Velká bolest zubu! Trojklaný nerv?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kar-maa
Echt Kelišová 9719 příspěvků 02.02.19 18:58
Velka bolest zubu! Trojklanny nerv?

Dobry den.
Manzel ma uz par dni velke bolesti zubu.
Zacalo to uvolnenou korunkou. Byl u zubarky, proveden rentgen. Nervy pod korunkou mrtve uz delsi dobu. Vycisteno. Zub bez zanetu. Korunka nalepena zpet. Ten stejny den vecer, zacal bolet manzela zub na dolni celisti, primo pod vypadlou korunkou. Rikal hrozna bolest. Hned nasledujici den opet navsteva zubare a zkontrolovany spodni zuby a vse v poradku. V noci zuby prestaly bolet. Manzel se trochu vyspal a ve tri hodiny rano ho vzbudila hrozna bolest zubu kde byla vypadla korunka. Nic na bolest nepomaha. Zadny prasek. Na chvilku bolest zmirni studena voda v ustech. Opet navsteva zubare a kontrola a nic nezjisteno. Dostal prasky tlumici bolest…nepomahaji. A antibiotika. Bere je prvni den a zatim zadne zlepseni. Momentalne se bolest opet presunula z bolaveho zubu…z 5tky o dva zuby dozadu. Tedy na 7micku.
Je to normalni?
Muze to byt zanet trojklanneho nervu? Nebo mate nekdo zkusenosti s podobnou premistujici se bolesti zubu?
Obcas ho boli az ucho.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 7220 příspěvků 02.02.19 19:43

Zajděte na neurologii, pravděpodobněje to bude podrážděný trojklanný nerv, mě na to zabíral Tramal a Tralgit.

Blouby
Povídálka 17 příspěvků 02.02.19 20:01

Zkuste jiného zubaře, ten můj pořád tvrdil, že žádný zánět nemám, až jsem skončila se šílenýma bolestma na antidepresivech, které jako jediné zabíraly, dostala jsem je právě na trojklanný nerv, teď mám jiného zubaře, který mi postupně léčí všechny záněty a mám klid. Bohužel jsem vystřídala.tři zubaře a až čtvrtý mi opravdu pomohl. A to jsem si prošla všemi možnými vyšetřeními a v bolestech jsem trpěla přes půl roku…je to peklo, na neurologii trojklanný nerv objeví pomocí tlakových bodů. Pokud na ně nebude reagovat jsou to stopro zuby. Držím moc palce, ať má brzy klid!

Ba-stet
Kecalka 163 příspěvků 02.02.19 20:03

Já jsem měla zanět trojklanného nervu dvakrát a nikdy mě nebolel konkrétní zub - vždy to byla půlka hlavy, vystřelovalo to až do zadu nebo do oka a byla to bolest, že jsem myslela, že to nepřežiju… :think:

reny14
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 02.02.19 20:10

A nemůže mít zánět ještě v jiném zubů blízko té pětky? Anebo mu tu pětku špatně vyčistila, proto to bolí.

kar-maa
Echt Kelišová 9719 příspěvků 02.02.19 20:24

@Janli muzu se zeptat jak se u Vas ten zanet trojklanneho nervu projevoval?

kar-maa
Echt Kelišová 9719 příspěvků 02.02.19 20:26

@Blouby a Vam nakonec zjistili ten zanet trojklanneho nervu? Nebo jste mela zanet v jinem zubu?

Ronnie
Závislačka 2504 příspěvků 02.02.19 21:10

O diagnostice trojklanného nervu toho moc nevím, ale pokud pomůže studená voda, myslím, že to fakt bude spíš zánět zubu, respektive už spíš gangréna. Někdy to pár dnů trvá, než se stěhovavé příznaky ustálí na tom správném zubu, ale zubař by to tedy odhalit měl. RTG mu dělali? Vitaltu zubů testovali?

Blouby
Povídálka 17 příspěvků 02.02.19 21:13

Nene u mě se sice trojklanný nerv neprojevil podle tlakových bodů, ale podle popisu bolesti si řekli, že to asi bude on, co jiného, když podle zubařů a dalších všelijakých doktorů mi nic nebylo… začalo to bolestí jednoho zubu ,a pak to střílelo do oka a do spánku, bolela mě celá půlka obličeje a hlavy, časem už bez přestání, peklo. Můj nový zubař mi ukázal rentgen a kanálky jsem měla vyčištěné jen ze čtvrtiny, takže to nakonec byl jen zánět v zubu. Kvůli blbému zubu jsem lítala po vyšetřeních všeho možného, koukali na mě jako na hypochondra, skoro jsem nespala, v práci jsem měla problém fungovat, po práci už jsem jenom bečela v posteli…nikomu něco takového nepřeju a přitom stačilo tak málo.

růžový achát
Kelišová 6148 příspěvků 02.02.19 21:17

Žadnej přiblblej nerv to neni! Vezmi něco kovoveho… lžičku či druhý konec vidličky a poklepej na ty zuby, na hrbolky, pokud cukne a sežere ti ruku, 1.tak je to průšvih v zubu a musí se to otevřít!!
2. Budeš bez ruky. Jinak mazejte k jinymu doktorovi, alespon na konzultačku!

Příspěvek upraven 02.02.19 v 21:21

kar-maa
Echt Kelišová 9719 příspěvků 02.02.19 21:18

@Ronnie rentgen mu delali 2×. a tim vitaltu nevim co myslite…

růžový achát
Kelišová 6148 příspěvků 02.02.19 21:20

Přiložení takového ledového molitanu na zub… pokud ucukne zub je vitální.

kar-maa
Echt Kelišová 9719 příspěvků 02.02.19 21:22

@růžový achát kovou veci mu proklepavali zuby dva zubari nezavysle na sobe a nic. Ale u korunky se to timto zpusobem asi moc nepozna…

kar-maa
Echt Kelišová 9719 příspěvků 02.02.19 21:23

@růžový achát zkouseli a vse v poradku

růžový achát
Kelišová 6148 příspěvků 02.02.19 21:27

Tak mě napadá jedině zvýšený skus, nakusuje někde dřív než by měl, od toho může bolet sakra huba a pořadně. Dokáže to bolet jako pulpitida.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >