Velká piha v oblasti řitního otvoru

Anonymní
19.4.10 13:30

Velká piha v oblasti řitního otvoru

Ahojky, omlouvám se za anonym, ale není to zrovna příjemné téma. Ani nevím, zda to patří přímo do zdravotních problémů, ale nevím, kam jinam bych téma zařadila :nevim:
Od malička mám u řitního otvoru pihu - vlastně ani nevím, jestli je to piha, ale prostě nějaký výrůstek, který postupem času roste. Už to začíná být dost nepříjemné - hlavně v době, když mám třeba zácpu nebo naopak průjem. Teď má ten výrůstek cca 1×0,5 cm a já bych se ho chtěla nějak zbavit - mám strach, abych si ho třeba neutrhla nebo něco podobného :-?
Je nějaké pracoviště, kde bych si mohla tenhle nepříjemný výrůstek nechat odstranit? Případně, kolik by to asi mohlo stát? Předpokládám, že pojišťovna toto nehradí :think:
Předem moc děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2507
19.4.10 13:35

Ahoj, asi bych to nejdřív zkusila na kožním a od tama tě nejspíš pošlou na chirurgii. Ale to je jen moje úvaha…jistě to nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
19.4.10 13:40

Tak já mám velké mateřské znaménko přímo v pupíku a taky to není nic příjemného a vypadá i dost ošklivě :-?
Měla jsem jít po 6-nedělí s tím na kožní, kde by mi to odstranili, ale nějak pořád nemám čas ani hlídání :nevim:
Já bych s tím šla určitě na kožní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
19.4.10 14:32

kožní nebo chirurgie, tak jako tak zkončíš nakonec na tý chirurgii, protože podle velikosti to budou muset vyříznout a sešít. Neboj, já měla znaménko přímo mezi nohama a po porodu se mi zvětšilo, že už to bylo nepříjemný a měla jsem strach, že si ho strhnu při holení nebo kalhotkama. Doktor to zkouknul, odstranil a pojišťovna tohle normálně proplatí, protože je to ze zdravotních důvodů- právě kvůli tomu riziku poranění. To je snad pak nebezpečné pro vznik rakoviny, teda alespoň mi to tak říkali… :think: :think: akže klíďo zajdi rovnou na chirurgii, objednají tě a budeš mít po trápení! A stud stranou, jsou to jen doktoři!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
19.4.10 14:56

Pokud roste,nečekej ani chvíli..Takhle mi začlo „pracovat“ nevinné znaménko na zádech (rostlo,svědilo)a byl z toho zhoubný nádor-melanom, rovnou mi řekli,že za půl roku by bylo zřejmě pozdě.Nechci strašit,ale i to se stává,proto nic nepodceňuj..
Jinak..já šla s doporučením od kožní na chirurgii,tam mi to vyřízli,zašili..no a v mém případě bohužel dál pak na onkologii.Zákrok ti jednoznačně hradí pojišťovna.
Tak ti přeju hodně štěstí,snad jsem tě moc nevylekala.Spousta mých známých i příbuzných tento zákrok absolvovala a bylo to ok,tak se ničeho neboj,ale nečekej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
19.4.10 15:02

mne nedavno vyberali hrcku z nohy.je to nieco ineho..to hej..ale vsetko to slo velmi rychlo..k obvodnej hned k chirurgovi a tam ma objednali za par dni a za 10 min.mi to vybrali.. vobec som to necitila a ani potom nejak nebolelo.. rozhodne menej, ako ked sa clovek poreze nonzikom a hojis a mu to..
teba mozno pozenu na kozne.ze co to vlastne je. drzim palceee..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
19.4.10 16:46

A nebo to řekni na gyndě a doktor tě někam pošle.Taky jsem tam něco takového měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15178
19.4.10 18:12

Pokud to roste, šupej na kožní nebo na gyndu!! S tímhle fakt nejsou žerty a „statečnost“ ani falešný stud nejsou na místě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.10 21:35

Naklusej na chirurgii, tak tě vyoperujou a bude klid.

• Nahlásit
  • Citovat
464
19.4.10 21:57

Ahoj, jsem také pro zajít k obvodní nebo rovnou na chirurgii… Já sama mám zvláštní zkušenost s mateřským znaménkem… Měla jsem jedno veliké velmi blízko stydkých pysků a odstraněno bylo… u porodu… :) gynekoložka, která mě přiša šít na to koukla, řekla, že mi to přece musí vadit…a lup..a už bylo vyříznuté…Ani jsem nestačila mrknout… (nutno podotknout, že mě po porodu nic nebolelo, žádná hráz, atd., zato tato jizva bolela jak čert)… Takže, určitě na nic nečekej a utíkej.. Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
22.4.10 21:42

Měla jsem něco podobného na stejném místě. Ukázala jsem to na kožním, tam mi vystavili doporučení pro chirurgii, kde mi to během 10 minut vyřízli, zašili a vzorek poslali na histologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2921
5.6.10 12:57

A neni to treba hemeroid? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu