Velká pokojová rostlina

4020
20.11.15 13:20

velká pokojová rostlina

Ahoj holky,
předěláváme obývací pokoj a jeden roh u okna bude prázdný, je tam cca tak 1,5 x1,5 m volné místo. Chtěla bych ten roh zaplnit květinou, měla jsem vzrostlou Calateu, ale štěně zaúřadovalo a už není. Její cena mě nyní odradila stála téměř dva tisíce, tak do ní znovu nejdu i z důvodu, že se musela zavlažovat 2× denně a já budu mít béžový koberec. Teď k věci, nechci právě rostlinu pralesní, která vyžaduje moc vlhkost vzduchu a taky ne fikus, protože ten mi vždy opadal.
Mám ráda spíše velkolisté a vzhledem k mým zkušenostem nic náročného, ale zase ne umělou. Víte o něčem takovém? :)
Pokoj je na severo východ jestli to hraje roli.
Děkuji za případné rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1806
20.11.15 13:22

My máme Ibišek :-) a parádu udělá pěknou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
20.11.15 13:25

Taky mě jako první napadl ibišek. Zkus se přidat na FB do skupiny bazar rostlin a když dáš poptávku na velkou rostlinu tak je šance, že dostaneš i nějakou jen za odvoz, protože jim přerostla byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.11.15 13:29

Taky jsem na straně ibišku, pěkný „strom“ a nádherné květy :dance: Že přežívá moji péči značí, že nic moc nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
20.11.15 13:31

Mě napadla monstera, ale to je fakt potvora nezničitelná. Některé druhy palem taky nemusíš pořád zalévat, ale zase jsou trošku náročnější na sluníčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
20.11.15 13:58

Díky kouknu, abych se přiznala vůbec nevím jak vypadá ibišek :oops: ani ta druhá zmiňovaná :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
20.11.15 13:58

Teta má palmu, ale nevím jaký druh, zalévá klasicky jako obyčejné pokojovky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
20.11.15 14:08

Zalévání nevadí, to je jasný to zalivat budu, ale u té calatey se musely rosit listy minimálně 2× denně jinak špičky hnědly a to si teď nebudu moci dovolit.
Tak ta monstera by se mi líbila, přesně něco takového budu potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
20.11.15 14:18

Teď mě napadlo v souvislosti s tím štěnětem, monstera je jedovatá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 14:21

Při té monsteře pozor, myslím, že je pro psy jedovatá…a pokud štěně zrušilo už jednu rostlinu… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
20.11.15 14:28

Velká kytka je také diefenbachie, ale též je jedovatá, i když já jí jako málá zbaštila list a dobrý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
20.11.15 14:33

Tak naše štěně už bude mit tři roky, odložila jsem kup :D. teď už to tu kozu nenapadne. Už je pecivál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
20.11.15 14:40
@Mysanda píše:
Mě napadla monstera, ale to je fakt potvora nezničitelná. Některé druhy palem taky nemusíš pořád zalévat, ale zase jsou trošku náročnější na sluníčko.

take me napadla monstera. Ibisek ma rad slunce. Monstera polostin, klidne zvlada i vetsi stin. Vydrzi hodne, i mesic sucha, i kdyz je „pralesni“ a vodu ma rada. Myslim tu velkolistou. Tu svoji jsem darovala kolegyni do baraku, opravdu je sance sehnat za odvoz :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10638
20.11.15 15:13

Tak ja nam phoenixe a to druhe nevim presne co je za palmu, ale mam ji uz dva roky a krasne roste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
994
20.11.15 15:13

A co fikus benjamin? Ten ma rad polostin, jedovaty neni. My mame doma dva a jsou velmi nenarocni a moc pekni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama