Velká bolest zad, ztuhnutí, nejspíš prochladnutí?

Lo
6178
2.8.13 19:33

Velká bolest zad, ztuhnutí, nejspíš prochladnutí?

Ahoj, manžel 2 dny nadával na bolest zad a teď mi psal sms, že jede z práce domů dřív, že ta bolest je hrozná, že je celej ztuhlej a že se nemůže moc hýbat :zed:
V pondělí jsme strašně zmokli a nějakou dobu byli v tom mokrém..asi to bude od toho.
Prosím všechny možný rady, jak se toho co nejdříve zbavit..My máme jet v neděli k našim na Moravu, tak aby vůbec muž byl schopnej :zed:
Děkuji za každou radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
2.8.13 19:37
@Lo píše:
Ahoj, manžel 2 dny nadával na bolest zad a teď mi psal sms, že jede z práce domů dřív, že ta bolest je hrozná, že je celej ztuhlej a že se nemůže moc hýbat :zed:
V pondělí jsme strašně zmokli a nějakou dobu byli v tom mokrém..asi to bude od toho.
Prosím všechny možný rady, jak se toho co nejdříve zbavit..My máme jet v neděli k našim na Moravu, tak aby vůbec muž byl schopnej :zed:
Děkuji za každou radu :kytka:

ja bYCh jela na pohOvost tedy, aspon by mu to opíchli nebo dali neco na bolest :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 19:38

Suché teplo, ale rychlejší je ta pohotovost a obstřik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1483
2.8.13 19:40

Loni se mi stalo po promoknutí úplně totéž. Také jsem to řešila jen prášky na bolest a ležet, ale nepomohlo to, pak jsem nemohla dojít ani k doktorovi. Navrhuji taktéž lékaře. Dají nějaké tabletky na uvolnění svalstva a poradí co dál. Jinak mi pomohl také gel na bolest zad, je to ale spíše chvilkové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
2.8.13 19:41

Otočit to na pohotovost, ony to můžou být i ledviny, pokud jsou to záda tak mu to opíchají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
2.8.13 19:41

@Lo K doktorovi pro prášky, nic jiného nepomůže. Může to zkusit ibalginem nebo nějakým gelem (ibalgin, voltaren,…), ale spíš bude potřeba napsat něco silnějšího. Mně to chytlo loni, taky z prochladnutí a drželo mě to dva týdny. Je to hrůza, nemohla jsem nic, ani se pořádně nadechnout, takže s tvým mužem soucítím. Hlavně ať to nezkouší rozehnat ve vodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6178
2.8.13 19:54

@Z.jev ted mi psal, jestli bych mu napustila horkou vanu, než příjde :nevim:
Proč ne vodou??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
2.8.13 20:00

Všichni maséři a ortopedi mi říkají, že je lepší suché teplo. Nedávno mi jedna masérka říkala super recept na suché teplo, které na sebe velmi často používá, já jsem se k tomu zatím nedostala. Na pánvi opražit mořskou sůl, dát do nějakého starého bavlněného povlaku na polštář a přiložit na bolavá záda nejlépe na noc. Celou noc prý má vždy pocit, že zábal hřeje a zádové svaly jí vždy uvolní.
Tak třeba tahle rada pomůže i tvému manželovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6178
2.8.13 20:05

@dair děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 20:18
@Lo píše:
Proč ne vodou??

pry muzou nastat svalove krece, tak radsi suche teplo, me super zabirala hrejici elektricka deka, nebo hrejiva naplast, ale to je masakr, vydrzela jsem to jen dve hodky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2234
2.8.13 20:24

Suché teplo v podobě nažehleného ručníku (bez napařování), být v klidu, zobnout si dva Ibalginy každých 8 hodin a bude líp ;) Hlavně to nerozhánět ve vaně s horkou vodou..!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2234
2.8.13 20:26

Ono se to v té vaně sice prohřeje, ale také stejně rychle to po vylezení prochladne a ztuhne, i když by si hned vlezl pod deku. Proto jsou ty bolesti poté ještě horší.. proto to suché teplo a jen rychlosprcha na umytí!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
2.8.13 21:33
@Lo píše:
Proč ne vodou??

Protože po koupeli se to může ještě zhoršit. Sice se mu asi v té vodě uleví, ale jak vyleze prochladne znovu a může to být ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35622
3.8.13 07:08

S tim nahrivanim je to tak, ze nekomu to pomuze, nekomu to jeste zhorsi. proto se to obecne nedoporucuje, ale je to na individualni zkusenosti - muze to zkusit. Jinak pokud se nemuze ani hnout a mate jet na dovolenou, tak bych fakticky jela klidne na nejblizsi neurtologii na prijmovou ambulanci, tam ho opichaji a daj nejaky recet, to je nejrychlejsi a neucinnejsi. Ostatni taky pomuze, ale za dyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama