Velká bolest zubu i přes návštěvu zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

padandy
Kecalka 465 příspěvků 09.01.17 10:39
Velká bolest zubu i přes navstevu zubare

Ahoj holky, pisu, protoze jsem uz opravdu zoufala a treba mate nekdo podobnou zkusenost. Byla jsem ted na trech navstevach u zubare- vlastne me puvodne ani moc zub nebolel ale rentgen odhalil kaz na sestce. Byl az do drene-mela jsem zanet drene a cistily se mi kanalky. Dnes se mel zub jen zadelat, ale od ctvrtku kdy jsem byla naposledy jsem na zub nemohla ani nic zkousnout, hrozna bolest, jen jsem na nej zatlacila trosku a hrkly mi slzy do oci, dneska mi zubarka rekla ze neni mozne aby me to bolelo, ze my mladi nic nevydrzime a chtela mi to zadelat natrvalo. Odmitla jsem, ze to opravdu hrozne boli, bxla nastvana a za 800,– mi dala docasnou vypln a at prijdu za tyden. Ale ja porad na zub nemohu ani zatlacit jak to boli, nejsem precitlivela, netusim co mam delat, za tyden mi to chce zadelat natrvalo ale to uz na tu stranu nikdy nebudu kousat :zed: 8o :,( Nemate nekdo podobnou zkusenost, tvrdi ze me to bolet proste nemuze

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

veve15
Kecalka 225 příspěvků 09.01.17 10:47

Určitě Ti tam nechala nerv (y).Sice čistilaa kanálky, ale asi ne dostatečně. To nesmí bolet. :think:

padandy
Kecalka 465 příspěvků 09.01.17 11:03

@veve15 prave nevim co mam delat kdyz mi tvrdi, ze to dobre je a neda se s tim nic delat :,( ale ted jsem zkousela jen zcvaknout zuby k sobe a hrozne to boli uz jen pri tomto…fakt se mi chce az brecet jak to boli a jak se ma clovek branit

Jitus.Slavickova
Závislačka 4853 příspěvků 09.01.17 11:06

Urcite tam neco zustalo, to nesmi bolet, jedina rada, vymenit zubare, trvat na rentgenu a nechat se zas poradne osetrit, at si nehrajete se zanetem okostnice..

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 09.01.17 11:14

Takhle mi doktorka léčila zub asi desetkrát, další doktor mi pak vytrhal nervy a bylo po problémech. To trhání nervu ani nebolelo, zato čištění kanálku bylo peklo.

Amys
Generální žvanilka 20782 příspěvků 09.01.17 11:16

@padandy Nemáš tři kořeny? Jinak bolest značí zánět, můžeš mít nesdandardní kanálky, které se čistí hůř a déle trvá, než se úplně umrtví. Z mého pohledu je to na změnu zubařky, ne proto, že tě to bolí, ale proto, jakým způsobem to řeší (respektive spíš neřeší). Provizorní výplň se dává normálně. Nejdřív se to vyčistí, dá se umrtvující vložka, drén a provizorní výplň. Pokud to začně bolet, musí se výplň odstranit (tahle lze odstranit i doma), znova se to musí vyčistit a znova uzavřít. Takže změň hned zubaře, nech si to znova otevřít a znova vyčistit a hlavně doléčit ten zánět. Dokud není vyléčen zánět, tak se nemůže ten zub uzavřít, dělalo by to tam paseku.

padandy
Kecalka 465 příspěvků 09.01.17 11:18

@Havran007 jenze za tyden mi to chce zadelat uz primo vyplni, to nestihnu sehnat nekoho jineho :( taky vas to tak pri stisku bolelo? Me jen rika, ze jsem precitlivela, ze jeji zubarka ji to hned zadelala kdyz mela to same a nebavila se s ni… :zed:

Amys
Generální žvanilka 20782 příspěvků 09.01.17 11:18
@padandy píše:
@veve15 prave nevim co mam delat kdyz mi tvrdi, ze to dobre je a neda se s tim nic delat :,( ale ted jsem zkousela jen zcvaknout zuby k sobe a hrozne to boli uz jen pri tomto…fakt se mi chce az brecet jak to boli a jak se ma clovek branit

Dělá se ti tam zánět, pokud tam máš cement, který si nejsi schopná vyndat sama, tak běž někam, kde ti to otevřou. Hlavně ne k té své nynější zubařce.

padandy
Kecalka 465 příspěvků 09.01.17 11:21

@Amys rekla mi, ze zanet tam urcite nemuze byt, pri kazdem mem cuknuti kdy mi tam do zubu zajela se divala na setstricku, jakoze si vymyslim, ze to neni mozne, ze to udelala dobre, no za tyden mi to chce zadelat natrvalo a to tak rychle nikoho nesezenu, uz tahle byla pres mou znamost protoze zubar se shani strasne tezko

Amys
Generální žvanilka 20782 příspěvků 09.01.17 11:22
@padandy píše:
@Havran007 jenze za tyden mi to chce zadelat uz primo vyplni, to nestihnu sehnat nekoho jineho :( taky vas to tak pri stisku bolelo? Me jen rika, ze jsem precitlivela, ze jeji zubarka ji to hned zadelala kdyz mela to same a nebavila se s ni… :zed:

Ten zub se musí otevřít a vyčistit. Pokud máš strach, že tě tahle zubařka nevezme a že neseženeš hned jinou náhradu, tak počkej, až bude mít zavřeno a běž na pohotovost. Otevřený zub tě bolet nebude. Budeš ho muset víc čistit, kup si antibakteriální ústní vodu a holt to vydržíš, než se ti podaří najít dalšího zubaře. Zeptej se jich na té pohotovosti, jestli o hnějakém schopném neví. Víc se ti poradit nedá. Když máš odvrtaný kaz, tak s tím otevřeným zubem jsi schopná fungovat docela dlouho, jen to musíš pořádně čistit a připravit se na to, že je to citlivější. Před jídlem si tam strč kousek vaty, ať se ti nezanáší, po jídle zase vyndat, vyčistit, propláchnout ústní vodou. Případný hnis bude volně odtékat, bude to na vzduchu a prostě tě to nebude bolet. Týden si rozhodně nemůžeš dovolit čekat.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 09.01.17 11:23

To je ale krava 8o nez aby to resila, tak rekne, ze si vymyslis?!… jela bych na zubni pohotovost a tam jim to vsechno rekla, kdyz do ty doby nesezenes jinyho zubare…

Amys
Generální žvanilka 20782 příspěvků 09.01.17 11:24
@padandy píše:
@Amys rekla mi, ze zanet tam urcite nemuze byt, pri kazdem mem cuknuti kdy mi tam do zubu zajela se divala na setstricku, jakoze si vymyslim, ze to neni mozne, ze to udelala dobre, no za tyden mi to chce zadelat natrvalo a to tak rychle nikoho nesezenu, uz tahle byla pres mou znamost protoze zubar se shani strasne tezko

Hele, já si tohle prožila taky, ale naštěstí mám empatickou zubařku. Takže si dovedu představit, co cítíš a věř mi, že mám pravdu. Zubařka ať si kecá, co chce a že je ze známosti? To by mi vůbec netrápilo. Vím, že je jich nedostatek, ale holt se musíš někam nacpat, protože na pohotovosti ti to akorát otevřou, vyčistí, ale víc s tím dělat nebudou. Ale už tě to aspoň nebude bolet.

padandy
Kecalka 465 příspěvků 09.01.17 11:24

Jinak ano, mam tri kanalky a dneska mi tam znovu jezdila tim vrtakem a dala tu provizorni vypl-opet, akorat ted uz zpoplatnenou a udajne mi tsm dala neco, co se dava na zanet (i kdyz zadny nemam jak mi zopakovala)a poslala domu. Myslim, ze to ted muze bolest ze je to tak cerstve, ze to preci jen do utery prejde? :(

Irinka0210
Závislačka 4602 příspěvků 09.01.17 11:25

Měla jsem to podobně, otevřený OK, zavřený bylo hotovo - šílená bolest. Nakonec DR přišla na třetí kořen a od té doby je to lepší a lepší

Amys
Generální žvanilka 20782 příspěvků 09.01.17 11:26

@padandy Jo tak to bolet ještě může. Pokud je to tak, jak píšeš, tak bych se to snažila vydržet. Ale tak se mi přístup tvé zubařky nelíbí. Zlatá moje zubařka, ta se vždycky ještě pomalu omlouvala, že mi to bude ještě nějakou dobu bolet, jak se mi v tom povrtala. U té tvé bych asi umřela…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >