Velká nadváha v těhotenství

Anonymní
11.1.21 22:13

Velká nadváha v těhotenství

Ahoj nyní jsem ve 33 týdnu a 2 dny těhotná, mám velkou nadváhu cca 50 kg, dnes mi doktor řekl zda jsem uvažovala o sekci, jenže jednu sekci jsem už před 10 lety měla a nebylo to nic příjemného a nechci další pokud je malá i já v pořádku. Myslíte že si mám stát za svým a chtít rodit normálně, když není žádný problém?? Je tu někdo taky s nadváhou a rodil normálně? Děkuji za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
385
11.1.21 22:28

A jak to dr zduvodnil? Nadvaha neni prekazkou k normal porodu. Naopak mne dr rikal, ze by byl radsi, abych rodila normalne, ze „velkejm“ se to blbe hoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
11.1.21 22:37

Moje známá má 120 kilo a rodila obě děti normálně  ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
11.1.21 22:39

Taky by mě ten důvod zajímal? Není tam další problém? Třeba otoky, vysoký tlak, cukrovka? Strach o jizvu?
Jen váhou to přece nebude? Ne?

Jinak jsem taky těžkotonážní a rodila jsem normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 22:47

Měla jsem velkou nadváhu při porodu a nikdo slovo sekce ani nezmínil :think: a porod úplně v pohodě a rada na něj vzpomínám :think: není spíš něco a jizvou nebo tak? Nadváha důvod nebude si myslím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1519
11.1.21 23:03

To nemáte nadváhu, to jste spíš už na hranici morbidní obezity. Přesně tak na tom byla kamarádka na konci těhotenství. V úvahu přicházela pouze sekce. Ale u ní byl kromě té obezity problém i v tom, že dítě mělo 5 kilo a nějaké ty drobné. Takže by prý byli pro sekci i v případě, že by byla štíhlá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 23:13

V druhém a třetím těhotenství jsme měla 125-130kilo, druhé miminko měla 3,9kg a třetí 4,6kg. Třetí byl nedávno a porod by nádherný, vaginální. Kvůli tomu by jsem rozhodně na SC nešla ani mě do toho nikdo nenutil. Taky mě přijde jestli nemáš jí y zdravotní důvod

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 23:24

Já jsem měla při porodu lehce přes 130 kg a porodila jsem normálně. Nikdo za celou dobu o sekci nic neříkal. Právě mi to přijde lepší, jizva pod tím velkým špekem (aspoň u mě) by se mohla špatně hojit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 23:44

Holky a jak se na vás s takovou váhou dívají sestry, lékaři? Já jsem ta poslední rok přibrala přes 20 kg, byla jsem dlouho nemocná. no zhubnout se mi nedaří, ale chtěla bych otěhotnět. Bojím se však reakce lékařů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 07:57

@Lucie486 řekl mi na to že mám nadváhu a že mám převis a že by byl pro udělat plánovanou sekci, jenže ten převis mám z hubnutí protože mám uděláno bandáž po které jsem shodila 15 kg ale teď mám zpět 10 kg, chci rodit normálně vím že se mi to připravuje a že jsem připravena rodit, u prvního porodu jsem nic takového neměla a tak musela být sekce porod nepostupoval bohužel, ale teď vím a jsem připravena rodit, ale tohle mě dostalo nechápala jsem doktora o čem vlastně mluví :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 07:59

@KeckaJ vůbec žádný zdravotní problém nemám, tlak ukázkový jak říkají sestřičky na kontrole, jizva úplně v pořádku, proto mě to zarazilo.

• Citovat
  • Nahlásit
933
12.1.21 08:05
@Anonymní píše:
@Lucie486 řekl mi na to že mám nadváhu a že mám převis a že by byl pro udělat plánovanou sekci, jenže ten převis mám z hubnutí protože mám uděláno bandáž po které jsem shodila 15 kg ale teď mám zpět 10 kg, chci rodit normálně vím že se mi to připravuje a že jsem připravena rodit, u prvního porodu jsem nic takového neměla a tak musela být sekce porod nepostupoval bohužel, ale teď vím a jsem připravena rodit, ale tohle mě dostalo nechápala jsem doktora o čem vlastně mluví :?

Mozna ti to navrhli v souvislosti s bandazi zaludku + ten cs na, kterem uz jsi byla. Jinak proc byl prvni porod cs?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 08:51

@peclen první sekce byla z důvodu nepostupujiciho porodu, vyvolávali porod 3 dny a stále sem se neotevirala tak mi museli udělat sekci, nevím budu si trvat na vaginálním porodu cítím že to tak má být,. Volala jsem dnes na kliniku kam docházím s bandáží a MUDr. Mi řekla že si sekci nemám nechat dělat jen kdyby k tomu vedly vážné důvody, také říkala že jizva se mi bude zle hojit a pak by nebylo možné udělat odstranění převisu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 09:14
@Anonymní píše:
Holky a jak se na vás s takovou váhou dívají sestry, lékaři? Já jsem ta poslední rok přibrala přes 20 kg, byla jsem dlouho nemocná. no zhubnout se mi nedaří, ale chtěla bych otěhotnět. Bojím se však reakce lékařů.

90% lékařů bylo profesionálních (navštívila jsem jich opravdu hodně) a chovali se normálně..a když už byla nějaká blbá narážka, myslela jsem si svoje…to že jsem tolik přibrala mělo své vážnější zdr. duvody a nenechám se rozhodit ještě nějakým posmeskem nebo úšklebkem… Teď už mi jde váha dolů a věřím, že se vrátím do normálu.. přibrala jsem těch 20kilo během jednoho měsíce (a pak ještě hrůzu dalších kg)..

• Citovat
  • Nahlásit
542
12.1.21 10:26
@Anonymní píše:
@Lucie486 řekl mi na to že mám nadváhu a že mám převis a že by byl pro udělat plánovanou sekci, jenže ten převis mám z hubnutí protože mám uděláno bandáž po které jsem shodila 15 kg ale teď mám zpět 10 kg, chci rodit normálně vím že se mi to připravuje a že jsem připravena rodit, u prvního porodu jsem nic takového neměla a tak musela být sekce porod nepostupoval bohužel, ale teď vím a jsem připravena rodit, ale tohle mě dostalo nechápala jsem doktora o čem vlastně mluví :?

A nebojí se doktoři té bandáže? Jakože se něco potentononc? Nebo, když tě předtím vyvolávali 3 dny, aby nebyl nějaký problém?

Asi bych se domluvila s doktorem, kde vidí ten důvod. Jestli je to opravdu jen váha? Nebo se bojí, že přes špek půjdou blbě ozvy? Nebo problém s ultrazvukem? Prostě bych chtěla slyšet všechny důvody. Probrat to s ním. A pokud by šlo jen o váhu, tak říct, že rodit chceš normálně.
Pochybuji, že vidí jen váhu. Třeba je to víc faktorů a prostě se mu nechce to s tebou rozebírat… Normálně ho přinuť ať mluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat