě zajímá, jak to chodí u jiných miminek. Děkuji za Vaše zkušenosti :)

Přečtěte si článek: Příkrmy od 6. měsíce - jak a čím začít?

Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 13.11.18 08:31

@Jaroschka Dětem jsem to nikdy nevážila, kolik snědly, tolik snědly. V těch 6 měsících snědly jen pár lžiček.
Když ti jí, tak jí prostě nabídni víc.
Nicméně nějakou mléčnou dávku by v tomhle věku ještě měla.

Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 13.11.18 08:34

Děkuju za odpověď. Já tam zapomněla napsat že ji 6× denně kojím. ????

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 08:45

Nic nevážím, jenom množství masa (připravuji doma v páře) a sní v necelých 5 měsících kolik chce, to znamená okolo 180 - 200 g. Ovocné přesnídávky taky nevážím, dělám například dvě jablka ale kolik toho je, to nevím, asi taky okolo 180 g. Vážení neřeším, nemáme problém s váhou.

Janli
Kelišová 6253 příspěvků 13.11.18 08:56

Vařila jsem sama, nic jsem nevážila. Co dítě snědlo, to snědlo. To když dojí porci a má ještě hlad už jí nedás? Já krmila až bylo dítě syté.

Kriss Tina
Kelišová 5952 příspěvků 13.11.18 09:08

Nic sem nevážila, taky záleží jak dlouho příkrm dáváte. Ze začátku to bylo max pár lžiček, po 2 měsících už byl schopný sníst skoro celou tu skleničku :nevim: taky záleželo jak mu to zrovna chutnalo, něco sněd celé, něco jenom olíz. V tomhle věku ještě stačí to kojení, ty příkrmy jsou spíš o ochutnávání a zvykání si na tužší stravu.

Netopirek
Echt Kelišová 7929 příspěvků 13.11.18 09:15

nic jsem nevážila. A od druhého dítěte praktikuji BLW, takže ani nemixuji. Co dítě sní, to sní. Až u starších hlídám jestli nejí málo.

Pokud kojíš tak UM ani mléčné kaše nepotřebuje. Ty jsou hlavně pro děti na UM.

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 13.11.18 09:20

@Jaroschka nikdy jsem nic nevážila, přišlo mi vždy, že to dcera spíš jen ochutnává, byly to prostě malé porcičky, přibývala dost

pocker
Kecalka 112 příspěvků 13.11.18 09:30

Nikdy jsem nic nevážíla, dítě si řeklo kdy má dost.

Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 13.11.18 10:41

Dekuji vsem. Zatím dávám skleničky , protože v zimě prý neni v běžných obchodech vhodná zelenina atd. A ta sklenička má práve 125g. Přijde mi, že dcera ráda papá, ale nechci jí nějak uškodit tím, že jí budu přejídat nebo naopak nedojídat. No první mimiko, tak jsem ráda i za jiné zkušenosti :)

hospodki
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 13.11.18 13:50

nas ma za tyden 6. do konce pateho byl plne kojeny a ted zacal i ovocnou svacinu. tj. dopoledne 100g presnidavky, 140 masozeleni­noveho prikrmu, vecere 120 kase. Nijak to od nej necpu, vic nechce. Poslednich par lzicek uz kouka okolo a pusu neotvira moc ochotne, tak mu to necpu a kdyz je nedoji, tak holt vyhodim. Bud varim, nebo kupuji ty 190 a ma 2ks na tři dny. dneska mel zbytek kruty a dojedl se telecim :mrgreen:

Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 13.11.18 15:37

Tak to jste na tom podobně jako my :)

lucynka25
Echt Kelišová 7905 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 21:33

@Jaroschka Jídlo jsem také nikdy nevážila, co holky snědly,to snědly. Maso jsem dala ze začátku 1 kostičku a později dvě (maso si vařím dopředu,rozmixuji a zamrazím do kostiček na led, pak jen vařím zeleninu a přílohy).

Myslím, že ti jí krásně, moje holky okolo 6.měsíce teprve začínaly ochutnávat, také kojené. Ta první začala v 6.měsících a druhá okolo 5.měsíce a než snědly to, co sní tvoje dítko trvalo to hodně dlouho :mrgreen:

Každopádně domácí stravy bych se nebála, nevím kde bydlíš,ale určitě někde seženeš kvalitní zeleninu a chutná to úplně jinak než ty skleničky, mě je druhá dcera nejedla vůbec, proto jsem založila skupinku vaříme pro kojence a batolata a začala přidávat „naše recepty“, zkus se podívat, je jich tam opravdu hodně a pořád vařím ;)
Skupinka je otevřená pro všechny :mavam:

Hancue
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 22:50

Můj syn krásně papá, vařím doma. Sní na posezení 200g a to na 6. Měsíců. Což není moc dobře, protože potom nechce svačinu, jak je plný. Takže se snažím mu dat těch 150g, aby pak jedl další jídla. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >