Reklama

Velká dlouhodobá únava u 2,5 letého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

podaji
Kecalka 402 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 12:32
Velká dlouhodobá únava u 2,5 letého syna

Ahoj holky, maminky…
Mám problém se synem. Je mu 2,5 a už delší dobu je hrozně unavený. Minulý týden to dopadlo až tak že jsem volala rychlou páč nemohl vstát ani z postele. Teď byl týden v nemocnici kde měl průjem i zvracel a hlavně hubne. Jo jasně teď fakt moc spíš vůbec nechce jíst ani pít. Před 14 dny měl vysoké horečky a snad náběh na angínu dle Dr. V nemocnici nezjistili nic. CT, lumbalka všechny krevní testy ok, všechny stery ok. Sono břicha ok. Ale kluk je pořád unavený jen leží. Nafukuje se mu bříško, pořád prdí a větry teda nic moc, 2 dny byl na kapackach kvůli dehydrataci. Dneska ho pustí domů a bude se to řešit ambulantně. Čeká nás ještě gastro vyšetření ale až za 14 dní doktor má dovolenou. Nechci čekat dalších 14 dní!!! Já mám podezření na celiakii ale krev byla ok. Přičítají to těm vedrum, byli jsme se i koupat tak jestli něco z vody, taky tam byla ta nemoc. Do toho máme 2mes mimčo.
Já už fakt nevím. Neměla jste nebo nemáte některá podobnou zkušenost?
Já vím věřit doktorům ale…dali mu po průjmech a zvracení smažený řízek??? Jsem už zoufalá matka konající zoufalé činy :,( :(
Děkuji všem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 402 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 12:34
@podaji píše:
Ahoj holky, maminky…
Mám problém se synem. Je mu 2,5 a už delší dobu je hrozně unavený. Minulý týden to dopadlo až tak že jsem volala rychlou páč nemohl vstát ani z postele. Teď byl týden v nemocnici kde měl průjem i zvracel a hlavně hubne. Jo jasně teď fakt moc spíš vůbec nechce jíst ani pít. Před 14 dny měl vysoké horečky a snad náběh na angínu dle Dr. V nemocnici nezjistili nic. CT, lumbalka všechny krevní testy ok, všechny stery ok. Sono břicha ok. Ale kluk je pořád unavený jen leží. Nafukuje se mu bříško, pořád prdí a větry teda nic moc, 2 dny byl na kapackach kvůli dehydrataci. Dneska ho pustí domů a bude se to řešit ambulantně. Čeká nás ještě gastro vyšetření ale až za 14 dní doktor má dovolenou. Nechci čekat dalších 14 dní!!! Já mám podezření na celiakii ale krev byla ok. Přičítají to těm vedrum, byli jsme se i koupat tak jestli něco z vody, taky tam byla ta nemoc. Do toho máme 2mes mimčo.
Já už fakt nevím. Neměla jste nebo nemáte některá podobnou zkušenost?
Já vím věřit doktorům ale…dali mu po průjmech a zvracení smažený řízek??? Jsem už zoufalá matka konající zoufalé činy :,( :(
Děkuji všem

Zapomněla jsem dodat že má věčně nějaké pupínky a dlouhodobou zácpu.

ivašot.
Kelišová 6396 příspěvků 31.08.18 12:47

když teď bude doma tak zkus důsledně vyřadit lepek a uvidíš, jestli to bude mít vliv.

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 31.08.18 12:57

@podaji …ještě nevíte jak dopadne gastro.....ale naši kluci(3r.)prožívali minulý měsíc podobně.
Dvakrát jsme byli u Dr.nenašla nic,krev o.k.Permanentní teploty,které vyskakovaly na 39st.šílená únava,z minuty na minutu lehli a museli jsme je nést,kolikrát nechtěli ani stát,hned lehli.Nechtěli moc jíst,šíleně protivní,zácpa a pořád spali.
Doktorku napadlo,že jim chybí energie(protože na nic jiného nepřišla),že si v těch vedrech všechny zásoby energie vyčerpali ;) at je cpeme hroznovým cukrem.No a fakt to pomohlo,ožili a ted už i více jí,tak se spravuje i zácpa…
Tak přeju at to dopadne dobře,aby to byla taky (jako u nás) taková banalita.

pannda
Kelišová 6502 příspěvků 32 inzerátů 31.08.18 12:58

Tasemnicí taky vyloucili?

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.08.18 13:04
@ivašot. píše:
když teď bude doma tak zkus důsledně vyřadit lepek a uvidíš, jestli to bude mít vliv.

Tak to rozhodně nedoporučuji..jak by pak tu celiakii jako měli diagnostikovat…ob­jednala bych se na jiné gastro šla na akutní ambulanci a podobně..někteří celiaci mají krev v pohodě ale střevo reaguje..takže bych trvala na gastroskopii…hlavně ted před diagnozou ten lepek nevyřazujte…

katyna1984
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 31.08.18 13:06

@Samuše tak ja znam treba plno lidi, kterym niody neprokazali celiakii a presto jim lepek zpusobuje velke problemy.

Luclic
Povídálka 47 příspěvků 31.08.18 13:12

Vydrzte do toho gastra, ale jestli se v nemocnici delaly odbery na celiakii, tak by to melo byt v poradku. Jak uz tu nekdo psal, tak muzete zkusit lepek vyradit sama a aspon do vysetreni uvidite jestli bude efekt nebo ne a muzete poreferovat. Pak by vam totiz v diagnostice zbyvala uz jenom kolonoskopie a gastroskopie, ale na to je bobek maly, do toho bych ho nehnala. Odbery na nespecificke strevni zanety jste meli? Problemy byly uz pred narozenim miminka?

NInaL.
Kecalka 106 příspěvků 31.08.18 13:17

Tak hlavně, že se testama vyloučily ty skutečně vážné nemoci. Mně to přijde jako nerozpoznaná potravinová alergie, nebo mu prostě nějak nesedí běžná strava. Testy neukážou vždycky všechno. Mám příbuznou, která jako dítě pořád zvracela, hubla, autoimunitní nemoci, taky velká únava - uzavřeli to jako že má nějakou formu rané bulimie (v té době už se blížila do teenager věku), idioti :(. Ona už byla skoro na umření. Pak se dostala na specializovanou kliniku v zahraničí, rodina zaplatila extra drahé testy a zjistila se jí těžká celiakie, alergie na BKM, vejce a ještě něco. Nic z toho v ČR nenašli. Teď je dospělá, žije normálně, je celkem zdravá, umí si vařit jídla, která může jíst. Jen prostě nemůže jít jen tak do restaurace - malá cena za to, že přežila a je v klidu.
Možná by stálo za to psát si, co jedl a jaké byly reakce. Když budš mít podezření na ten lepek, vždycky můžeš zkusit na týden vynechat.

podaji
Kecalka 402 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 13:28
@Luclic píše:
Vydrzte do toho gastra, ale jestli se v nemocnici delaly odbery na celiakii, tak by to melo byt v poradku. Jak uz tu nekdo psal, tak muzete zkusit lepek vyradit sama a aspon do vysetreni uvidite jestli bude efekt nebo ne a muzete poreferovat. Pak by vam totiz v diagnostice zbyvala uz jenom kolonoskopie a gastroskopie, ale na to je bobek maly, do toho bych ho nehnala. Odbery na nespecificke strevni zanety jste meli? Problemy byly uz pred narozenim miminka?
Do gastra určitě vydržíme. A odběry na záněty proběhly ale ještě nás nějaké čekají.

podaji
Kecalka 402 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 13:30
@NInaL. píše:
Tak hlavně, že se testama vyloučily ty skutečně vážné nemoci. Mně to přijde jako nerozpoznaná potravinová alergie, nebo mu prostě nějak nesedí běžná strava. Testy neukážou vždycky všechno. Mám příbuznou, která jako dítě pořád zvracela, hubla, autoimunitní nemoci, taky velká únava - uzavřeli to jako že má nějakou formu rané bulimie (v té době už se blížila do teenager věku), idioti :(. Ona už byla skoro na umření. Pak se dostala na specializovanou kliniku v zahraničí, rodina zaplatila extra drahé testy a zjistila se jí těžká celiakie, alergie na BKM, vejce a ještě něco. Nic z toho v ČR nenašli. Teď je dospělá, žije normálně, je celkem zdravá, umí si vařit jídla, která může jíst. Jen prostě nemůže jít jen tak do restaurace - malá cena za to, že přežila a je v klidu.
Možná by stálo za to psát si, co jedl a jaké byly reakce. Když budš mít podezření na ten lepek, vždycky můžeš zkusit na týden vynechat.

To je dobrý nápad. Do vyšetření gastra psát si vše co jedl. Děkuji

podaji
Kecalka 402 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 13:40
@axlpol píše:
@podaji …ještě nevíte jak dopadne gastro.....ale naši kluci(3r.)prožívali minulý měsíc podobně.
Dvakrát jsme byli u Dr.nenašla nic,krev o.k.Permanentní teploty,které vyskakovaly na 39st.šílená únava,z minuty na minutu lehli a museli jsme je nést,kolikrát nechtěli ani stát,hned lehli.Nechtěli moc jíst,šíleně protivní,zácpa a pořád spali.
Doktorku napadlo,že jim chybí energie(protože na nic jiného nepřišla),že si v těch vedrech všechny zásoby energie vyčerpali ;) at je cpeme hroznovým cukrem.No a fakt to pomohlo,ožili a ted už i více jí,tak se spravuje i zácpa…
Tak přeju at to dopadne dobře,aby to byla taky (jako u nás) taková banalita.

Můžu se zeptat na dávkování toho cukru? Mám doma zásoby co zbyly po porodu :mrgreen:

vokishka
Extra třída :D 12568 příspěvků 31.08.18 17:36
@ivašot. píše:
když teď bude doma tak zkus důsledně vyřadit lepek a uvidíš, jestli to bude mít vliv.

bože co to je za radu? Lepek se před testy rozhodně nesmí vyřadit !

vokishka
Extra třída :D 12568 příspěvků 31.08.18 17:36
@katyna1984 píše:
@Samuše tak ja znam treba plno lidi, kterym niody neprokazali celiakii a presto jim lepek zpusobuje velke problemy.

ale nejprve si těmi vyšetřeními prošli.

ivašot.
Kelišová 6396 příspěvků 31.08.18 18:14
@vokishka píše:
bože co to je za radu? Lepek se před testy rozhodně nesmí vyřadit !

V tom případě je na to určitě lékař upozornil…Navíc biopisie se provádí až pokud vyjdou pozitivní výsledky z krve a zakladatelka píše, že krev má negativní.

Příspěvek upraven 31.08.18 v 18:18

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >