Velká bolest chodidla a nártu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 17:39
Velká bolest chodidla a nártu

Zdravím,
předesílám, že doktora navštívím až v krajním případě, zatím prosím vaše zkušenosti. Šíleně ( ale fakt moc) mě už tŕetí den bolí dolní část nohy - nárt, chodidlo až po kotník. Nejhorší je to v klidu, nemůžu ani usnout. Při chůzi to bolí zezačátku, pak to rozchodím. Lýtko mě nebolí, nohu propnu normálně. Velice mě bolí, když se postavím na špičky ( ten nárt). Úraz jsem neměla, pouze minulou sobotu delší (18 km) vycházka a tuto sobotu jsem chodila celý den bosky. Žeby klenba? Zas nechci k doktorovi s kravinou… :nevim:

Reakce:
Fíková
Kelišová 6130 příspěvků 26.08.19 17:54

Jo, nejspíš to bude klenba.

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 17:57
@Fíková píše:
Jo, nejspíš to bude klenba.

Ale to se nijak neléčí, ne? Jen se dělají opatření jako ortopedické vložky a podobně, nebo se pletu?

Fíková
Kelišová 6130 příspěvků 26.08.19 18:00

@SibyllaTrelawney jo, ještě jsou na to i nějaké cviky a uleví i střídavě teplá a studená sprcha.

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 18:02
@Fíková píše:
@SibyllaTrelawney jo, ještě jsou na to i nějaké cviky a uleví i střídavě teplá a studená sprcha.

Vyzkouším, děkuju.

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 26.08.19 18:11

Máš podrážděné a nebo zanícené šlachy. Nech se dovézt k lékaři.

Leduj, mazej nějakou protizánětlivou mastí, zachovávej klidový režim a až to půjde tak protahuj a pořiď si takového toho masážního ježečka a tím to masíruj tak třikrát denně.

Pokud to bude trvat dlouho, tak si zajdi k podiatrovy.

Jo a příště na výlety nos jiné boty.

A když nebudeš idiot a půjdeš k lékaři rovnou, tak dostaneš napsané rehabilitace, které ti uleví rychleji. Ale pokud cheš trpět a jako pitomec k lékaři nepudeš, nepudeš a nepudeš, tak nechoď.

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 18:52

@Ou Já jsem měla boty normální trekovky, žádné obyčejné tenisky… :nevim: jinak děkuji za rady, mast a klidový režim hodlám praktikovat; ten poslední odstavec ( idiot a pitomec) byl ale celkem zbytečný, neřekla jsem, že k lékaři nepůjdu vůbec

Heivka
Závislačka 4350 příspěvků 26.08.19 18:53

@SibyllaTrelawney Může to být klenba, ale taky se takhle může projevit únavová zlomenina zánártních kůstek, to se většinou stane když jste třeba normálně zvyklá na podpatky a pak bez tréninku nazujete pohorky a dáte si ohromnou tůru. Nebo samozřejmě i naopak.

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 18:59

@Heivka Děkuju. Projevila by se ale únavová zlomenina po týdnu? Je to celkem dlouhá doba od teoretického zdroje potíží po projevení příznaků :nevim: Jo ještě… na nártu mám menší černou modřinu, ale nebolí to, když tam zmáčknu, bolí to jinde. Jinak podobné trasy chodíme celkem často, nebyla to " nárazová akce" a podpatky nosím spíš výjimečně… :nevim:

Heivka
Závislačka 4350 příspěvků 26.08.19 19:13

@SibyllaTrelawney Právě že se projeví až po nějaké době, z počátku se projevuje jako občasné píchnutí v chodidle a přechodná bolest v klidu. Je to citlivé na zmáčknutí. po nějaké době se může i vytvořit modřina Problém je že třeba na rentgenu nemusí být hned vidět. U mě bylo podezření na únavovou zlomeninu a na rentgenu jsem byla 3× vždycky po týdnu. U mě to byl nakonec jenom skřípnutý vaz, takže jak se případná zlomenina léčí nevím. Ale normálně mě nechali chodit, měla jsem jenom chodidlo stáhnuté obinadlem a nařízený co nejvíc klidový režim, takže z domu do auta, z auta do práce, tam sedět a zase stejný způsob zpátky.

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 19:21

@Heivka Děkuju, zvážím tedy ten rentgen. Já jsem měla za to, že by to bolelo ihned.

Heivka
Závislačka 4350 příspěvků 26.08.19 19:25

@SibyllaTrelawney Právě mě z toho omylu taky vyvedli, protože ta zlomenina je drobná a většinou se na rentgenu projeví až po nějaké době, kdy se kosti o sebe trochu obrousí. Proto mě tolikrát hnali na rentgen.

SibyllaTrelawney
Kecalka 484 příspěvků 26.08.19 19:32

@Heivka Moc děkuju za osvětlení problému! :kytka:

baimoli
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 26.08.19 19:33

Mě se to taky někdy stává. Buď z dlouhého chození v né moc dobrých botách nebo právě od bosých (studených) nohou (když chodím doma bosá po studené dlaždě). Nevím, co to přesně je, můj doktor si myslí, že něco jako artróza. Pomáhá mi nechat nohy odpočívat nahoře a teplo. Předepsal mi na to diclofenac - prášky a mast.

Váš příspěvek
Reklama